Споделена история от Други

Ford Ka - мнения?
Здравейте! Ориентирала съм се към закупуването на Ford Ka. Бих искала да чуя мнението Ви за тези коли. Създават ли проблеми, ако да трудно ли се оправят? Какво трябва да гледам при закупуването и общо взето какво бихте посъветвали при закупуването на такава кола? Благодаря!

Коментари

1.   Пълни кошове, гният като за последно,тънка ламарина която се гъне на ръка, слаба ходова част, може би единственото хубаво е до някъде здравия двигател 1.3инжекция, с верига и 16 клапана но слаб и муден мотор, не става за извън градско, не създават много ядове но не е от най икономичните за размера си, тази кола има един едиснтвен плюс,и това е че е малка и много маневрена, но не очаквай че ще е много здрава, а частите и те не са най евтините!

2.   Не съм имал такава, обаче комшийката едно време имаше и това за ламарините е вярно. Гниеше повече от Опел. Толкова ръжда на едно място не бях виждал. А ръждата е гадна, защото от един момент нататък не можеш просто да я поправиш като някаква част. Защото ако тръгнеш да сменяш всичко изгнило, може да се окаже, че почти всичко освен регистрационните номера е за смяна. Общо взето ще трябва да смъкнеш предния и задния номер да сложиш една нова кола между тях и да ги закачиш наново за новата колата.

3.   Това е един от най-некачествените и проблемни автомобили, които можеш да си купиш на пазара. Даже имаше статия на Ауто Билд за 10-те коли, които никога да не си купуваме употребявани, и Ка беше там, заедно с пълни гробници като Фиат 500, Смарт, Рено, Ситроен, Крайслер и тем подобни автомобилни недоразумения.
Дори имам история от първо лице - моя колежка имаше тази кола и не минаваше и ден, без да дойде в офиса и да каже как трябва да си купи друга кола, защото тази е пълен боклук. През ден колата беше в сервиз, комфорта на возене е нулев.
Ако не разбираш нищо от коли и няма кой да ти помогне - общият съвет, който мога да ти дам е да се ориентираш към японски автомобили от марките Тойота, Хонда или Мазда...може и корейски - Хюндай. Няма да изобщо да сгрешиш ако замениш Ка с Тойота Ярис, Хонда Джаз, Хюндай i10, Мазда 2 и т.н.
Успех в избора!

4.   За коя година става въпрос? По-добре си вземи Тойота Ярис / Корола.

5.   Само като чуя форд, веднага ще сещам за китайските боклуци които заливат целият свят, но не и съвременна кола. Форда е като детска играчка на Барби, лъскава но далеч от техниката.

6.   Преди години бях взел едно Ка за един дан да го въргалям, така се въртях на околовръстното с тва междуосие от един милиметър, че си изкарах всики ангели. Никога тая щайга.

Братан.

7.   Почнали да правят кола, обаче не са я доправили и са я зарезали. Накрая са я кръстили ФОРД КА и са я пуснали за продажба.