Споделена история от Други

Искам да се самоубия! Не издържам повече..
Здравейте, аз съм момиче на 15 и не знам от къде да започна. Имам ужасни родители с които всеки ден се карам и не мислят, че е нормално да излизам сама на тази възраст. Мразя роднините на майка си, ужасни хора като нея, тормозили са я и нея на моята възраст и за това и тя не е добре с главата. Баща ми е бил проблемен като мен, не ми е позволено да виждам родителите му защото баща му е бил в затвора,леля му се е самоубила и имат много труден живот. До 7 клас имах една приятелка,която ме предаде , въпреки че сме израстнали заедно. Подиграваха ми се от 5 до 7 клас което тотално ме срина психически. Няма кой да ме защити, никога не е имало , няма и да има, не зависиимо колко приятели имам, те си имат по-важни от мен. От малка майка ми ми крещи, че е искала аборт и ,че ме мрази и би ме хвърлила на улицата, с баща ми повече се разбирам, но ме е пребивал до кръв. За мен психическото насилие е по-зле, а да ме бие колкото иска, много пъти съм била на път и аз да скоча на бой на майка ми. Лично се харесвам, красива съм ,супер тяло, добри оценки и много момчета са луднали по мен. Но защо пак нямам защитници, нито от торзмоза в училище,нито от родителите ми. Психиката ми вече се срива и не мога да издържа.Момичетата от компанията с която излизам ми завиждат и мразят, а момчетата ме харесват долу-горе. Всички знаят за отношенията ми с родителите, но не им пука. Нямам собствена стая, но всеки месец ми дават доста пари , за да си купя дрехи и каквото искам, но аз искам разбиране и да излизам до късно. Искам аз да бъда защитената , искам да не ми е толкова тежко на главата. В новия клас ме харесват, но травмата от стария не заминава, а историите как другите са ги защитавали ме нараняват , колкото и да оставам силна, от вътре изгарям. Майка ми е обсебена с кучето ми и ми скри ключовете , за да не го оставам само, ужас е всичко... преди да кажете да говоря с роднина , нямам такава, а приятелите ми ви казах какви са. Моля ви ако можете ми дайте съвет какво да правя.

Коментари

1.   Намери нещо твое си, хубаво, в което да избягаш! Изкуство, учене, филми - намери нещо, което да бъде градивно. Да бъде твой занаят, твой свят, там ще бъдеш истински свободна и може да откриеш огромно поле да разпериш крилете си. Не им се сърди на родителите си, това което описваш наистина е много тежко... Сега ти е времето да намериш нещо, в което да бъдеш добра и да изградиш върху него живота си. Ако можеш, опази съвестта си, тя ще ти бъде най-верния компас оттук насетне.

3.   Отиди на църква и се помоли. Не прави глупости. Личи че си добър човек. Ако се самоубиеш ще отидеш директно в ада. По добре недей.

4.   Здравей! Не знам как по-точно да те посъветвам мисля, че номер 1 е прав намери нещо което ти доставя удоволствие както се казва направи си свой свят дали ще е със музика, филми, игри, изкуство и тн. също така към тези твои "приятелки" като слушам за тях най-много да излезеш колкото да се разтовариш според мен си подбери и си направи сметка кои са ти наистина приятели и кои са ти просто колкото да излезете за 20 минути навън. Надявам се да съм ти помогнал

Успех!

5.   Отиди на психолог,ако имаш възможност.

6.   Свържи се със закрила на детето.

7.   Историята не е писана от страдащ човек, а е провокативна измислица на психолог или на момиче в пубертета. Личи си, че е съшита с бели конци, и служи само за стръв за наивници!

8.   Номер 7 в историята ясно си личи че момичето страда и ако няма да и даваш съвет няма смисъл да пишеш.

9.   №8, авторката няма собствена стая, но имат много пари за друго!? -" Нямам собствена стая, но всеки месец ми дават доста пари, за да си купя дрехи и каквото искам, " -как ти звучи, това реална история на страдащ човек ли е? Имат пари в излишък, а детето няма детска стая!? Хайде тези номера на други!

10.   Ще ти кажа какво да направиш когато се срещаш с някой казвай на ум искам Бог да отмени наказанивто ви .Виж Колко в просто..И помни по малко Помоли Бог да направи ума ти така ,че да не запаметява(усвоява (чува))излишна инфоемация.

11.   Не си струва - теорията на каръка казва, че няма да успееш да се самоубиеш и само ще си докараш някакви увреждания към и без това гадния живот. По-добре се опитай да оцелееш - то животът като цяло е едно оцеляване. Щастието не е част от пакета, а "моментна промоция от Билла".