Споделена история от Други

Избор на скутер - ниско, слабо момиче
Здравейте! Момиче на почти 19 години съм, преди няколко месеца изкарах книжка. От много време имам мечта, а именно да си имам мотор/скутер 50 кубиков. Всички ми казват, че съм ниска и слаба, което си е така - 1, 50 съм и съм около 40 кг. Замислям се от време на време дали наистина не са прави, че няма да мога да карам скутер с тези размери, но знам, че щом има желание има и начин. Вие какво мислите - ще мога ли да се справя? Също така искам да Ви помоля за съвет относно какъв скутер да избера така като гледате ръста и килограмите ми, кой би бил добър вариант? Засега съм се спряла на няколко - Honda Dio, Aprilia Sr, Kymco Agility и Yamaha Aerox. Какво мислите за тези модели? И с удоволствие бих приела съвети как по-нататък да поддържам скутера. Благодаря на всички! Поздрави! Пазете се!

Коментари

1.   Браво страхотно е, че имаш мечта! Ще можеш да караш скутера! Няма никакво значение ръста ти и килограмите.Препоръчвам ти четиритактов, понеже има и двутактови.Разликата е, че при двутактовите освен бензин гори и масло и е желателно да му наливаш марково масло, и има риск да задръстиш аспуха със сажди и подмяната му често е доста скъпа.Освен, което двутактовите горят и повече бензин.Плюса им е , че двигателчетата им са доста здрави по-принцип.Не каза нов ли ще бъде скутера или втора употреба? От значение е.Понеже , ако е втора употреба марки като Ямаха не се препоръчват.Почти всеки екземпляр е тунингован, и амортизиран-изхабен.Априлия са много капризни скъпи са не си заслужават според мен.Кажи бюджет?

Чингис Хан

2.   От автора: Бюджета ми е 1000 лв. Мисля са го взема втора ръка.

3.   Kакто казва 1 - определено вземи четиритактов. Двутактовите са малко по-мощни, но са дразнещи във всяко друго отношение. Какъвто и четиритактов да вземеш според мен ще си доволна. Избери си според дизайн, тегло и други предпочитания. Моят скутер беше Kymco Agility 50 и беше доста удобен, защото побираше каската под седалката. но за сметка на това е доста голям и не ти го препоръчвам.

4.   Тия пари са малко за запазена Ямаха Аерокс или Априлия.Не знам какъв дизай предпочиташ, по-спортен или по-класически? За тоя бюджет бих препоръчал марка, която вероятно и да не си я чувала, но е много разпрострастена в Европа.Става въпрос за марката ,,Сим,, Тайванска е , но е доста качествена. Идеята е да вземеш за този бюджет нещо ,което да караш и да ти носи удоволствие, а не нещо, което постоянно ще се ремонтира и няма да има преличен вид. Бих ти препоръчал от ,,Сим,, ,,Мио,, това е техния най-малък клас и дизайна му издава сякаш е правен за млади момичета с твоето телосложение.Върви много приятно, доста е пъргав и портативен.Под седалката му се събира каската, което е важно, за да не мъкнеш ка всякъде с теб.Четиритактов е, и те не горят масло за разлика от двутактовите скутерчета.Разхода му на бензин е около 2,5 литра на 100км За подръжка няма какво толкова да му се мисли.Гумите са важно с тях шега не бива.Много боли, ако паднеш, и е възможно да се осакатиш за цял живот.Задължително трябва да са нови.Маслото се сменя на 2500км Когато го запалиш е много важно да работи равномерно и без да пуши.Задължително при огледа да се провери нивото на маслото.Най-добре при покупка вземи баща ти, или по-голям брат, ако имаш.

Чингис Хан

5.   Мяткай се на Априлия 50цц 2т ако искаш да върви, 4т е мъртвец в вариант 50цц, а и винаги можеш да го дадеш да му сложат кит 80цц ,и за извънградско може да се кара.

6.   Естествено, че ще можеш да го караш. То 50 кубиковите мотори са горе долу за такова тегло. Но трябва много да внимаваш, защото слабите мотори са много по-опасни от пистовите да кажем. Всеки мотор който е по-бавен от кола е доста опасен. Защото ги минаваш на светофара докато са спрели и в един момент колите пак почват да те изпреварват и тогава има голям шанс да те блъснат.

7.   Здравей.

Относно ръста, няма да имаш проблеми. Но искам да те попитам, сигурна ли си, че си готова да караш скутер? Мен са ме блъскали докато съм карал, изпревариха ме без да се загледат, че съм дал мигач и ще свивам наляво. Скутерите и като цяло мотоциклетите, въобще не са безопасни превозни средства. Дори ти да си примерен водач, това не значи, че всеки друг на улицата се съобразява с теб. Освен това, зимата, или пък през останалото време когато вали, пак не можеш да го ползваш така, както един автомобил.

8.   Къде си тръгнала да караш скутер у джунглата в България.
Тука уродите изпитват свръх ненавист към двуколесните. И винаги гледат да ги блъснат.
Съдебната практика е на тяхна страна, щото се съди от гледна точка , кой е по-богат, кой повече разхищава бензина , сиреч, плаща повече акциз и съответно е полезен повече за държавния бюдет - пълни го.Капитализъм.
ВКС отсъди, че дори блъснат на пешеходна пътека пешеходец от водач на МПС , водачът не е автоматично виновен.
Качи се на колело и покарай 6 месеца, по-евтино ще ти излезе и ще разбереш за какво говоря.Но всеки ден да излизаш с него по улиците.