Споделена история от Други

Съществува ли възмездие?
Здравейте,

Искам да Ви попитам - вярвате ли в Бог и най-вече във възмездието, т. е. че винаги за всяко сторено добро или лошо настъпва момент, в който се връща извършеното. Моля да посочите примери, ще Ви бъда безкрайно благодарен, защото за мен настъпиха трудни времена и често се замислям дали това не е, тъй като извърших едно бих искал не толкова добро дело. Просто темата ме вълнува и отново изразявам надежда, че ще ми посочите неща и за двете - и за добро възмездие и за лошо такова.

Благодаря Ви предварително!

Поздрави,

Ники

Коментари

1.   Здравей.Вярвам Господ и мисля,че има възмездие,но има и покаяние.Можеш да отидеш в църква и да се покаеш пред свещенник.Не се притеснявай,всички сме грешници на тази земя.Само Господ Иисус е живял безгрешно.

2.   Не, не вярвам във възмездието. На всеки човек му се случват и добри, и лоши неща, няма 100% успешни или неуспешни хора (освен крайни примери). Така че каквото и да си направил, вече е минало и не можеш да го промениш. Гледай напред и мисли какво можеш да направиш в тази ситуация, за да излезеш от нея.
Животът е низ от избори и последствията от тях, така че се фокусирай върху бъдещето.

3.   Има възмездие и лошото е, че май не пуска. Поне това показва житейският ми опит. Тъкмо си мисля, че съм платил всичко с лихвите(а платих много) и ще карам вече начисто и... БААААМ, за пореден път. Брутално, крайно жестоко, случващо се по свръхестетвен начин, като вероятността да се подредят така нещата е супер нищожна, но уви, гледам като теле във филмът Матрицата. Веднъж пуснах тема със запитване как да се излезе от това, но не получих задоволителен съвет. Не ми били наред вътрешните програми, нямало такова нещо проклятие бла-бла. Абе аз живея в свят на чудеса бе хора, какво няма? За протокола. Помияр съм от малък. Всички видове содомски грехове които можете да се сетите. Прелюбодеяния, извращения. Крайно неморален полов живот. Очерняне на живота на мнозина. Врачки. Занимаване с магия, включитлно съм правил магия и на лукавият. Ма просто ви е бедна фантазията какво е при мен сега. Случват се само неблагоприятни обрати, някой с математическа вероятност да се случат 1:150 000. И така е нан стоп от 20-на години. Затова пак питам. Някой има ли опит как да се излезе от това?

4.   3, ако живееш по определен начин, ще получаваш определени резултати. Няма как при същата среда, същите хора и същия начин на живот нещата да се подобрят.
Промени си ако трябва града, държавата, започни на ново място, с нови хора, бъди добронамерен и честен с тях и нещата ще се подобрят. Докато се занимаваш с магии и извращения, ще получаваш такива.

5.   Може да се излезе от всичко, ако повярваш в Господ Исус и искрено се покаеш за греховете си. И разбира се, трябва да се стараеш да вършиш добро.

6.   Да, разбира се, че има. Каквото почукало такова се обадило, каквото посееш това ще пожънеш, каквото човек си направи и цяло село не може да му направи.
Мислиш ли, че тези мъдрости са случайни? Аз не
Няма как да минаваш между капките, ако правиш мизерии на хората. Просто света е устроен от закони, това е законът за привличането.

7.   Възмездие ми звучи като някакво наказание, така че не бих се съгласил с този термин.
Творецът ни е дал свободна воля, което означава, че можем да правим всичко, което поискаме.
Ако на някого му се иска да направи нещо, но го се страх от някакви религиозни книги или напътствия само си губи времето тук.
След всяко действие има определени последици, но те винаги са положителни. Най-малкото си получил добър урок.
Отдавна съм спрял да квалифицирам действията си като добри и лоши - тези понятия са субективни. Смятам, че всичко, което съм направил е било правилно и е допринесло с нещо за личното ми развитие.