Споделена история от Други

Гадно
Здравейте. Ще помоля само хора, които са сигурни в преценката си да пишат. Искам да опиша нещо малко извън контекст, но достатъчно подробно, за да ми кажете, ако може, как седят нещата. Вече се усещам, че мъж си "играе" с мен и в същото време уж имаме чувства и двамата. Това от химията помебду ни в началото. Проблемът е, че усещам как сякаш нарочно иска да ме "стъпче", "принизи" и т. н., като оправданието му вече липсва, или ме обвинява мен, че говори така нарочно, че "какво очаквам аз". Аз съм се отдала на 100%, но според вас има ли проблем в това, че подхвърля нещо за друга, и то явно високомерно, аз започвам да се дразня и да му казвам, а той изчезва и когато му обяснявам как се чувствам, реакцията му е смях, как други искат да ни разделят, никога не се интересува как се чувствам. И тези неща, които казва, за да. ме засегнат, защо се случват. Знам, че аз ги позволявам, но за глупава и жалка ли ме има, че да ги каже. Знам че е така, но искам и друг да го потвърди(за да си отворя очите). Много зле се чувствам :( сякаш няма кой да ме чуе и се унижавам и унижавам, но не знам как да се спре това. Сигурна съм, че със самоуважаващи се никога няма да посмее, камо ли да говори толкова гадно.

Коментари

1.   Е, да не сте на по 15, това не е зряло, мъжко поведение. Какво се занимаваш с него, намери си нормален, истински мъж, психически стабилен, не драма кинг.

2.   Той те манипулира. И наистина те тъпче , леко. Но това означава или че не те уважава, или че ти му го позволяваш. Моят съвет е да се разделиш с него. Нищо добро не те чака от такава връзка. Търси равностойна връзка и човек, който да те уважава. И нещо друго - никога не се раздавай във връзка с мъж на 100 процента. Пък и с когото и да било. Винаги оставяй поне 30 процента процента за себе си. Успех.

3.   Забравих да кажа, че такова поведение има след като се скараме и аз го обидя с нещо, но след това се извинявам, а и той знае, че го казвам като провокация, защото ме е издразнил. Иначе си има проблеми(и ментални-от всякви вещества), както и аз(невротични някакви), имаме еднакви невротични системи, но той ако бъде обиден започва да говори по гаден начин, за да ми е гадно, аз го знам, но никога не си признава грешките.(Уж на шега си ги подхвърля, а мен ме боде чак в сърцето от пренебрежение. Ясно е,че е токсично:() Като манипулативен нарцис е и май няма да е 100% искрен никога.

5.   Ами ако и на него му ги говориш тия неща, още повече ще почне. Това е явна привокация. Никой не говори така просго, освен ако не е на шега. Той иска да те види ревнива, защото тива показва колко си зависима от него. Чувства се уверен, че си тотално хлътнала по него. Запази самообладание и не се връзвай на такива неща. Това ще му подразни егото и ще го сложиш на място. Държи се с теб сякаш си му в кърпа вързана. Ако не можеш да го преодолееш, смени мъжа.... Проблемът не е в теб.

6.   Махай се от него!!! Какво правиш още при този човек? Нямате ли малко самоуважение. Ясно е, че той те използва и манипулира. Аз на такова отношение не бих седяла. Замисли се.