Споделена история от Други

Тълкуване на сън
Здравейте! Ще се радвам, ако някой ми помогне да разтълкувам следният сън: Сънувам, че шофирам с колата си и най-добрият ми приятел из познат горски път в моя град. Изведнъж по асфалта се появяват много змии - пепелянки, доста големи и плъзнали навсякъде. Започнах да криволича с колата и да намалям скоростта с цел да не ги сгася макар, че те бяха много и май сгасих няколко разпрострели се по асфалтираният горски път. По едно време спрях и слязох от колата. Тъй като по принцип обичам змии, не са ми гадни или страшни реших да се приближа да ги погледам отблизо. Приближих се до една плъзнала край пътя в голям пущинак и тъкмо внимателно се накланях да я погледна, тя се стрелна и ме ухапа по лявата ръка. Помня как ясно видях дупки в горната част на дланта си от ухапаното и как рукна кръв, премесена със змийска отрова. Отначало скрих от приятеля ми, че съм ухапана, но после започнах да усещам изтръпване в ръката си и веднага си помислих че трябва да се откарам в болницата, преди да припадна и да ми стане зле. Започнах да шофирам към болницата, но не изпитвах страх или паника. Усещах само как отровата частично ме парализира, но можех да се движа и мисля. Докато стигна до болницата това чуство премина и започнах да се чуствам по-добре, сякаш нищо ми няма. Отидохме в болницата и един лекар докато ме преглеждаше ми каза, че змията ме е ухапала не от защита, а от чиста агресия. Не му повярвах, но странно се замислих. След това се събудих. Това беше съня, сънувах го на 25.05 и все още го помня ярко. В интернет съновниците пишат, че е лошо да сънуваш змии, но какво ако в съня не те уплашат и дори и да те ухапят ти мине бързо? Ако някой може да го разтълкува ще съм много благодарна!

Коментари

1.   Змията е мъдрост...в този случай пречистване и вероятно "връщане към себе си".
Спомни си че, много от древните жреци са имали жезъл със змийска глава или увита цялата змия около жезъла.
Портал 5 и събуждане на спомени
Това е което мога да ти кажа, проучи си...

2.   Според мен познатият горски път = непознат житейски път, по който скоро ще потеглиш
Змии, които не са ти гадни или страшни = "приятели", които се правят на дружелюбни, но всъщност активно ти желаят лоши работи
Спирането да огледаш една змия и последвалото ухапване = Продължавай да допускаш точно определен токсичен човек в живота си и ще съжаляваш. Този човек може и да ти се струва безобиден
Оздравяване по пътя = Мигновено подобрение като отстраниш точно определен човек от живота си.

Ярките сънища, които сънувам и не мога да пренебрегна и да искам, си ги илюстрирам в дневник, за да размишлявам над тях.
Това е което ми хрумна като прочетох съня ти, но нямам 100% увереност че съм прав.

Битие 40:8

A те му отговориха, че са сънували, но няма кой да изтълкува сънищата им. „Тълкуването не е ли от Бога?

3.   Съновниците в нета са пълни глупости, да не говорим, че всеки човек е индивидуален, така че сънищата означават различни неща за различните хора.
По принцип змията се свързва с измама, заблуда, илюзия. Така че според мен сънят е добър. Някой се опитва да те заблуди, но на теб не ти е повлияло.