Споделена история от Други

Кражба,помощт!
Здравейте приятели,живея в Кипър,момиче на 21 с приятелят си,под наем в апартамент.
Вчера за пръв път в живота ми,някой ми влезе в дома и ми откраднаха телевизора,а преди това пари.
Как се случи просто излязох сутринта,за работа,вече от притесненя и тревоги,не помня заключих ли вратата на апартамента или не съм,да разбирам че ще е голям урок в живота ми да бъда по-отговорна,отидох в полицията тук,дадох им показания,няма камери никъде дори и в съседите,те дойдоха разпитваха ги,но ми казаха че ако телевизорът излезе на пазара и така нататък ще го намерят за мен е ясно че ако някой го е взел а не се знае дали е вътрешен или външен човек,че ще го е заложил дори за 20€,а той е доста скъп и доста съм спестявала за да го купим има ли някакъв начин да го открия казаха ми чрез имейла,защото имейла на телефона ми е бил и в телевизора или да отида до фирмата от която имам интернет понеже съм свързвала телевизора с него ако успеят да му открият ай п адресът някакви съвети?! Извинявам се,че се пиша така объркано,но абсолютно всякакви мисли са ми в главата,много съм изнервена,притеснена,не се побирам в кожата си за да разбера кой е ако имате някаква представа какво мога да направя ми помогнете няма да се откажа да разбера!!! Благодаря ви!

Коментари

1.   Вместо именли и айпита да търсиш, виж по-добре кой знае за вас, кой ви наблюдава, слуша, следи, на гости, по работа и тнн. За хора около вас си помисли, на кой се похвали за новия тв, кой дойде да гледа филм, сериал, мач, кой го свързва към нет и кабел/сателит.
На Кипърец едва ли ще му хрумне да краде телевизор.

2.   Поне полицията им се е размърдала да дойде на място да види какво е станало. В България като те оберат, полицията не си мръдва задника от топлата канцелария. Преди време ме отарашеха яко, беше зима и имаше ясни следи от стъпки с отпечатъци на обувките. Ходих в полицията, писах обяснения и това беше. Не дойдоха да видят следите и да установят до къде водят. След време получих писмо от прокуратурата, че извършителят е неизвестен и спират издирванета. В Кипър поне демонстрират дейност, а тук е пълно безхаберие. При старата милиция даже не си заключвахме домовете и никой не смееше да краде, защото ако попадне в милицията го счупваха от бой, после от него човек не ставаше, а сега полицаите за нищо не стават, затова има престъпност!