Споделена история от Други

постъпих глупаво при сделка за Айфон,как да постъпя
Здравейте. Предстоеше ми заминаване за чужбина. Нямах пари и взех от теленор скъп Айфон от новите за да го продам и да замина. Айфон 12 про. Веднага се свърза с мен млад мъж. Стори ми се коректен и свалих обявата. Повъртя ме първия ден, имал много работа в офиса, но на втория се срещнахме да направим сделката. На другия заминавах и трябваше да направим размяната. Обаче ми каза, че като теглил, картата имала лимит 1500, и останаха още 300, които ми нареди през някаква банка. Не е от известните, а тези, които по скоро са за бързи кредити.
Доверих му се, макар да показах и мнителността си. Помолих го да не отменя превода. Каза, че не могат да се отменят. Така заминах. Дадох всичките пари за път, квартира и колело и 300 ги бях планирал да дойдат до 3 дена. Те бяха за храна. Обаче не идват вече цяла седмица. Писах му да се обади на банката. Обеща, но не ми отговаря. Оня ден му звънях, не си вдига телефона. Писах му на вайбър, отговори, че ще провери и ще ми се обади. Обаче не се обажда. Изглеждаше като Айти, сега бил служебно в Германия. Неглижира ситуацията, а аз вече стоя гладен 2 дни. Ям само хляб и се изнервям. Има две седмици до заплата.
Не искам да го заплашвам, че ще го намеря. Имам му телефона, както и Айбана на банката му. Но ме изнервя вече.
Не съм много в час с технологиите. Мога ли да се обадя на оператора да блокират тоя Айфон някак. Или мога ли да го обявя за откраднат и да му го вземат. Нямаме документи за покупко-продажба. Искам някак да го накарам да вземе ситуацията сериозно, защото ще отпиша 300- те лева, но като си ида в София ще му извия врата.

Коментари

1.   По добре си кротувай. Айтита са новите мутри, ще трябва да го убиеш, а не само да го пребиеш. Защото са много отмъстителни и пращат биячи ако ги гледаш накриво, ако пък го биеш не ми се мисли какво ще ти се случи.

2.   Бро сега ще ядеш зелен хайвер……. Оператора не може да блокира апарата, защото след подписания договор с тях ти носиш пълната отговорност за него.Погладувай….. здравословно е…….. често след гладуване идва и акъл……….

Чингис Хан

3.   Аз не разбрах как така си взел телефона от Теленор? Купи ли го или как?

4.   Дай някакви данни и ще ти свършим работа

5.   Някой може ли да обясни как така и каква е врътката с тия айфони в теленор? На лизинг ли си го взел, че го продаваш или как?

6.   Да се научиш друг пък като не ти дават всички пари да не даваш нищо. Аз така продавах една кола за 15 хиляди, един ми даде 500 лв капаро, ама ми се обади друг, който беше готов да я вземе за 15500 даже, защото му казах, че са я капарирали, но не бях свалил обявата. Обадих се на друия и му казах или 16 или я продавам за 15500 и той ми се развика нещо по телефона, теглих му една майна и я дадох на оня за 15500 и другия изгоря с 500 лв щото много знае, а и нищо не съм му давал като разписка :D

Ако си пазиш фактурата за телефона, обяви го за откраднат, оня да се занимава да пише обяснения по районните щом не си му дал дори разписка.
Такъв е живота :)

7.   набиеш ли го по-лошо - ще те съдят за побой и ще плащат пари като те осъдят.

8.   Да, може да го обявиш за откраднат.

9.   Сега като прочетох първия коментар се сетих за един истински случай. Едни мутри наели програмисти да им направят някакъв сайт, обаче накрая им платили много по-малко, отколкото се уговорили и когато онези се оплакали, мутрите ги заплашили с бой. Програмистите обаче не са глупави и те имат много ресурси и платили на някакви още по-големи мутри да пребият първите и да си вземат уговорената сума.

10.   Ще го обяви и какво…. на пича ще му пръднат на мура….

Кой ще му проверява мобилния да ли е обявен за откраднат? От 1998 ползвам мобилни телефони, и над сто пъти съм спиран от куките за проверка нито един път не са иска ли да ми проверят мобилния да ли е обявен за откраднат. Големи смех сте. Автора да кара на слънчева диета две седмици и това е.

Чингис Хан

11.   "Нямах пари и взех от теленор скъп Айфон от новите за да го продам и да замина. "

До тук. Чергарски историии. Знам ти и миналото и бъдещето и реших, че тези 10 секудни които съм ти отделил за да го прочета това едничко изречение, и да напиша това, е всичко което заслужаваш.

12.   Номер 4, имам Imei на телефона. Това ли трябва. Какво още?
Номер 11. Някои сами се борим с проблемите, здравословни, икономически. На теб мама и тати ако са ти постелили...