Споделена история от Други

Статуята на Света София е езическа
Здравейте. Забелязах, че статуята на Света София няма нищо общо със светицата. Облечена е в черни траурни дрехи като за погребение. Държи кукумявка, която вещае зло. Очите и са изцяло черни и кухи. Освен това е наполовина жена, защото има фаус. Искате ли да се организира подписка за премахването и? Тази статуя носи зло за България.

Коментари

1.   https://www.youtube.com/watch?v=8k6Ed_p42UM

Няма случайни неща.

2.   Може да се събере подписка за премахването и.

4.   Българите са християни на теория и езичници на практика. Голяма част от българите вярва на най различни суеверия, конци да не хване лоши очи, да не се казва за бременност до 3 месец, вярва на Ванга,ходи да му леят куршум, пробива уши на Благовец, вярва на разни гадателки,атрология, те даже мартениците са езически, Сурва също, Дънов също, тук въобще не споделям и обичаи като тричане, защото са рядки. Истински християни, които разбират какво е и вярват в него са не повече от 10%,другите палят два пъти свещ в църква и с това се изразява цялото им християнство. Иначе статуята Света София е езическа и това е безспорно.

5.   Тази статуя носи лоша енергия за България и би било добре да се събере подписка за премахването.Може да се сложи на нейно място един християнски кръст.

6.   И аз съм съгласен, просто тези който са я правили са си оставили ръцете, тази статуя няма нищо общо с светицата!

7.   И без подписка може да се махне...

8.   Тези пари да ги бяха дали за нещо друго. Естествено, че статуята е езическа, както и 90% от българските паметници, както и 90% от обичаите ни! Подкрепям идеята за подписка.

9.   Тая статуя е 20 тона лай*а! Както и автора й г-н Чапкънов!

10.   Волен Сидеров беше качил един пост във фейсбук (беше реклама, затова ми излезе) и след това Цанов го потхвана. И автора явно е гледал видеото му в ютюб. Та само да кажа, че няма нищо лошо в езичеството.

11.   и Баба Марта е езически празник, да махнем и него ли?

12.   Какво е фаус?

И какво, като е езическа? По конституция България е светска държава, т.е. всички традиционни религии и вярвания имат еднакви права и задължения пред законите и конституцията.

13.   България е ПЪЛНА с езически празници и идоли. И като имам предвид пълна - значи пълна. То не са баби марти, задушници, кукери, нестинари, статуи, "лечебни" камъни, "лечебни" води, "лечебни" места, отделно сложи всичките бавачки, гледачки, нумероложки и астроложки и ставаме една яма за негативна енергия и лошотия. Суеверията(и тъпотията) на българина нямат край. После се чудим защо всички са завистливи, алчни и лоши. Ами как няма като самата ни култура и обичаи са лоши. Сигурен съм, че голяма част от заболяванията - и физически и психически, са на духовна основа. Точно така е, защото не вярваме в Господ, а още сме езичници в много аспекти, вярата ни е омърсена с всякакви простотии и суеверия останали от езичниците. Не само лошата храна и мръсния въздух ни разболява, слушайте ме какво ви говоря.

14.   Ами, самата статуя е зловеща. Няма нищо общо с християнството.

15.   Аз съм езичник/ сатанист и не съм напълно съгласна. И какво ще стане като махнете статуята? Българите ще спрат да си хвърлят боклуците по земята, ще станат по работливи, ще станат по- малко злобни, ще се вдигнат заплатите и пенсиите и пр.?! Носила лоша енергия дадена статуя. Хаха, как ли пък не....

16.   Преди да пишете помислете малко, кукумявка та е символ на мъдрост, а не е зла прокоба, а колкото до това, че статуята носи лош късмет, от сърце се смях. То бива да си северен, ама чак толкова. Тая статуя ще я изкарате виновна и за икономическата криза, че и за Covid. Да не говорим, че сигурно е виновна и за личните ви проблеми. Сериозно, хора, в кой век живеете?!

17.   И кво като е езическа? Откога станахте толкова вярващи, че езическото ви пречи? Но иначе с кеф празнуваме езическите си празници...
И какво изобщо е фаус?

18.   Тази статуя е умишлен сигил.

19.   Колко луди хора има в този сайт...
Статуята да ви беше проблемът. Чудно ми е как ще оправдаете тъпотата си в случай, че статуята все пак бъде премахната?
С 5G мрежата или може би връзването на мартеници всяка година? Смешни сте просто...
Мислете си за коефициента на интелигентност, не за совата на статуята на Св. София и езическата същност на творението.
На мен статуята ми харесва и съм горда да я показвам на всички.
Ако се бяхте поразровили, щяхте да знаете, че тя е символ на свободното мислене, на силата и мъдростта и не на последно място, изградена е на мястото на паметника на Ленин, вдигнат от комунистите едно време и е локализиран точно пред някогашните порти на града.

20.   Тоест на повечето ви харесва статуята,нищо,че е зловеща?

22.   До 19, явно странен вскус имаш, не виждам нищо красиво в черна статуя, която се твърди че е на Св.София, но няма нищо общо с нея, явно и нейния автор е мислил по същия начин, иначе ми е все едно дали ще я премахнат, не живея срещу нея, но би било хубаво да се помисли за нещо по добро.

23.   Влогърт Цанов в ютуб обясняваше на дълго и широко за нея.
Не бях забелязала всъщност колко е зловеща и че ореола, есъщност не е ореол, а трънен венец като този, който са сложили на Исус.
Спотед мен си е чиста сатанинска творба.

Аз

24.   Да, така е. Станислав Цанов направи видео по темата. Доста е подробно.

25.   Това дори не е Света София, а е смесица от най-различни езически символи. В едната ръка държи погребален венец, в другата-монети, които се слагали на очите на мъртъвци. Птицата на ръката й не е сова, а кукумявка.
Въпросното същество е жена само от кръста нагоре, надолу се вижда, че има мъжки атрибути.

Носи черна погребална тога и корона на главата си? Не присъщо за светица. И е с доста дълбоко деколте и изпъкнали зърна за свята жена.

Станислав Цанов спомена, че прилича на Лилит-известна като майката на всички чудовища в много митологии и също, че е покровителка на проститутките, зъл демон, който края малки бебета и покварява хората.

Не е само тази статуя. Цанов даде доста примери.

Но не е и само в България.
В Америка например. Статуята на свободата е ильоменатски символ.

Има страшно много символи, чието значение хората не знаят и не разбират на кого и какво се прекланят, когато ги носят в джоба си, на дрехите си, или пък ги гледат без да се замислят какво значат.

Предметите и символите имат енергия и значение.

26.   До номер 10

Като няма нищо лошо в езичеството, нека поне да не смесване религиите.
Света София е християнска мъченица, а статуята, която ни пробутват за нейна, е езическа богиня. И ако трябва да сме по-точни, тя е смесица от няколко митологии.
Говори се, че езичеството е прикрит сатанизъм, но както и да е. Правим се, че не знаем.
Защо ни пробутват това за християнски символ, ако е нещо друго и в другото няма лошо?

Както казва Цанов, "ако искате да скриете истината, сложете я преди очите им. "

П. П. Жалко е, че има хора, които няма да разберат това правилно и ще сметнат тези думи за неадекватни.

27.   Аз не виждам нищо лошо в статуята. Била в черно, ако е в розово по добре ли ще е за вас? Как уточнявате каква е птицата, аз виждам на главата на птицата щтръкналите пера, които са характерни за сова или бухал, как решихте че е кукувица. Всъщност какво й е лошото на кукувицата, ако е лошо да тръгнем да избием всички птици куковици в България?
И нне на последно място, какво е направила статуята от както съществува, преди нея министър- прецедателите на България по хубави ли бяха, когато нямаше статуя която "да ги гледа".

28.   Света София - означава Премъдрост Божия. А според православието мъдростта започва със страха Господен, който е дар и няма общо с обикновения такъв. Така че сваляйте истукана, който не е добро, щом не прославя Бог, и сложете кръст! Амин

29.   Според мен тази сатанинска статуя трябва да бъде махната.Само като я погледнеш се стряскаш от черните очи.

30.   Кога пък станахте толкова вярващи, християните? Плюете по езичеството, а почти цялата ви покварена религия е базирана на него. Някога сте откраднали естествените езически обичаи на народите, направили сте ги християнски, а сега плюете по същите тези езически традиции. Това е толкова гнусно и лицемерно, както и цялата ви религия. Заплашили сте езичниците със смърт, ако не приемат християнството, а иначе ми се правите на миролюбиви и изпълнени с любов, бог бил любов и не знам си какво, но повечето нападате всички, които не следват християнската нечиста поквара. Е, няма, такова лицемерие и гнусотия, а колко хора сте избили в името на вашата нечовешки гнусна религия.

Колкото до статуята - и на мен не ми харесва, но да се сваля, защото била "сатанинска" пак е породено от християнските болни мозъци. Вие дори не знаете какво значи сатанизъм (една от най- древните религии още преди християнството), защото църквата е решила да лъже за него, също както и езичеството, с едничката цел - духовно обедняване и масова манипулация на населението. Всичко, което цели духовно израстване и придобиване на самостоятелност както е в езичеството и сатанизма, бива изкоренено от християнската гняс, за да останат хората духовно неуки. Колкото и християнството да твърди, че цели духовно извисяване, всичко показва, че прави точно обратното.

Номер 15

31.   До 27

Просто гледай шоуто на Цанов ("Напред и нагоре"), епизода за скритите символи и ще ти стане ясно.

32.   Най-добре на мястото на статуята да се сложи християнски кръст. Ние сме християнска държава, а не езическа.

33.   Да, най-добре да се сложи кръст.