Споделена история от Други

Сателитите Starlink
Видяхте ли ги? Това е само началото, затова и може да не ви дразнят толкова още. Мъск иска да качи 40 хиляди сателита общо. Представяте ли си в цялото небе привечер и преди изгрев да се виждат тези сателитчета. Почувствах се като в някаква дистопия. Мислите ли, че технологичният прогрес може да е аргумент за това да замърсим небето с подобни сателити, които не само че се виждат от Земята в определен часови диапазон, но и дори може да се блъскат един с друг или с други сателити и да падат.

Коментари

1.   Шанса тея сътелити да се блъснат, да паднат и да наранят някого, е по-малък от този да спечелиш от лотарията. Иначе не, не ми харесва.

2.   И аз ги виждам, около 1-2 часа вечерта.

4.   Замърсяването на космическото пространство и опасността от сблъсък са най-малките ни проблеми. Всъщност никой ли не се усеща каква е крайната цел на това начинание?

5.   Ха-ха-ха, сега "конспираторите" ще яхнат метлите и с гробовен тон ще "предскажат" поредния край на човечеството и на личната свобода...
Вероятно по същия начин са реагирали вашите предци - средновековните дегенерати, след като са видели първите самолети в небето, а преди това - техните родители, когато са видели желязна каручка без кон отпред...

Хората вече гледат към Марс, как да построят колония там, след това на спътниците на големите планети от Външния кръг. Опитват се да овладеят термоядрената енергия и да добиват полезни изкопаеми от Луната. А те тръгнали да се безпокоят колко лоши и вредни били сателитите на Мъск...

Жалки и смешни човечета сте (и си го знаете...).