Споделена история от Други

Лъгали ли са ви така? Какво мислите за това, как реагирате?
Случвало ли ви се е някой да ви лъже настоятелно в очите за нещо, което и двамата знаете кристално ясно, че не е истина?
Историята не е любовна, нито особено интересна, съвсем делнична е, затова ще използвам Ч1 - човек 1 и Ч2- човек 2
Ч1: Днес е последният срок за подаване на документа Х! Заради твоята липса на организация ще отнесем глоба.
Ч2: Какъв е този документ, за първи път чувам за него?
Ч1: Еди какъв си документ...
Ч2:Защо ми казваш в последния момент за това, аз как да реагирам от днес за днес, имам друг ангажимент?
Ч1: От 1 месец говоря за това... (аз разбрах, че той наистина от 1 месец знае за този документ, но явно е забравил да ми каже)
Ч2: Моля? С кого? Аз днес го чувам за първи път?
Ч1:Стига глупости! Организирай се и го подай!
Ч2: Ок, но искам да знам, кога мислиш, че си ми казал това? Можеш ли да ми припомниш този разговор, изобщо. (аз знам, че такъв разговор не е имало, ходила съм последните дни няколко пъти в тази институция, нищо не ми пречи да свърша и това, ако знаех за него. Няма и как да съм забравила нещо толкова съществено, наистина.)
Ч1: Виж какво, цял месец ти напомням, ще отидеш ли, или не?
Ч2: Има ли някой около теб?
Ч1:Не.
Ч2: Разбирам да имаше, да мажеш положението и да втълпяваш нещо, но в момента говорим на 4 очи, защо твърдиш неща, които и двамата знаем, че не са истина? За първи път в момента ми споменаваш този документ Х. И двамата го знаем.
Ч1: Боже...
Ч2: Добре, бе човек, толкова ли е трудно да поемеш отговорност, че си забравил да ми кажеш това? По-лесно ли мислиш, че ще ме убедиш, че черното е бяло?
Ч1: Нямам какво повече да кажа. Ако искаш го свърши, ако искаш недей. Глупости не ми се слушат повече.
И затвори.
Хора, мога да си заложа главата и децата, че този човек лъже и съм напълно втрещена с каква увереност го прави, сякаш си вярва на 1000%. Чудя се това осъзнато ли е, или човекът нещо не е с всичкия си. Дали, наистина си вярва?

Коментари

1.   Малко хора имат достойнството да си признаят за грешка или пропуск. Изисква се сила и реалистична самопреценка, за да направиш подобно нещо - да кажеш, че си сбъркал. Никой не обича да си признава подобни работи. Разбира се, има вариант човекът да си вярва, че ти е казал, случват се обърквания от подобен род. Във всеки случай си постъпила правилно, лъжите трябва да се изобличават, особено ако са толкова нагли.

2.   Да. А и аз самият също лъжа. От сутрин до вечер само лъжа.

3.   Хора на твоята възраст какво правят в този сайт?

4.   Зависи , кой е този човек -ако е мъжът ти и е млад , за да има склероза или началникът ти , който е по възрастен и има много задачи и му е бръмнала главата.
Ако е системно като стил на общуване , много ще си преосмисля отношенията с този човек .

5.   Отучи се да доказваш, че си винаги прави.
Всеки да носи отговорност за себе си. Ти носиш такава само за себе си и децата ти до 18 г.
Разговорът е отровен и за двама ви.

7.   Много хора лъжат по този начин. Само че следващият път не се хаби в безсмислени разговори. Свърши работа сам и несе разправяй с лъжци. Помни какъв е този човек занапред.