Споделена история от Други

Лъгали ли сте тук
Понеже току-що разбрах, че тук масово се лъже, ще ми е интересно някой би ли си признал, че тук е лъгал и за какво. Убеден съм, че много, ако не и повечето хора са лъгали поне веднъж. За доходи, размер, отношения, успехи в живота, успехи с другия пол, красота, какво ли не. Също и много пъти съм виждал хора да си пишат коментари в темите уж от името на друг човек. И после редовното оправдание е, че брат им или там някой си е писал от техния компютър или просто отричат, без да знаят, че има хаш.

Ще излезе ли поне един човек с топки тук да си признае?

Коментари

1.   То и да си признае, кой ще знае кой е. Аз съм лъгала за възраст, имена и т.н., за да не се припознае някой в историята ми.

2.   Лъгал съм че патката ми е 18 сантиметра. Всъщност е 25

3.   Ххаа тука се късат направо,да не говорим че с една програмка за смяна на IP адреса, може да се представи някой и за 10 човека, без Мода да разбере, и напоследък тук се напълни с политически тролове!

4.   "Ще излезе ли поне един човек с топки тук да си признае?" Не знам за другите, но аз ще си призная че съм публикувала измислени истории преди. Понякога базирани на случки които са ми се случвали преди години и са отминали за да видя реакцията на хората, а понякога напълно измислени. Това беше до началото на карантината. Признавам си, голяма лъжкиня бях. Сега като пиша истории не лъжа кой знае колко много. Само като номер 1 лъжа за имената и възрастта на хората(не и моята вече защото вече съм на възрастта която исках да бъда като бях на 13-16). Да. Преди лъгах много, но вече лъжа за малки детайли за да не би някой който познавам да не се разпознае. Преди единствените причини по които лъгах бяха че не разбирах че модераторите могат да ти видят IP адреса, а и ми беше скучно и си бях лъжкиня преди, но сега вече се промених защото няма смисъл да лъжа за някои неща. Съжалявам на модераторите на които им се е налагало да си губят времето да ми четат лъжите.

Ж17

5.   Не. Изводите си ги прави сам :)

Сега сериозно - тук хората се делят на две групи:

- такива които всъщност не харесват себе си, живота си, половинките си, работата си, колата си, косата си, годините си и тн и тн. Тук е чудесно поле за изява да се правят на такива каквито не са. Гледай на този вид като болшнинството което ползва фейса и там се изкарват прекрасни хора които водят вълнуващ живот... С такива хора правилото е, че колкото повече се промотират, толкова повече ще ти се повдигне ако сложиш скрита камера в дома им и видиш как точно живеят, каквото говорят и какво правят.

- Хора които се чувстват сами. Няма значение дали са наистина сами, или са обградени с хора пред които обаче не могат да споделят какво наистина ги вълнува. Те не чувстват нуждата да се правят на такива каквито не са, просто тук е мястото където могат да бъдат себе си да кажат това каквото наистина искат.

6.   Тук наистина масово се лъже най-вече за външен вид. Имаше една тема наскоро пусната - някакво момиче казваше че слуша много музика ии буквално темата и започваше с това как изглежда смисъл бате кво общо има XDDDD

7.   Не съм давал лични детайли като имена, защото не е редно. Останалото си е баш истината, не ми се съчиняват тъпотии. А и не съм комплексар, че да си измислям постижения. И низини, и висини съм имал. В сайта има поне един индивид, който самопризнато си добавя по някоя измислица в биографията или просто преувеличава някои подробности. Мнението ми за такива хора е ясно: празни приказки, нужда от внимание, отчаяно фукане. Жалко е, особено щом лъжата е самопризната.

8.   За личните детайли не знам и не ме интересува. Но знам, че:
- всеки, който ти казва, че не правиш нещо така, както трябва, лъже. Такава категория "трябва" в личния ти живот и разбирания на Аз-а не съществува и никога не е съществувала. Ако не е незаконно или неморално, си е твое право да го правиш така, както решиш.
- всеки, който разправя, че мъжете били такива или жените онакива /прословутото обобщаване по пол, но може да бъде и по друг признак/ също лъже - гарантирано не е проверил всеки мъж или жена!
- всеки, който се перчи, че някой бил по-висш от друг, лъже - няма такова нещо като висши и низши. Ако не ми вярвате, питайте учените дали е вярно, че всички съвременни хора са потомци на група хора, която е живяла в Южна Африка преди време и е единствената оцеляла от онова време! Така че няма как да си по-висш от кеф ти негри, кеф ти жени, кеф ти каквото щеш - всички сте потомци на бивши съседи, от един квартал. Кажете едно здрасти на братлетата си от Африка и се кротнете, господа и дами!
- и определено всеки, който твърди, че щете научи как да живееш живота си лъже - повечето хора не знаят как да живеят своя собствен, така че няма какво да обяснят на останалите.

Лъжи да искаш в този свят! По-лесно е да питаш кой не е лъгал тук - вероятно ще има 2-3 общо, ако махнем не само личните лъжи, но и социалните заблуди или патетичното чесане на егото /защото "егото ми е много по -добро от егото ти"/.

9.   Не съм лъгал, не помня да съм лъгал или ако е имало такова нещо, е било чисто субективно мнение в конкретния момент, силно контрастиращ на общовалидни "истини".
Преди всичко изразявам себе си и личните си позиции по повдигнатите въпроси.
Всеки казус има много гледни точки. Избирам да коментирам по начин, който да провокира дискусия, да замисли някои читатели, да представи определена гледна точка, която се игнорира от голяма част от хората.

МОЛЯ, НЕ ЛЪЖЕТЕ!

Намерете си друго занимание.

Силно впечатление ми прави неколкократното наблягане от страна на модератора, че има бая хора, които го отвращават с постъпките си тук. Форумът се превръща в своего рода представителна извадка за обществото ни. Мода просто ни осветлява, що за индивиди стоят зад клавиатурите....

10.   Веднъж излъгах тук, по повод първи април.

Пуснах изповед, озаглавена "Колосално предателство. Не знам какво да правя!"
http://spodeli.net/4/story-158465.html

Гадното е, че донякъде се базираше на истинска история с близък, но разкрасяванет е над 50%

Такаааа. Изповядах се :)

11.   Не! По принцип не лъжа, не само тук, а въобще. За това и много хора не ме траят, но това е положението. Нямам намерение да се променям заради други, важно ми е със себе си да съм ок.
Интересно е че, тези които не търпят абсолютната откровеност, ме наричат арогантна обикновено. Не се замислят че, те прекалено са се адаптирани към лицемерие, маски, това което наричат "тактичен филтър"

12.   А не е ли най-добре да приемете, че нещата не се ограничават до мирогледът ви, както и че има хора способни на неща каквито не можете да си представите, вместо да се изкарвате детектив "хващащ" ги в лъжа. Доста ограничено и българско поведение според мен. Вие лъжете сам себе си втълпявайки си, че сте детектив, само защото страховете ви които имате постоянно към хората, че ви лъжат се оправдават веднъж на 10 пъти, и хоп това ви кара да си мислите че интуицията ви работи. А останалите 9 пъти не забелязвате. Първо спрете да лъжете себе си, после изкарвайте другите лъжци.

13.   Не, напълно искрен съм, не виждам смисъл да лъжа, понякога отнасям и критика!

15.   №11, "напълно откровените" редовно не разграничавате между искреност и грубост. Можеш откровено да изревеш на възрастен човек "дъртак", ще покаже характера ти веднага. Ти откровено ли казваш на инвалидите как никога няма да проходят? Липсата на възпитание не е синоним за честност.

16.   Да, аз съм излъгал два пъти . Публикувал съм в "измислени истории" две теми, нещата в които са си 100% реални. Нямаше смисъл да ги пускам на друго място. Малцина щяха да повярват, че събитията са истински и щяха да ме залеят с помия. Не търсех съвети и анализи. Исках само да споделя. Заради себе си. Почти се получи.

17.   Н 15, към теб съвсем откровено... Не те слушат невроните. Откога откровеност е синоним на грубост и липса на възпитание.
Да, обикновено сте от този "модел" които имате нужди от психолози около вас, които първо да ви проучат малко, та след това да знаят къде и как да ви почесват.

18.   Да лъжа - не, но често се изразявам иносказателно, а аудиторията тук напълно не е в състояние да възприеме изразните средства в речта. Доста съм учудена, че всяка дума се чете буквално, дори когато е използвана като метафора или сравнение. Идиомите също се четат едно към едно. За схващане на подтекста пък въобще не може да се говори. А относно хората, които разказват откровени лъжи, те даже са ми симпатични - опитват се да творят. Не им се получава много добре, но старанията им са похвални. Деля ги на ти групи:
- Онези, които представят в образ тайните си желания (външност, материален статут, обществено положение)
- Тези, които играят "лоши" момчета или момичета с цел да провокират.
- И последните, които хиперболизират всяка дреболия, за да се сдобият със значимост в собствените си очи или пък да привлекат внимание към проблема си.
За популярността на последната категория са виновни модераторите, защото дават приоритет на "драмите", докато тема, в която човекът се чуди гранитогрес ли да си сложи в банята или теакота и търси мнение, ще виси със седмици в склада, ако изобщо бъде публикувана. Но ако се поднесе като "Заварих жена ми в банята с фаянсаджията" моментално ще получи отзвук.

19.   Да - най-често с цел провокация, защото ми е интересно да видя на какво ниво е развитието на българина.
Пиша и чета в този форум предимно по изследователски причини.

20.   19, изследователите са длъжни да гарантират представителност на извадката. Как го правиш това ако нямаш никакви данни за потребителите? Не се прави на академик, личи колко си.

21.   20 - разсмя ме :) на кого според теб съм длъжен, за да си правя любителски изследвания? Академик няма как да бъда, защото никога не съм разбирал как можеш да си губиш в разни учебни заведения, за да зубриш заучени глупости.
Получавам много информация за това на какво ниво са българите, включително и от твоя отговор, за което благодаря.

22.   №21,

"Длъжен" си само ако искаш да гарантираш, че де факто има стойността на изследване, а не лигавене по форумчета (каквото то реално е). Това се учи в научните дисциплини и щеше да го знаеш, ако сам не се похвали с посредствеността ти. Но тук си прав, няма смисъл във ВУЗ времето да си губиш: първо, тук си го губиш достатъчно; второ, не си за ВУЗ, виж си само нищожната грамотност и назадничаво мислене. Пак заповядай, иначе. Радвам се, че съм ти показал на какво дребно ниво си. Хайде, отивай да пускаш фалшиви историйки в анонимните сайтчета.

23.   Хмм, я да видим - след като аз съм жалък и посредствен, защото съм избрал да си правя тестове (което си е лично моя работа) тогава какво ще кажеш за себе си, след като изгуби вече два поста да "поставяш на място" някакъв анонимен потребител? Аз може и да съм бот, може да не съм и човек - ама нека да не задълбаваме, защото за такива теми се изисква все пак някакво различно ниво от това да съдиш и заклеймяваш :)
Изводът, който мога да си направя е, че тук има индивиди, страдащи от натрупан гняв, решили да се заяждат само защото някакъв пост ги е подразнил. Ясно е, че за подобни хора честността няма никакво значение. Дали е по-добре е да излъжеш, за да не си навлечеш критики от подобни агресивни хора? Просто храна за размисъл.
Към останалите потребители, които признаха, че са лъгали, както и на автора на поста - респект!

25.   О, не! Проф. Пульо, сам признал как лъже и провокира в анонимен сайт, същият ми брои коментарите! После па и респект на лъжците дава, Боже мой. Хайде, професорче без диплома, върви и тествай. Сигурно и на жена във форума се правиш. Отива ти.

26.   25 сам се закопа с последния си коментар. Изключително жалко изказване.
23 е споделил нещо, което прави и това си е негова работа - не казвам, че съм съгласна с това, но хората имат право на избор и поне му прави чест, че си го е признал. Докато 25 поради безсилие започна агресивно да плюе. Познавам доста хора като него, за съжаление. Бабаити с 5 грама мозък.
И последно - откъде знаеш, че 23 не е жена? Просто нямам думи за какво ограничено мислене става въпрос.

27.   Доцентката не се съгласявала с провокативните лъжи на Професора (които вероятно бая хора напълно нарочно са обидили и подвели), но пак го защитава. Това ако не е умилкване, здраве му кажи. Ако фактите ви човъркат нервите, жалко. Мозъци споменаваш, твоят обаче за елементарна каузалност не стига: провокираш, признаваш, хонорар получаваш. Хайде, нямате време за почесване на езиците. Вървете изследвайте, че после анализи и публикации чакат. Умни сте, помежду ви почти грам сиво вещество има, първо място в научния турнир на шесто помощно ще хванате.