Споделена история от Други

Споделям, че...
Споделям, че съм твърде млада, но и твърде разочарована от живота.
Споделям, че приятелят ми ме лъже, но аз все още съм с него.
Споделям, че съм влюбена в мой близък приятел.
Споделям, че той е уникален, но аз не съм и затова няма да сме заедно.
Споделям, че имам 3 изпита, които не мога да взема, а и не чета за тях.
Споделям, че уча тази специалност сега, защото все още не зная какво да правя с живота си.
Споделям, че ми се иска понякога да имах повече приятели, с които да излизам.
Споделям, че най-добрата ми приятелка скоро ще ражда.
Споделям, че с най-добрата си приятелка се отдалечихме толкова, че все едно сме непознати.
Споделям, че парите никога не стигат, а колата, която купих иска тооолкова подобрения.
Споделям, че не мога да си намеря работа, понеже съм студентка.
Споделям, че ми идва мисъл понякога да лежа по цял ден или безцелно да се ровя в нета.
Споделям, че го правя все по-често.
Споделям, че поне спрях цигарите. Засега...
Споделям, че съм дебела, а и още пълнея.
Споделям, че не живея толкова лош живот... Просто това е реалния живот.

Ничий живот не е перфектен. А като изложиш фактите в тази форма... Направо ти се плаче.

Коментари

1.   Всичко е въпрос на гледна точка. И човек може да промени гледната си точка и да разбере, че нещата, за които се е кахърил и страдал всъщност въобще не си заслужават. С мен стана така. Като за начало, ако схванеш това, ще разбереш, че много вероятно е нещата, които са те разочаровали да не са били толкова важни. Колкото до приятелят ти, бъди силна и ако не искаш да си с него или виждаш, че не те заслужава, просто скъсай с него. Защо смяташ, че между теб и момчето, в което си влюбена няма да стане нищо? Не се обричай предварително, дай си шанс! За цигарите, изпитите и килограмите - всичко е в твои ръце! Всичко това подлежи на промяна, ти го знаеш, дори не е толкова трудно да се справиш с тези неща, просто трябва малко постояноство всеки ден. Колкото до парите, не знам с колко всъщност разполагаш, но ще ти кажа пак - пробвай да промениш гледната точка. Може би харчиш за много излишни неща. Може би колата не ти трябва толкова належащо? А когато си доволна от себе си, усмихната и позитивна, ще си намериш и приятели. Успех. :)

2.   Хубаво е, че осъзнаваш проблемите си. Това е първата стъпка!

Е...? Какво чакаш, започвай да ги решаваш един по един :)

3.   Почти всичко написано се отнася и за мен. И аз съм разочарована от живота още на тази млада възраст и не знам какво да ти кажа.
Всеки ден се питам за какво живея и има ли смисъл изобщо нещо в този живот и стигнах до извода че смисъл няма и живееш просто защото си бил роден и трябва да минат известен брой години(колкото ти е писано) преди да изчезнеш завинаги.
Това е реалния живот-много тежък и с много малко радости за нас обикновените хора(неслучайно го казвам защото при т. нар. "звезди" нещата стоят по друг начин но това е друга тема).
Не искам да приема много неща както отнасящи се до собствения ми живот, така и до света като цяло, но това само ми носи само страдание. Потиснатия гняв се събира и след време винаги избива в нещо, така че човек трябва да мисли преди всичко за здравето си.
Единственото което мога да ти кажа е - винаги когато изпаднеш в подобно състояние да се питаш за какво изобщо е всичко това си спомни че повечето хора на света са в същото положение, а има и много по-зле от това.
И не на последно място-не се срамувай да плачеш, това е начин за изкарване на всичко отрицателно събрано в теб.

4.   Споделям, че не съм твърде разочарована от живота, но определено не съм очарована.
Споделям, че човека с когото имахме 8 годишна връзка имаше 3 месечна паралелна връзка и вече не сме заедно.
Споделям, че изобщо не съм наясно как трябва да продължат отношенията ми с него.
Споделям, че не мога да си намеря работа по специалността, която завърших и съм адски нервна.
Споделям, че имам истински приятелки, гордея се е това, защото това са приятелства градени с години.
Споделям, че в момента съм толкова объркана, че не знам дали има по-объркан човек от мен.
Напълно права си авторке, ничий живот не е перфектен, дори там където най-малко очакваме има проблеми и въпроси без отговор.
Radena

5.   Споделям, че най-добра приятелка нямам.
Споделям, че последните 2 години въобще приятели нямах, слава богу - намерих.
Споделям, че не знам какво искам от живота.
Но споделям, че и съм твърде малка още.
Споделям, че не се разбирам с майка си
Споделям, че съм със самочувствие, но всъщност неуверена.
Споделям, че момчето, което харесвам харесва на практика всички.
Споделям, че ме е страх от самотата и старостта, много..

Но споделям и че съм адски доволна от живота. Каквото и да стане мога да го умаловажа. И за това понякога толкова се кефя на себе си.. знам, че каквото и да стане времето лекува всичко - и наистина е така. Времето лекува всичко! И ще мине време и ще осъзнаете, че това, за което сте си тровили нервите всъщност е един миг от вечността. Разбито сърце - ще мине, ще има и други любовИ. Изнасилена - тежък удар за психиката, но ще се намери човек, който да я обича истински и да й помогне да го забрави. Забременяла по погрешка - аборт. Аборт - тежка психическа травма. И тя ще мине. Не може да има деца - е, ще си осинови. Адски трудни за преодоляване моменти и мисля, че малко умаловажиха твоите. Без да го приемаш за пренебрежение..

Страх от старостта - като се замисля, ако имам човек да себе си ще си изживеем годините заедно и ще си умрем щастливи.
Единственото от което наистина, наистина ме е страх - самотата... идва ми да ревна.

6.   Можеш да промениш много от изброените неща. Ако искаш. Имам чувството, че си се оставила на течението без капка воля. Вземай се в ръце по-скоро :)

7.   Не разбирам, защо след като си виждаш грешките, не правиш нищо по въпроса? !!
4/5 от нещата, които казваш зависят напълно от теб!
Пари няма на тия времена и не са ти в дефицит само на теб... Моето семейство издържа двама студенти, включително и мен като само баща ми работи за някави 500 лв. на месец... единственото, което правя е да си взимам изпитите... за какво иначе дават пари... пък и замисли се, че го правиш за себе си... моите родители нямат образование (за средно говоря).

Ми явно, че приятелката ти толкова те е ценяла.. пък и разбери я и ти.. тя ще ражда.. ако толкова държиш да си с нея.. помагай й. Тя вече не може да е вечно с теб.. вече си има други грижи...

Дебела си била.... ми отслабни бе.. казваш, че си влюбена в приятеля си.. ми спечели го.. не отслабвай обаче заради него.. а заради себе си.. замисли се колко добре ще се чувстваш и колко много нови неща ще посрещнеш в живота си!

След като приятеля ти те лъже, защо си с него??? Страх те е от самотата???? И мен ме е страх, но по-добре сама, отколкото в кофти компания.... нищо хубаво няма да ти донесе, дори и да стоиш с него... зарежи го, като си оставиш поне малко достойнство, той щом те лъже, ще те го направи скоро и ще ти бие шута... това не може да бъде човек с когото да споделяш живота си!

А това с работа... има време.. и аз съм студентка и не знам как ще се оправям.. не го бързай...
За колата.. трябвало й ремонт... не мисля, че е наложително, имаш къде по -големи грижи от колата ти! ...
Ми да не мислиш, че дори и да си намерила каквото искаш да учиш, някога ще го работиш...??
ТИ ДОВЪРШИ ТОВА, КОЕТО СИ ЗАПОЧНАЛА... ПОСЛЕ ЩЕ ВИДИШ НАКЪДЕ ЩЕ ТЕ ОТВЕЕ ЖИВОТА...
И нека добавя, че идеални хора няма...!!! Много добре го запомни!!!

Не ми харесва как се оценяваш... Защо да не си идеална??? Кое не си харесваш?? Че имаш два крака, две очи и уши.. че можеш да говориш и мислиш, че си достатъчно умна, за да можеш да четеш и пишеш.. нима ИДЕАЛНИЯТ не притежава тези неща???? Глупаво е да разсъждаваш така...
Не знам на колко години си, ама щом си студентка, значи не си толкова малка.. :с

РОНЧО

8.   Има и хубави дни, когато не се чувстваме така. Притеснена си за нещо може би и затова си толкова подтисната

9.   Споделям мнението на №6... смело напред..

10.   Авторката:Благодаря от отговорите ви. Очаквах доста от вас да ме нападнат, но явно не само аз се чувствам така. Написах това, за да видя проблемите си черно на бяло както се казва.
Наистина не съм толкова малка, нито пък съм глупава, но просто идва момент в живота на човек, в който... някак той е в заастой. Разбира се това се отнася само за тези, които нищо не правят. Като мен. Ще променя всичко, което зависи от мен... :)
Просто ми олекна малко като го написах. Все едно споделих с близък. Успех желая на всички ви и повече усмивки :)

11.   Чудесно. А сега като ги сподели тия неща, започвай да действаш!
Сара

12.   Споделям, че съм на 35 сама, без деца, без семейство.
Споделям, че единственото което имам е една скапана работа, която ми изцежда последните ми психически сили.
Споделям, че не завърших нито едно от двете висши образования, които учих и в момента съм си с гимназиалната диплома.
Споделям, че ако загубя скапаната си работа, няма шансове да си намеря друга такава.
Споделям, че живея в едно забутано село, накрай света, заобиколена от олигофрени.
Споделям че съм имала една единствена връзка в целия си живот и тя продължи само една година.
Споделям, че копелето, което обичах, беше женен боклук и ме заряза по най-отвратителен начин и изобщо не му пукаше за мен.
Споделям, че нямам никакви приятели.
Споделям, че съм съсвсем сама, отчайващо сама и адски ме е страх от всичко. Няма на кого да разчитам за нищо, ако пострадам няма на кого да се обадя за помощ, ако остана без пари няма на кого да искам.
Споделям, че все по-често ме навестява мисълта за самоубийство.
Споделям, че завиждам на всички жени, които имат съпруг и деца, които имат близки и семейства, които не знаят какво е да останеш сама.
Споделям, че мразя въпросните жени, защото аз никога няма да имам това, което те имат.
Споделям, че мразя бившия си любовник затова, че си продължава живота.
Споделям, че се превърнах в озлобена и завистлива стара мома.
Споделям, че не вярвам на никого.
Споделям, че съм едно нищо и като такова не заслужавам да живея.
Споделям, че искам да умра.

13.   Споделям, че имах вчера рожден ден, а го прекарах в работа.
Споделям, че ми омръзна да пътувам.
Споделям, че също съм с женено копеле, което в момента се развежда -но не го стори за мен, а за себе си - писнало му било от капризите на жена му!
Споделям, че си потроших колата.
Споделям, че мисля за изневяра с друг.
Споделям, че не мога да спя нощем.
Споделям, че не ми се ходи на Америка, не ми се прави виза за тази държава, но трябва.
Споделям, че ми писна тази работа.
Споделям, че ми се иска да почна на чисто.

14.   Споделям, че споделеното от всички вас много ме натъжи.

15.   Една жена на 29 г. : Споделяйте! Но и сами прочетете изброеното, претеглете си го по съвест и се стегнете да си решите проблемите. Бог дава възможности на тези, които ги търсят - личен опит. Успех!