Споделена история от Други

Защо не можем да се примиряваме с едничкото лошо нещо в живота си
Повод за размишление. Моля да споделите мненията си въпроса, а и за двете криви тухли също.

Винаги съм се чудил защо всички хора искат абсолютно всичко на 100% да им е 6. Толкова голяма трагедия ли е, ако само едно-единствено нещо не е? Значи може 100 неща да са ти наред и само едно да не е, обаче фокусът ти няма да е върху 99-те хубави неща, а точно върху едното лошо. И заради едното лошо човек е готов да рискува всиките 99 хубави неща. И после "о, леле, какво стана". А колко по-просто щеше да е просто да можехме да се примиряваме с едничкото лошо нещо в живота си. Защо пълното щастие, което между другото е утопия, е такава самоцел?

ПС: постът ми е по повод на "Обичам мъжът си, но...", но това важи във всяко отношение. За тези, които не са чели историята казвам, че там женицата имала перфектен брак и невероятен мъж, обаче не я обладавал достатъчно често, та женичката щяла да си търси любовник като награда за хубавия живот, който ѝ осигурява макар и с риск да преебе всичко останало, което е много повече от гол кекс.

За пвоече информация, който се интересува по темата прочетете само няколкото абзаца за двете криви тухли ето тук.

https://chitanka.info/text/34390-syvyrshenstvo-i-vina

Коментари

1.   Авторе като цяло животът е компромиси, включително и връзките. Когато обичаш някой трябва да бъдеш готов на компромиси. Разбира се с граница. Аз лично не бих направил компромис, ако жената ми изневери. Но, ако не желае някои неща в секса които аз много харесвам, анален секс или свършване в устата, не бих и изневерил с някоя която може да ми го предложи. Иначе ставам егоист и не заслужавам човек до себе си. Бих също направил компромис, ако не е най-добрата кулинарка. Важното е да има желание и да се старае. Това показва загриженост и уважение. Всеки си предценява, какви компромиси може да направи и какви не. Човек трябва обаче да има задължително неща с, които компромис не може да направи, иначе губи самоуважение съответно губи себе си. Въпросната жена от темата е шибан егоист и заслужава от двата стола да се озове на земята.

2.   Ами защото нещата в живота не са 100! Не и важните! Те са около 5-6! И едно от 5/6 са си към 15-20% от качеството на живота ти!
1. Здраве
2. Семейство
3. Работа
4. Финанси
5. (Физиологични) потербности
6. Духовни потребности

Да не говорим пък и за Маслоу тук, тоест зависи КОИ точно 20%....

4.   "И едно от 5/6 са си към 15-20% от качеството на живота ти!"

Имаш 85% добро качество.

5.   Всичко е въпрос на гледна точка. Нещата, които си мислиш, че са лоши всъщност се оказват добри за теб и обратното.
Но съм съгласен с автора, че повечето хора се концентрират над негативните неща.

6.   Хората, които винаги искат всичко на сто процента никога не са доволни и никога не са щастливи. Истинското щастие е само тогава, когато се фокусираш върху това, което вече имаш, а не само да ламтиш за това, което нямаш. Животът не е перфектен, хората пък още по-малко. Когато в един момент приемеш на първо място себе си, след това и хората, започваш да ги обичаш, а не да се стремиш да ги променяш, за да си по-добре ти.

7.   4, прочете ли ми последното изречение!?
От 2.

8.   7, да. А ти моето?