Споделена история от Други

Настоящ адрес
Здравейте, скъпи читатели
Наскоро научих, че ако сменяш града в който живееш трябвало да се регистрираш с нов настоящ адрес. От една година живея на ново място. Какво се прави в такъв случая? Вас глобявали ли са Ви? Защо въобще я има тази глупост?

Коментари

1.   Изобщо не е глупост. Нали трябва да знаят къде си в случай на престъпление или просто ако те търсят за някакви документи или нещо. Просто отиваш в общината и си сменяш настоящия адрес (да не се бърка с постоянния - по лична карта). Издават ти удостоверение и те вписват в тяхната си система и готово.

2.   Настоящ адрес не се сменя толкова лесно, колкото повечето си мислят че става за нула време. Първо трябва собственика на имота на който ще се регистрираш да дойде с теб в общината. Да представи нотариален акт на негово име, тоест че имота е негов и да даде съгласие да те регистрират там. Изчаква се 2, 3 дни да се впише в системата на есграон и всичко е ок

3.   При мен никак не беше "просто", преминах през ад за да го сменя.
Искаха да им дам нотариален акт, но според закона акт не се изисква ако жилището е собственост на роднина по права линия.Чак след скандал и намеса на шефката ми го смениха.Общинска администрация=една камара некомпетентни, злобни и назначени с връзки кокошки които се заяждат с хората.
Тази смяна я изискват и заради гласуване: за едни избори се гласува по постоянен, а за други по настоящ адрес. Видях, че на изборите доста хора не можаха да гласуват заради проблеми с адреса си. За глоби-пише на хартия, но не знам на практика.
В чужбина няма такива простотии-имаш един адрес и щом се преместиш трябва да го смениш но там не ми е било проблем

4.   Няма нужда собственика да идва с теб в общината. Пращаш му една декларация, където той попълва, че е дал разрешение да живееш на този адрес (има бланка в нета). Трябва да е нотариално заверена. После с тази декларация отиваш в общината и след 5 мин. ти е сменен настоящият адрес.

5.   Не знам в коя община сте си сменяли адресите, но при мен стана за 5 мин. После само отидох да си взема удостоверението, пак за 5 мин. Да, вярно, че при мен жилището си беше мое и не съм зависел от хазяи. Но дори така да е, какво толкова - ще отидете със собственика. Толкова ще намери някоя и друга минута.

6.   Какви 2-3 дни. Всичко става за 5 мин. Ако си под наем сжбственика идва с теб показва нотариалния акт и попълва някаква бланка. Никаква драма и това е така, защото на един адрес преди са регистрирани много хора, сега злоупотреба с бежанци и т.н. Стига сте драматизирами. И защо ги пускате тези теми. Отивате в общината и питате, обаждате ке по телефона и питате.

7.   Лошото е, че когато статутът не е жилище / а склад, магазин, ателие... /, не може да се регистрираш на адреса. Може ли такава тъпотия? ! В крайна сметка ти си избрал къде да живееш, платил си го с твои пари (не всички имаме по 100 бона за статут жилище, или пък опция за ипотечен кредит ).