Споделена история от Други

Няма начин, ще се самоубия
Да, на 21 съм, имам 30 лева в джоба, нямам работа, живея в мизерно село с токсични хора, родителите ми постоянно ми крещят и обиждат и не искат да ми помогнат, пък и да искат няма да го направят, по-добре им е да има кой да им ходи до магазина. Не мога да се изнеса, бях студент в София, но специалността не беше за мен и прекъснах и не можах да си намеря работа, за да остана и да не се прибирам в този Ад тук. Имах си приятели и всичко, но бях беден.......Благодаря Ви, това е от мен!
Сбогом!

Коментари

1.   В живота има и хубави и лоши моменти.След лошото следва хубаво.Всеки един от нас е имал трудности и се е чувствал зле.После като се оправят нещата чак не вярваш колко тегаво е било положението.Горе главата! Не прави глупости.Нещата ще се управят.

2.   Моля те, не го прави, млад си. Има хиляди неща, за които да живееш. Дори сега да е трудно, не се предавай. Дори и да ти звучи клише, че това, което не те убива, те прави по-силен, то е така. След време нещата ще се оправят, стига да изтърпиш временно ситуацията. Животът е борба, има и моменти, които просто не са за изпускане.
Ж18

3.   Здравей! Виж както се казва и на твоята нива ще изгрее слънце. Не губи вяра винаги помни, че има хора които са в пъти по-лошо положение от твоето а все пак не си го отнемай живота защото все пак той един път се живее, а и помисли как ще нараниш близките си, както се казва трябва да се бориш въпреки всичко в живота както има разочарования, така и има и успехи и щастие :)

Успех и горе главата!

М. 14 г.

4.   30 лв са достатъчно да си хванеш автобус до някое градче/селце по черноморието и потърсиш работа с настаняване. Или на поле, строеж т. н. щом си прекъснал образование без да пренасочи към друго, значи не ти е важно толкова да работиш нещо квалифицирано.
Ако предпочиташ да мреш пред това да се впуснеш в авантюра и с бонус каквато и да е работа на първо време и независимост... тогава да, твоят избор може би е по- добър.
По- добре сега, отколкото по- късно да завлечеш жена и още по-точно зле, деца след себе си.
Да живееш не е нито трудно, нито сложно, но трябва и сам да си набавяш неща за оцеляване- храна например.

5.   Ами щом ти е толкова акъла- прав ти път. Има къде къде по-зле от теб, които търпят. Аз съм на мнение, че на живота не му трябват такива слабохарактерни типове като теб. Или ставай силен и отговорен или си заминавай от тая земя.

6.   В живота никога няма само хубаво и само лесно. Той е една постоянна борба. Аз се борих цели 4 години, докато си намерих хубава работа. Буквално минах през ада и сега от всичко това си имам болна щитовидна жлеза и всеки ден денят ми започва с 75 или 100 мкгр л тироксин, а закуската минимум 30 минути след хапчето. И така до края. На никой не му е леко. Всички имаме трудности, но да прекъснеш живота си, защото нещо ти е накривило шапката е меко казано глупаво. Помисли.

7.   До автора - тези горе, дето са писали, че светът няма нужда от слабохарактерни хора и те съветват да се самоубиеш, само ги съжалявам. И аз съм минал през това - представи си с години да ходиш на работа всеки ден и да мислиш как да продължиш. В моята компания кошчето за боклук беше пълно с празни опаковки от диазепами и разни други гадости. Явно служителите взимат антидепресанти, за да избутат, но това няма да ви го кажат по новините ! Добре ли си авторе ? Бих те прегърнал, но не знам как. Трябва и ти да се научиш да бъдеш безчувствен като коментиращите горе.

8.   Премести се в по голям град и ще си намериш прилична работа. Ще си намериш квартира, кола и жена. Приятели също ще дойдат. Спокойно бе всичко е наред

9.   Сори пич, ама не може да чакаш наготово. Имаш само и единствено себе си и може да разчиташ само на себе си. Знам какво е, въпреки това не живея най-охолния живот в момента, но поне не се чудя как да преживявам с последния цент в джоба си. Надигни си гъза, започни да търсиш. Започни отнякъде. Събирай, инвестирай. След бурятая изгрява и слънцето. Най-лесно е да сложиш край на всичко, нали така?
Намери си някаква работа, няма такъв вариант "не мога". Можеш. Просто не търсиш. А ако си един страхливец, чакащ живота наготово да ти поднесе поредната закуска, ами сбогом! Животът е дар. Обаче малко хора го оценяват.

-

10.   Понякога ме изумява факта, че всички смятат, че като са дошли на тази земя всичко ще е цветя и бонбони.

Животът е труден и на когото не му харесва наистина няма смисъл да си губи времето. Само дето самоубийството нищо няма да реши, нещата не са толкова прости.

12.   Авторе ти си само на 21. Целият живот е пред теб. Не може да не ти останал някой приятел от университета в София.Обади му се да ти подаде ръка.В София е пълно със строежи.Събираш някой лев научи малко английски , понаучи малко занаят по строежите и хващай самолета за западна Европа.Аз живея в западна Европа и тука има страшно голяма нужда от хора в строителството.Пълно е с румънци и поляци, но все не стигат хора.Не го прави, животът е само един човече.Евала на номер 6 възхищавам ти се!

Авторе прегръщамте!

13.   Здравей на твоите години заминах за една ферма в чужбина. Преди това учех и работех в България, но не се получиха нещата. Бедна бях, различна бях и не се вписах никъде. Малко в големия град, после в чужбина и така, докато не взех решение, че няма да живея в България. Всеки има такива моменти, но всичко минава. Ти си млад и можеш да постигнеш много. Само не разбирам защо така родителите ти не ти помагат, нямат ли възможност от някъде да вземат назаем да заминеш сега започва сезона на фермите. Ти после ще им ги върнеш. В бг без диплома е много трудно, бях по ресторанти, заведения и за едни кирливи пари да работя по 12 часа. Не казвам, че в чужбина е лесно, напротив, но честно казано имаш повече възможности. Недей се отказва, всичко тепърва предстои!

14.   В момента с тази корона криза всеки работещ и средно живеещ е в недоимък, безпаричие и се лишава от много неща. Не си само ти с проблеми, вярвай в промяната и тя ще се случи, потърси си работа, работодателите търсят млади хора и винаги ще те вземат на работа.