Споделена история от Други

Препоръчайте кола до 5 хил. км.годишно?!
Здравейте.

Първа кола ще ми е. Не ми се дават много пари, а и в момента нямам и повечко. Бюджета е до 1200 лв само колата, без прехвърляне и обслужване.

Карам под 5 хил км. годишно. Карам нормално не съм състезател. Чудя се и кой двигател да бъде бензин или дизел.

Моля препоръчайте. Основната дилема е дали да търся дизелов, който съм чул, че е по-икономичен и по скъп за подръжка и ремонти, или бензин, който харчи повече, и е по евтин за ремонти и примерни.

Иначе разглеждам Форд фокус. Ауди а3, голф 3.

Моля, помогнете.

Коментари

1.   За 1200 ще си вземеш всичко друго, но не и кола :D И все пак за тези пари бих заложил на форд-а бензин.

2.   За тези пари трудно. Поне 2500-3000 ти трябват за що годе читава машина.

3.   Аз препоръчвам от личен опит Focus Mk1 1.8 TDDi 90 конски сили. От 2017-та я имам и оттогава почти нищо съществено не се е разваляло. Разни дреболии като резистора на HVAC контролера(врътките), заради който климатика не се включва при задействан вентилатор(не ти и трябва, нафтата е много калпава и макар и с 200NM въртящ момент се задъхва с климатика), 90 градусовото коляно от турбо пътищата се скъса веднъж и позагуби мощност и прочие нищо над струващо над 30 лева! Кара се всеки ден по 10-15 км и уикендите по 300-500 км някъде на разходка. Разходът последно на дълъг път ми даде 4.9/100КМ при едно пътуване до Враца. Проблем може да ти направи горивната помпа, която е на Бош, модел VP30, но може да си купиш такава употребявана от кола на части за около 200-300 лева и 100 лева на някой с ForScan да ти програмира PATS(имобилайзера) с твоя си ключ! Също гледай ако не я караш дълго време, я припалвай два пъти седмично, за да поработи известно време(моята не бях я карал 4 месеца и триста зора запали). Моята преди 4 години я взех за 1900 лева и имаше козметични забележки като пукната предна броня и нерегулирани, трудно отварящи се врати, но дизелчето мъркаше и турбото надуваше здраво! За 1200 аз лично те съветвам да не рискуваш с дизелов такъв, понеже твърде вероятно собственикът му да е установил предстоящ проблем с горивната помпа и да иска бързо да го разкара. Най-добре си търси 1.8 Zetec 115 конски сили бензинов с газов инжекцион, а ако си голям късметлия и попаднеш на 2.0 бензинов 130 коня, направо го отнасяй! Ако е на газ хем ще ти евтинко, хем и ще си имаш приличен демараж. Друго за този бюджет не се сещам, освен може би Алфа Ромео 156. Сега сигурно ще чуеш, че била калпав италиански боклук, но ако намериш такава с 1.9 JTD 105 конски сили в що-годе годно за експлоатиране състояние, също е много добра и доказала се с времето кола!. :-) А този Голф 3 го забрави, такъв още първата година от него ще ти остане само купчина гнилоч и един волан!

5.   Аз също съм в твоето положение. Само дето още нямам никакъв бюджет. Но за тия пари с две ръце съм за голф 3-ка. Много здрава кола и евтин ремонт. Форд фокуса - чуплива кола. За Ауди А3 - парите не стигат.
От бензин и дизел, определено бензин. Дизела мирише. А най добре кола на ток.... ще може да си я зареждаш от вкъщи а и това е бъдещето....

6.   Избери коя-да-е Шкода.

Двигател на фолксваген, евтина поддръжка, опростена конструкция.

Аудито е старо, но всичко му е много скъпо, голям данък и пр.

От фордове стой делеч.

Голф 3 няма нищо общо със стария, но здрав Голф-2. Трошлив и ... за голфаджии ;)

7.   Голф 2,Голф 3 или Ауди 80, имам последната, струва ми 700 лв с газова, след прехвърлянето и обслужването ми стъпи на 800лв и до сега само каране, не е имало проблеми, имай предвид че до тя пари колкото и да гледаш, си е до чист късмет! гледай да е Бензин по малко главоболия!

8.   Какво мислите за VW Polo 1.4 бензин

9.   Не случаш 5, "Форд фокуса - чуплива кола". Бас ловя, че не е карал такъв. За тия пари ти препоръчвам точно това.

10.   99 процента от колите на старо са с превъртени километражи.
Колкото и пари да отделиш, шанса да те прецакат е голям.

11.   Чудя се само, аз карам дизел вече 12 години и никога не ми е мирисало. Очевдиния фактор тук е, че от дизел до дизел си има разлика...
Ама като ви чета, вие сте много далеч от такива тънкости. Метрото е най добре за вас. Иначе честичко ще има "парите не стигат" и ще "ви мирише на нафта".