Споделена история от Други

Не мисля че съществува женско приятелство
Не вярвам в женското приятелство. Личният ми опит досега показва това, а именно: момичетата и жените са готови винаги да се предадат, да лицемерничат, да се конкурират, и да си завиждат, да се борят за някой мъж, да си правят мръсно. Колкото пъти съм имала "приятелки", съм пострадала. Лични мнения?

Коментари

1.   Глупости, вероятно ти не ставаш за приятелка.
Имам приятелка от детство, по- близка и доведена ми е от сестра ми дори. Имам и други две приятелки от по- зряла възраст, грам лицемерния няма в тях, нито пък злоба или завист.
Това което най- много ни свързва обаче е че, сме крайно откровени, а повечето хора предпочитате лицемерието пред някои болезнени истини. Такива не търсите приятелско общуване, а психолози на разположение 24/7

2.   Няма истинско приятелство, освен в ранните детски години - тогава не делите нищо и сте наивни и добри дечица... След това обаче...

Решението: вземи си куче или друг домашен любимец и ще имаш истински приятел, който те боготвори и няма задни мисли.

3.   И аз съм на вашето мнение. Омръзна ми постоянно едно лицемерие и състезаване, кой мъж бил по-добър, по-богат, по-надарен. Когато се похвалиш ти завиждат, а когато когато се оплакваш се радват сякаш. Много пъти си мисля, че дори в мен е проблема, но стигам до извода, че така е устроен модела на женската психика, явно аз съм прекали над нещата и не намирам общ език, плюс това си падам малко мъжкарана. Повечето ми приятели са мъже, лошото е че съм сама за момента, а искам да си намеря човек до себе си , но когато излезна някога съм с моите приятели и ме мислят за обвързвана, а не съм.

4.   Моят личен опит с женското приятелство също е лош, но това не значи, че при всеки е така. На 33 г. съм, вече семейна, и от ученическите си години нямам истинска приятелка. Такава, на която мога да разчитам и да си споделя всичко. Има моменти, в които ми липсва това чисто женско общуване, но съм приела, че просто в това не ми е провървяло за сметка на други аспекти от живота. Иначе имам познати, с които да се видим на по кафе или други майки с деца, с които имаме общи теми на разговор, но не е същото.

5.   За мен не е така. Жена съм и имам две истински приятелки. Никога не сме се предавали и конкурирали. Явно си избираш такива "приятелки" или просто нямаш късмет.

6.   Да, има нещо вярно. Завиждат си много, поне аз това съм забелязала от своите приятелки. Ако не те огледат от глава до пети...нá...

8.   Нямам жени приятелки и не желая да имам според това, което съм виждала и преживяла. Според мен не е в теб проблема - ако си умна, щастливо омъжена, успешна и красива е много по-трудно да имаш истински приятелки, отколкото ако си грозна, нещастна или тъпа, просто защото жените са много завистливи.

9.   Тайната е в не честия контакт. Срещи по час до два и това е, граница на говоренето споделянето.

10.   А не знам ти с какви момичета и жени се сприятеляваш, но с най-добрата ми приятелка сме приятелки от 8 клас, сега сме жени на почти 40. Смятай колко години са това, повече от 25. И да приятелството ни е минало през различни етапи, няма как сега да се виждаме всеки ден както правехме в гимназията, но и до днес можем да разчитаме една на друга. Така, че да има женско приятелство, друг е въпросът, че от всички момичета, с които някога сме били близки ми остана само една приятелка. Не, че с другите съм се скарала, просто така ни завъртя живота, че всяка от нас пое по различен път и с времето си загубихме следите. Да, понякога в социалните мрежи се засичаме, но това вече не е приятелство.