Споделена история от Други

Странен тип ме зяпа...
Здравейте!
От известно време някакъв напълно непознат дъртак зяпа мен и майка ми. Не знам защо. Не съм сигурен дали е от сексуални подбуди, защото аз съм момче.Но понякога, когато сме си вкъщи, го виждам през прозореца как се навърта около сградата и като види, че някой от нас е там, той просто гледа към нас. Някой път докато си се разхожда(с едно куче), някой път застава като статуя и просто се втренчва я в мен, я-в майка ми-който е в кухнята по това време(тъй като кухнята е от към задния двор и през прозореца лесно се вижда, и от двете страни;живеем в триетажна сграда в Лондон, като ние сме на втория етаж..)
Та.. Най-странното е, че този човек няма никакъв срам! Имам предвид, че дори когато забележим, че той ни зяпа и го погледем, той продължава да гледа. Изобщо не му прави впечатление, че го забелязваме. Изобщо не му е неудобно. Сякаш е някакъв психопат.. Не знам дали не крои нещо, дали не следи кога няма никой за да ни ограби или може би... Де да знам, прави някакви черни магии и проклятия пред дома ни... Не знам какво да мисля. Просто не е нормално!Не го познаваме този човек. И най-вероятно-и той нас не ни познава.Обаче стои от пред и наблюдава. Това е страшно смущаващо.
Иначе, майка ми го е виждала да разговаря със съседката от долу, а тя е нормална жена, комуникирали сме с нея, но до там! С този нямаме нищо! Ама много странен тип!
Кажете ми, на вас случвало ли ви се е подобно нещо и ако да-какво би могло да означава това? Някакъв би-сексуален педофил ли е, психопат ли е или е някакъв самотник? Обяснете ми.
И защо точно нас? Да подаваме ли сигнал в полицията?
От известно време идва да си разхожда кучето тук. Беше спрял да идва, но днеска пак го видях. И пак ме гледаше втренчено...
Благодаря ви предварително за помощтта!

Коментари

1.   Снимай видео за всеки случай. В началото дискретно да си сигурен че, ще заснемем добре фокусирани лицето му, а после и съвсем открито- да те види. Постарах се да заснемем и реакцията му, ще остане ли, ще се опита ли да се прикрие, ще хукне да бяга ли.
Тогава преценете с майка ти дали се обърнете към полицията, но най- малкото този човек ще знае че, е заснет.

2.   Сложете си пердета.

5.   Отиди в полицията и питай какво могат да направят. Такива странници не са шега работа.

6.   Еми така е, ходете по чужди държави после се чудете що на вас.
Според мен, пред обществото пред комшии и съседи, роднини този е съвсем нормален обикновен та дори и примерен гражданин.
Но понеже вече е разбрал как над съседката ви живеят едни беззащитни източноевропейци, ама много културни и то от България, почти дива почти комунистическа държава, които хора (вие) не биха допуснали по нийакъв начин да се завърнат в тази диващина.
То той благородника, може да си позволи всякакво отношение, все пак вие сте натрапници в неговста благородна страна, нали!
Пък и нямате съвсем права като хора, та дори и кучето му има повече права от вас.
Плюс това брекзит отдавна мина и трябва да си знаете вече мястото!
Така “мисли” този изрод.
Според мен даже трябва да сте благодарни, щото на други българи чернилките им скачат, зверят им се, карат им се, с полиция ги заплашват и викат, дела съседски се водят и глоби се плащат и наще овце вият опашки разбира се.
Бях в Лондон точно 1 месец, разбрах за какво става въпрос и с първия самолет се махнах, бях и в 17 други държави и смятам, че маймуните трябва да си знаят мястото а не ние, и също местните луди да си ги прибират а не да ги оставят да се гаврят с нас. В такива държави ходете - подходящи.
Мъчно ми е за вас.

7.   Авторът:
Здравейте!
Вчера говорихме с майка ми на тази тема и странното е, че тя вече е свикнала с това. Оказа се, че просто му е такава природата ли, де да знам...
Иначе, освен с комшийката долу, той говорел с(поздравявал) и приятеля на майка ми, като се засекат, който също е българин.
Странно, наистина... И аз не знам какво да мисля.
Според майка ми, може и да е самотен и да няма с кого да контактува, обаче с това гледане неговото, не мога да отрека, че освен странно, си е направо зловещо, колкото и безобиден да е този човек(или поне колкото и безобиден да изглежда.. )..
Доста creepy! Като във филм на ужасите.
Иначе, не съм го засичал през прозореца след последния път.
Единствено, от предната страна на сградата, го зърнах като се прибирах, но той не ме видя.. Беше обърнат с гръб. Стоеше до един контейнер и не знам дали изхвърляше нещо или ровеше в него..
Не знам... Това е може би едно от най-странните неща, които са ми се случвали.

8.   Човек затова има очи, ДА ГЛЕДА! Никой не може да му забрани да гледа каквото си иска. Като искате да не ви гледат, сложете си щори, има специално направени за тази цел, не спират светлината, но спират чужди погледи. Майка ти може да е хубавица и човека затова да я гледа, просто се наслаждава на хубостта й, какво лошо има в това?

9.   Лютив спрей, ограничителна заповед.

11.   Авторът към 8:
Добре.Но ако се водим по тази логика, мен защо ме гледа, при положение, че не съм жена?