Споделена история от Други

Поднормено тегло
Здравейте, пиша ви, защото по-малкият ми брат е много слаб и се тревожа за него. На 20 години е. Висок 175 см, но теглото му е около 52-53 кг. Не мога да кажа, че яде кой знае колко много, но не се лишава от нищо, движи се, но от край време винаги е бил слаб, направо с телосложение на момиче. Аз съм го съветвал да ходи да си направи някакви изследвания, но той не ме взима на сериозно и ми вика, че съм му завиждал, защото бил слаб. Аз му обяснявам, че ще се счупи, ако го духне вятъра, но продължава да му минава през ушите. Според вас възможно ли е да е болен от нещо. Също така искам да знам, ако и други хора са с поднормено тегло, то как са качили килограми? Какво са яли?

Ще съм ви благодарен, ако дадете някакви съвети.

Коментари

2.   Щом е "от край време", едва ли е болен.

3.   Нищо му няма на момчето , ще навакса постепенно . Единствено , да се храни редовно с нормална храна .

5.   Да се храни с по-калорични неща, ако и с това не качва, да отиде да се изследва за ваше успокоение. Но има хора като брат ти, които имат много бърз метаболизъм и почти не могат да качват килограми, както се казва "той е с право черво". При брат ти това може да е временно и с напредването на възрастта метаболизма му да се забави и да почне да качва килограми, но може да е слаб цял живот, което не е болест, а дори предимство. Ако иска да качва мускулна маса да отиде на фитнес и да си наеме фитнес инструктор и той ще го насочи какви добавки да приема и какви тренировки, за да качи мускулна маса и да изглежда, както се казва "по-мъжествен". Но първо да отиде да се изследва и след това на фитнес, ако иска.

6.   Не знам, Господин Автор. Аз съм с поднормено тегло , поне така ми казват всички,дори и докторите ,но...проблемът ми е психологически,защото от 5 години вече се боря с две хранителни разстройства. Мисълта ми е,колкото и смешно да звучи,попитайте дали брат Ви няма някакъв страх от натрупване на тегло. Може и да е това. Успех и дано всичко да е наред!
От едно скапано момиче на 14

7.   Момче на 20, 165см и 47кг: отговорът е бърз метаболизъм. Не, ако започне да яде по 5 чипса и 10 понички на ден и други калорични неща няма да качи килограми. Остави брат ти да си живее живота и си гледай своето тяло. :)

8.   Едва ли му има нещо щом е така от доста време. Аз също съм на 20 години и съм около 62 кила от 4 години насам. Ям без да се насилвам и да следя режими, не стоя гладен. Килограми не качвам, явно имам бърз метаболизъм. Бях тренирал по едно време фитнес и единствено яденето по 4-5 пъти на ден даде резултат и качих 4-5 кила за няколко месеца. Не разбирам много от калории и метаболизми, но едва като ги качих на около 3500 започнах да качвам килограми, което ми се вижда много за момче на моите години и около 60кг на 1.75.

10.   Не мисля, че е болен. Аз съм момче на 27 и съм 170 см, 55-56 кг. Откакто се помня държа такова тегло и не мога да кача повече. Понякога ям адски много, не се лишавам от нищо - общо взето, каквото ми иска организмът. Но хора и хора, както се казва. Просто бърз метаболизъм.