Споделена история от Други

Вредно ли е веганството?
Здравейте. Ще говоря за веганите, но първо да кажа нещо за вегетарианците. Единственото, което получават от това е повишен риск от сърдечно съдови саболявания. А и да не ядеш животни, защото “било лошо да се убиват”, а да ядеш животински продукти е горе-долу едно също. За да направят животинския продукт животното минава през много по-голямо страдание. Сега за веганите. Поинтересувах се. Видях, че това е поредната марксистка теория, която се пропагандира и изродява и без това изроденото европейско общество. Видях и юмрука на Сорос. Интересно. Забелязвам, че го правят не защото им харесва, а за да не страдат животните. То хубаво да не страдат, но тези хора вече стават крайни. Появи се едно заклеймяване ма хората, които се хранят с всичко. “Месоядци”. Не знам, аз ако ям само месо ще се разболея от тебка болест и ще умра. Не съм лъв. А хищните животни трябва ли да се избият, защото и те ядат месо? Човекът е всеяден. Мечката е всеядна. Кучето не е, но и то яде всичко. Но един човек е така устроен, че да яде и растителна и животинска храна. Те хубаво го правят, за да защитават животните. Но тези хора вече минават много отвъд границите. Месоядци сме били, лоши сме били, не знам кви сме били. Излизат на протести, държат се като пълни изроди. Те приписват на животните човешки качества. На животното не му пукало. На него не може да му пука. То е животно. Те не могат да изпитват такива човешки емоции и да разсъждават. Затова се нарича “разумен човек”. Че те даже поставят животните и над хората. Една жена беше ревала, през Първата световна война загинали 10 милиона “невинни кончета”. Абе шматко, ти знаеш ли колко хора са измрели през тая война? Това е положението. Хората сме над овцете, козите, кравите, кокошките, конете, кучетата и котките. Вярно, избиват ги жестоко. Но ние трябва да се храним. Тези животни за това са създадени в такива големи количества. Те са предвидени, развъдени и избити само са храна. Това е тяхната съдба. На тях не може да им “пука”. Само че знам нещо друго. Те не са били навън. Родени са във фермите и умират в кланиците. Тоест те не знаят какъв би бил животът отвън. Така че защо да ни е жал за тях, щом това е единственият свят за тях? Така че на онези животни майната им. Това е тяхната съдба. За това са развъдени. А какво се случва със здравето на тези хора? Психически е ясно, че нешата не са добре. А физически? От един културист научих, че до 18-19, дори препоръчително до 20 години не трябва да се спазват диети. Защото до тогава се развивала хормоналната система на един човек. От диети и гладуване се прецаква и си остава увредена завинаги. Виждал съм тези “вегани”. Те мъжете, дето “веганстват” от малки са с едни меки гласове, женствени фигури, в лицата като жени, много странно. Жените пък с едни дебели гласове. Ясно е! Решават да станат вегани от малки. Но да си приготвил храна, богата на протеини без месо е голямо изпитание. Много често не успяват. И ето на, хормоналната система не се развива, прецаква се и мъжете стават като жени, а жените като мъже. Хормоналните лечения траят доживот. И искат целия свят да стане вегански. Тогава теорията на Дарвин може и да се окаже вярна, че нещо в последно време беше почнала да се срива. Целия свят става вегански, прецаква ни се хормоналната система на всички и ще се превърнем в един изцяло нов вид. А какво ядат тия хубавци? Някви храни имитации. Значи не е хубаво да се убиват животни, но животинското било вкусно, а? Пържоли, имитации на месо, от какво се правят? От соя. От соя се правят и кренвиршите, една от най-големите гнусотии, които човек може да яде. И от още нещо. От нефт. Да, от онова черно нещо, дето арабите го копаят. Кайма от нефт, кюфтета от нефт, кебабчета от нефт. Съсипвай си здравето на воля. Но ако един човек е решил, негова воля. Здравето си е негово. Проблемът обаче е, че те го парадират. Друг проблем е и че карат децата си също да стават вегани. Виждал съм такива. Мъж, но женствен мъж. Не е някакъв от онези с 30-те пола, нормален мъж, но женствен. Прецакана му е хормоналната система и ето на. Веднъж един ял кюфте, майка му го шамарила. Едни се хвалят, че току-що профодилата им дъщеря била веганче. Да събират пари за доживотното ѝ хормонално лечение. Няма сама да избере, насила ще я накарат и ще ѝ съсипят здравето, за да не убият специално отгледаните за това животни. А те така или иначе ще си умрат. Децата от такива родители трябва да се взимат. Взимат деца от социално слаби майки, дават ги на други и им дават по 700 лева да ги гледат. Айде бе. А като си кара детето да яде само треволяци и му съсипва здравето не е проблем. Викат, мажат се с червена боя. Само дето животинско има навсякъде. Дори в стъклото на телефона има кравешка субстанция. Чувал съм дори, че веганите били по-застрашени от инфаркти, както и вегетарианците. Не знам. Какво е вашето мнение по въпроса? Аз изказах моето.

Коментари

1.   Аз съм веган от 17 години, близките ми също са вегани. Не сме били на лекар (освен профилактичните) не знам от кога, чувствам се повече от добре. Лесно е да си веган, когато си веган от дете, после когато организма ти е привикнал на гадории се минава постепенно и сложно. Не си натякваме вижданията на никого и не сме фанатици, имаме приятели, които ядат месо. Уважаваме се взаимно и така. Мен също ме дразнят хората, които си натякват постоянно факта, че са вегани и/или месоядни. Всеки сам решава за себе си.

2.   Веганството е вредно, ако човекът развива хранителни дефицити. Един веган, за да няма недостиг на хранителни вещества, е нужно да взема правилни дози от подходящи хранителни добавки и веганската му диета да е добра. Ако няма хранителни дефицити, ще бъде здрав. Хората могат да се хранят и да бъдат здрави и без да е нужно да се убиват животни. Животните изпитват чувства. Удари някое куче и виж дали ще го заболи.

3.   Аз съм "месоядна", но съм против тормоза над животните. Съвсем възможно е те да се отглеждат и използват за храна, без да ги тъпчат в клетки и да ги измъчват. Да не говорим, че антибиотиците, които им дават и хормоните в следствие на лошия живот (животнити могат да чувстват) приминават в нашите организми, когато се храним с месото им.
Затова избирам яйца от свободни кокошки и месо от ферми (когато ми е възможно и мога да си го позволя).
Много от веганите и вегетарианците стават такива не поради грижа за животните обаче! А защото мислят, че така ще живят по-здравословен живот.
За да си веган/вегетарианец обаче се иска голямо внимание, за да се храниш в нужните пропорции и да заместиш месото. В противен случай наистина човек може да се разболее.

4.   Мнението, което създаваш у мен е, че си същия като веганите омазани с червена боя, само че защитаваш обратната кауза.
Аз ям месо, но смятам че и веганите днес са прави да протестират, защото днешното поколение съвсем си е развалило храненето и без месо не сяда на масата и за разлика от миналите поколения може да си го позволи.
Вредно е особенно по нашите ширини да се яде само месо или само "трева". В Индия оцеляват като вегетарианци, но при тях е много горещо. Ескимосите оцеляват само на месо, но при тях е много студено. Правилното хранене за нашите ширини е два пъти седмично месо или риба, което ще рече, че от 21 хранения седмично, 2 трябва да съдържат месо. Отделно трябва да имаме и два пъти годишно 40 дневно пречистване от месо, затова старите са измислили християнските пости. Като общо се получава, че за цялата година трябва да ползваш 80 пъти ястие с месо или риба. Днешните месоядци обаче ползваме месо всеки ден, много рядко, ще имаме ден в който не сме хапнали никакъв животински продукт. Това създава и болестите на днешните поколения. Веганите са в едната крайност, ескимосите в другата. Лошото е че в България изгубихме баланса и подражаваме или на индииците или на ескимосите.

5.   Авторе много се изсилваш в познанията си. Не си казваш възрастта, но ми се струва, че си още доста млад. Какво си прочел не знам, но казваш какво си научил от един културист. Наистина до около 20, 21 година човешкия организъм се развива и не трябва да се лишава от необходимите храни за неговото пълноценно изграждане. Но месото не е най-важната храна. За теб може би е много важно и като те слушам ти си страхотен месоядец. Сигурно и един ден не минава без да ядеш месо.
Аз не съм поклонник на веганите, защото те се лишават от много полезни храни като млечните продукти и яйцата. Аз съм вегетарианец, но не в най-стриктния смисъл. От време на време ям сьомга, но никакво друго месо. Дори като погледна какво месо ядат хората направо ми се повръща.
Слушай сега; месото е само една храна от която ще се лишиш, а има толкова много всякакви други храни като например: ядки, зърнени храни, бобове, семена, яйца, млечни храни, милиони плодове, зеленчуци и още и още. Е, и какво като се лишиш от една единствена храна-месото, няма да се развиеш нормално ли? И кой ти каза, че веганите и вегетарианците са по-застрашени от инфаркти и сърдечно съдови заболявания. Кой ти разправя тези глупости, сигурно е някой върл месоядец като теб. Търси истинска информация, а не "чух от някъде".
Сега аз ще ти дам един пример на теб и на всички четящи тук.

Напиши на английски в GOOGLE, а може и на български, "Who is Emma Morano" или "Коя е Ема Морано" и прочети всичко за нея и за нейната диета. Тя е Италианка и е живяла 117 год и 137 дни и обърни внимание с какво се е хранила. Когато говориш за вегетарианците малко се въздържай и си научи урока по-добре. Бих искал да ми отговориш на този коментар. Ще отговориш ли?

6.   Животните в предните си животи са били хора, които са деградирали...
Ще го кажа същото с други думи: След като деградират, хората се прераждат в животни.

Повечето вегани са ксенофоби, неспособни да комуникират нормални с човешките същества. Затова са привързани към себеподобните си повече.

Това ще ви отговори на много въпроси.

7.   Вегетарианци са ми много чудни. Те не ядат месо, но месото още си го има по магазините и ресторантите и другите хора си го ядем най-нормално. Това, че не го ядете си е ваш проблем. Вие така не защитавате животните. Просто оставяте повече за ядене за другите хора.

8.   Истината е много проста. Веганството - също като вегетарианството, се промотира от управляващите елити, защото чисто и просто прави хората много по-податливи на контрол. Това мога да го кажа и от личен опит, защото съм бил вегетарианец 7 години и веган - почти две.
Когато не ядеш месо ставаш много по-кротък и управляем и слабо се интересуваш от нещата около теб. Идеален си за всякакви злоупотреби. И е ясно, че има изключения, но тук говоря за общата картинка.

За да се делят правилно клетките и да копират коректно генетичната информация от клетката майка към копието се нуждаем от протеини, но не всякакви, а такива, които са съвместими със спецификата на нашето тяло. Така че най-добре за нас е да ядем протеини от бозайници, каквито сме и ние (поне повечето от нас).
Няма как протеин от боб, соя или насекомо да свършат същата работа.

9.   Авторе, прав си да си раздразнен! То не беше натякване, то не беше чудо... Но нали осъзнаваш, че като изригнеш тук, ще се намерят няколко "просветителя" да оцапат темата в полза на вегетарианството и става просто поредния махленски скандал?

Никой няма да убеди другия в нищо и това е нещо, което е традиция. Не помня някой някога да е убеждавал друг човек в правотата си чрез спор. Аз веднъж се убедих при спор, но защото самият аз в един момент се усетих, че бъркам едно число и така другият беше прав. Не той ме убеди, сам осъзнах гафа си, но това щеше да стане и без спора, когато мозъкът ми прещрака в правилната посока.

Истината е, че веднъж запалиш ли фитила, никой не чете какво се пише, камо ли пък да го осмисля. А и онези, които имаш предвид, са крайните вегани и вегита, с други думи талибаните им. По-вероятно е да ги убедиш, че са моркови, отколкото че трябва да спрат да поучават ближния. Тук въобще не включвам темата какво ще ядат - никога не съм си позволявал да мисионерствам. Техен стомах, тяхна храна! Ако искат и автомобилни гуми да хрупат, не е мой проблем! Винаги като видя такива мисионери и си представям Чаплин как яде обувките си - не знам защо ми приличат точно на него от онзи филм.