Споделена история от Други

След всичко научено за Ковида....
Как сега да повярвам във ваксини? !
Вярвам в Дженер, вярвам в Пастьор...
Но как да повярвам на Астра Зенека, Янсен и прочие? !
Мъжът ми има тромбоза на илиячна артерия-доказана.
Аз имам хепатит С-доказан.
Коритаров умря ей така след ваксина.
Как да се ваксинираш? !
Умираш на място и веднага..
Идеи и съвети за и против? !
Мнения?

Коментари

1.   Много просто, ваксинираш се и не му мислиш - оставяш се в ръцете на най-големите специалисти по това, как да направим населението от болно по-болно, така че да ни купуват нашата стока (лекарствата) и как да убием хората ефикасно без последствия за нас - т.нар. big pharma!
Или започваш да мислиш по-осъзнато и здравословно за теб и обществото, изключваш телевизора от контакта и не се интересуваш, какво говорят ония гадове.

3.   По-добре мъртъв от "вируса",отколкото от "ваксината".

4.   Ами изкарах го Ковида - нищо особено не е... Два дена държах температура 38,5 на третия загубих обоняние (което след около седмица започна да се връща). Нямаше усложнения, само едни зелени храчки и кашлица, която е влачих 10-ина дена след това.
Жената и децата им беше лошо една вечер и това беше...
Въобще - не знам какво го превъзнасят толкова?!
Всички разправят, че сме извадили невероятен късмет, дето сме го изкарали леко, но доколкото знам - и повечето познати го изкараха така... Примерно 2-ма на 10 имат някакви по-тежки усложнения и опират до болница, и то защото проявяват немарливост и изпускат положението.

Ваксина? Абсурд!!! Нещо не е ли доказано поне 20-30 години в практиката, пиши го бегало да си го сложа... Още повече на децата ми, които тепърва ще живеят и ще раждат...

5.   Авторе всеки сам си решава в кое да вярва и в кое не. Изброил си истините, които всички знаем, хубаво беше да споменеш и че много подробности не знаем.
По принцип реших да изчакам с ваксината, но след като министъра обяви, че тромбоза хващали главно жени, които вземат противозачатъчни, ми светна една лампа, че ваксината действа нещо на половите хормони и хората по трудно ще хващат или дори ще останат бездетни от нея.

6.   През годините всички сме били ваксинирани и никой не е разсъждавал какво и що. Факт е, че много болести с голяма смъртност са били ликвидирани чрез ваксини. Първите ваксини се правят на бебетата още в родилния дом.
Ако прочетеш листовката на някое лекарство, ще се хванеш за главата и няма да смееш един аспирин да изпиеш.
За всяко лекарство се преценява отношението полза /риск. И ако някое може да си го спестиш, за други не можеш да минеш без тях.
Друго -сега има голямо преселение на народите насам -натам и вероятността да хванеш някоя екзотична болест е голяма. Познавам хора, които в Африка на сафари хванаха такива, които в БГ не са виждали от 70 години, едва ги диагностицираха възрастни лекари.
Това, което казват за починалите - 30 човека на 7000000, много, много малка част. Преекспонира се толкова, че нанесе голяма вреда.
Аз съм със автоимунно заболяване с непрекъснати болки. Имам и диабет и високо кръвно. Имах големи колебания, докато не прочетох инструкциите на всички специалисти -има го на сайта на МЗ. Имунизирана със с АЗ -нямах абсолютно никакви нежелани реакции. А ми бяха забранили дори антибиотик да приемам, защото не се знае как ще реагира имунната ми система.
Консултирайте се със специалистите, които ви познават и ако правите ваксинация - при ЛЛ, който ви знае състоянието.
Ако прецените, че не искате да рискувате, се пазете. Правете гаргара с разредена кислородна вода, щом се приберете в къщи.
Н
в

7.   Имунизацията е личен избор, след като не искате, просто не я правите.

9.   На печелившите - честито!

https://www.vesti.bg/temi-v-razvitie/tema-koronavirus/horata-veroiatno-shte-triabva-da-si-slozhat-treta-doza-vaksina-6124325

Хората „вероятно” ще трябва да си сложат трета доза ваксина...
Какво още каза собственикът на „Пфайзер”

12.   5, жените, които взимат противозачатъчни имат по-висок риск от тромбоза и следователно при тях ваксината може да предизвика такава. Прочети една листовка и ще разбереш. Това не означава, че ваксината има нещо общо с фертилността. Пишете конспиративни глупости, родени от собствените ви недоинформирани главици.

13.   9, мен не ме изненадва - ваксината за грип се бие всяка година. Много удобно пропускате, че един от факторите за реваксинация е и наличния щам. На простичък език - не се ваксинирате, вирусът се предава от човек на човек и мутира. Хората са ваксинирани за наличния и така влизаме в един порочен кръг. Ето затова не трябва да се слушат анти-ваксърите - застрашават здравето на всички със собствената си глупост.