Споделена история от Други

Относно темите "Имам пъпка на гъзО"
Напоследък зачестиха темите на здравна тематика. Видял, че има пъпка на гъза (примерно). И какво да прави, какво да прави? Казва си "дай сега ще пусна една темичка в споделито да видим какво ми има". Защото на него "с доктори не му се занимава". Цъка си там, пише си и чака коментари. После се включва някой и му казва:

- Пич, аз преди имах такава същата те. Намазах я с мед и орехи и и пръснах малко канелка и ми мина, братле.

Речено-сторено. Обаче тя пъпката не минава, защото неговата явно е друга. На пича не му се занимава с лекари, бе брат. Ще си цъка из бгмама и сподели и ще се лекува сам, бе човек. Обаче той може да има рак на гъза, разбираш ли. Ама на него не му пука, той е над тия неща. Той с лекари не се занимава.

Минава време рака дава метастази. Онзи изпада в безъсзнание, карат го с линейка в спешното. Там му правят адреналини, елекртошокове, глупости, работи, всичко е като във филма "Спешно отделение", връщат го от оня свят. Онзи се събужда, отваря очи и вижда със замъглено зрение доктора, наведен над него. Той го пита:

- Абе, кво праиш, бе човек? Ти има рак на гъза, защо не дойде по-рано?
- Спокойно, брат, Братан ми каза да се намажа мед и канела. Нищо ми няма вече.
- Кой е Братан, бе човек?
- Е, как, бе? Ти не го ли знаеш? Той е най-известния пич в сподели.нет.
- Какво сподели, какви 5 лева?
- Е, че ти къв доктор си, като и сподели не знаеш? Сигурно и бгмама не си чел.
- Ти сериозен ли си? Имаш рак на гъза и питаш някакъв Братан по форумите?
- Абе, знам ви аз лекарите. Казваш така, защото искаш да ми продадеш лекарства и си на процент, нали? Да, и нарочно ваксинирате хората, че да им слагате чипове.
- Пич, ти умираш, а питаш в бгмама и сподели.
- Абе, я си ебете майката, мафия в бели престилки такива. Човека имал същото и се излекувал с мед и канела. Ти ли ще ми разправяш на мен? Ти колко пъпки на гъза си имал? По-добре ли ще знаеш от Братан? Даже и Чингис Хан и Black Sabbath така ме посвътваха. Ти какъв си, че да се изживяваш като по-голям специалист от тях?
- Човек, ти имаш 2 месеца живот и се мажеш с мед...
- Да, бе. Казваш така, че да ми сложиш ваксина, нали? Няма да ме метнете. Абе с лекари не се занимаааааам, бе ей. Има си бгмама и сподели за тая работа. Сорос ви плаща, знам ви!

Коментари

1.   Браво, точно така е!

2.   Много се смях, докато го четох. Има хора, които могат да отидат на лекар, но вместо това пишат по форумите. Има обаче и такива, които са ходили много пъти по лекари, но проблемите им още ги има. Има такива, живеещи в чужбина, които са си записали час и трябва да изчакат още дълго време, докато им дойде редът. Но, да, нека наистина по-малко теми за здравословни проблеми се пишат и повече се ходи на лекар.

3.   Много се смях :)))))
Прав/а си по принцип.
Но аз например вече над 16, почти 17 г не съм и "помирисвала" лекар отблизо. През тези години не ми се е налагало и един аспирин да изпия. Докато зависеха от лекари, все от нещо бях болна уж...
Разликата при мен е че, залегнах здраво да уча за билки, срамна, масла т.н. И продължавам да обогатявам знанията си.
Ползвам обаче тези знания само за себе си и най- близките си. Моето си тяло познавам най- добре, а и тях, но не изключвам лекарска диагноза.
Ще ти дам един фрапиращ пример все пак: буквално подготвяха съпругът ми да е болен от "рак на костите".
Отдалеко започнаха да му го внушават и тънко да насочват към определено "лечение в пробен период"
Прекъснах програмацията му на мига!
Забъркаха му тревички със семена разни и след 3 месеца ежедневна употреба (по една лъжица сутрин) забрави що е то болки в ставите и сухожилията. Минаха около 6- 7 г. от тогава.
Мен няма как ме убеди човек да се доверя на лекар, само няколко съвсем близки приятели медици, но дори и те понякога ме питат за нещица за себе си ;)
Иначе съм напълно съгласна с поста ти, в сайтове не се питат здравни въпроси. Дори една обикновена билка с противопоказни за организма на питащият активни съставки може да е фатална.
Или кръвоизлив- от често срещаните сред неправилни смески и употреба на билки.
Със здраве :)

4.   Макар, че трябва да се признае някаква хумористична стойност на тази тема, нека не забравяме , че контингента на този форум е преди всичко тинейджъри които го използват за нещо средно между дневник, приятел и психолог. После имаме разни дърти чичаци дето са фанатизирани на тема "феминистки", "световен ред" и прочие. Все пак трябва да признаем, че има известна доза истина в това което пропровядват но тяхното вече бие малко на фанатизъм. И после разбира се имаме и гордите феминистки, дето са специалистки по всичко и с огромно самочувствие, щото видиш ли, живят в софето на квартирка, едва си покриват разходите и се оглеждат за някой "преспективен" а през докато вършеят из тиндър, да речем.

Общо взето, това което може да се каже за чичаците, важи и за феминистките.

И като се има предвид този битак, дето всеки луд с номера си, може да си представите и сериозността и на темите които цъфват тук. Предлагането се определя от търсенето.

5.   А когато си ходил по лекари и ти казват, че нищо ти няма, но проблемът те мъчи всеки ден? Че и те изкарват "луд", че си внушаваш и само им губиш времето. А проблема пречи на ежедневието ти, на кондицията ти и т. н. И си го влачиш с месеци или години?! Тогава?!

6.   Хахах, Вие господине/госпожо ако нямате ОКР, ще се очудя...!

8.   Вече бгмама и сподели се превърна в болница, а Господари на ефира и Съдебен спор се превърна в полиция.