Споделена история от Други

Въпрос към хакреи.
Здравейте, има ли начин да намериш дадено устройство без gps, но с IP адреса, не разбирам много от тази сфера на хавкване и така нататък, за това много моля някой да ми обясни. :)

Коментари

1.   Здравей,
С програми като Advatrack и Adeona и чрез IP може да се тракне едно устройство, когато то е онлайн. Що се касае до физическото му местонахождение - тук е доста по-трудно. Съответния интернет доставчик, през който устройството се връзва към мрежата, би могъл да локализира горе-долу къде се намира устройстовото, но има правото да не предоставя тази информация на други лица, с цел защита самоличността на използващия устройството.

2.   Да може и чрез самия сигнал, без Нет., но тук говорим за много сериозни технически умения, принципно полицията разполага с такива програми.

3.   Здравейте, преди няколко дни, бях публикувала статия, че са ми откраднали телевизора, той е без gps, но имам IP адреса, разбира се казах на полицията, свързвах се с компанията към които имам интернет, защото ми беше любопитно дали могат да ми помогнат и дали IP-то им върши някаква работа, казаха ми че не, но полицията би трябвало да има по-голям достъп относно тези неща, толкова съм настоятелна относно това че всеки ден им звъння на полицията, но има няколко неща, те ми казаха че не можели да ми помогнат, защото можели да проследяват “компютри”, телефони таблети но не и телевизори освен ако не е излязл на пазара, казах им че съм говорила с фирмата към която имам интернет че имам IP адрес и те са ми казали че би трябвало да имат по-голям достъп но те казват че не могат да направят нищо, дори и фирмата която е възпроизвежда марката телевизори ми казва че има шанс но трябва да говорят с полицията което аз мисля като нормален и разумен човек че полицията трябва да ги потърси да разговаря с тях и ще има възможност но не искат да направят нищо защото не им се занимава понеже е малко по-сложно, за това бих искала и аз да направя всичко възможно да не оставям нещата така и ако има човек които много добре разбира да ми помогне и обясни дори и срещу заплащане, искам да открия виновника, да знам хубаво е да огледам хората около себе си и така нататък но не мога да влизам във всяка една къща за да разглеждам пък и за мен не е редно, ако някой може да ми помогне ще му бъда много благодарна!!!

5.   До 3

Накратко - IP адреса е нещо, като домашният ти адрес.
Ако отидеш да живееш в друга къща, то старият ти адрес не може да ми помогне, да идентифицирам новият ти адрес. Разбираш ли?

6.   5. Разбирам,благодаря за информацията! :)

7.   Всеки доставчик знае на кое публично IP кой домашен адрес отговаря. Друг е въпросът дали ще ти кажат без полиция/заповед. Има и още една подробност, но ще ти я кажа по-натам. Ше следя коментарите.

8.   IP адресът се сменя според Интернет доставчика. Моят лаптоп на NET1 има един IP адрес, а на Vivacom ще има друг IP адрес, нищо че е същия лаптоп. Освен това на Vivacom вероятно изобщо няма да имам външно физическо IP (т.е. целият Свят да ме вижда с това единствено IP.. в повечето случаи доставчиците не виждат смисъл да дават външни IP-та на клиентите си, само някои го правят).

Така че, не, IP адресът не може да се използва за проследяване на устройство независимо дали си полицията или ЦРУ. Има нещо наречено MAC адрес, което остава постоянно за устройството (макар че има начин да се spoof-не и той, т.е. да се излъже мрежата че MAC адресът е друг), който теоретично може да е използва за проследяване на устройство, но този адрес е видим само в рамките на локалната мрежа, към която даденото устройство е свързано. Така че единственият вариант е телевизорът ти да е свързан към, да речем, публична Wi-Fi мрежа в някой мол и ти да отидеш и да се вържеш към същата тази мрежа и да сканираш по MAC адреси и да видиш дали някой от тези MAC адреси не е на твоя телевизор (ако знаеш MAC адреса на телевизора де). Но реално сигурно никой не си връзва домашните устройства към публични мрежи... така че е почти невъзможно.