Споделена история от Други

Карма/клетва - истински случай. Случайност ли е?
Една жена мъжа и я пребил. Цялата подпухнала, обезобразена идва при майка си с децата. При вида и майка и в яростта си казва за зет си, че го проклина Господ да го накаже така, че да не може никога повече да посяга с тази ръка, с която е я ударил. Само няколко дни по-късно, става трудова злополука и момче издъхва в ръцете на мъжа. Той се прибира, но на другия ден както си седи на масата, изведнъж от стреса цялата му страна - крак, ръка всичко се парализира. И вече доста години е така и никой лекар не можа да му помогне.

Според вас случайност ли е това? Има ли хора, които са запознати по-подробно с подобни енергии? Има ли такива въобще, връщат ли се, зависи ли да са казани в момент на силна емоция, връщат ли се? И имат ли нещо общо тези сили с магията?

Коментари

1.   Всичко се връща

2.   Не знам, никога не съм вярвала, но откакто ме заля цунами от завист, когато бях отслабнала на хормонална основа, след което не само, че напълнях, но и корема ми се подува (казваха ми да ми се разширял стомаха тогава), вече май вярвам...
А мъжа дето пребива, много чувствителен ми идва, че чак такова нещо от стрес... Това е типична клинична картина на инсулт иначе. И се получава от слаби или затлачени кръвоносни съдове, стреса е само последната капчица.

3.   Не е случайност, да има такива енергии. Освен това има и бог а той връща. Нищо не е случайно.

4.   Да, но понякога е от завист. Мен един "приятел" ми завидя че имах дама на бала и не знам какви магии е правил но от тогава жена не ме е поглеждала. Преди това ме харесваха.

5.   Имаше двама братя с много тежка форма на церебрална парализа. Живи трупове. Баща им навремето направил бебе на момиче, което зарязал. Тя умряла при аборт. Та има карма.

7.   Майчината клетва е много силна.
Така че не е случайно.

8.   “ Смърт и живот има в силата на езика, И ония, които го обичат, ще ядат плодовете му. ”

9.   На мен ми счупиха ръката преди 8години, много ми е трудно да простя, все още ме боли, как се прощава такова нещо? Един път ме ограбиха и един път пожелах нещо лошо на тази жена, която го направи. После се сетих, че сигурно го е направила от немотия и успях да простя(за мое успокоение). Опитвам да правя само добрини, въпреки че няма ненаказано добро, или по-деликатно казано: направи добро, изяж л***о :)

13.   Има клетви и особено майчината е много силна. Но който кълне и се кълне, може да го доведе до безплодие.

14.   Това са градски/селски легенди. Мога без да се замисля да изброя поне десетина кофти хора, които си живеят съвсем добре и нищо не им се връща.
Това е самоуспокоение, че има някаква справедливост и възмездие. Всъщност на всеки му се случват и добри, и лоши неща, неизбежно е. Когато обаче на лош човек му се случи лошо нещо, всички: а, видяхте ли, има карма. Като се случи на добър обаче май няма обяснение :-)

15.   Ето затова не бих живял в Турция или някоя арабска страна, там масово се кълнат. За съжаление и у нас е така. В случая жената е била права да го прокълне, но лошото е, че у нас в яда си често се кълне на поразия всичко и всеки. То затова и нито България, нито Турция, нито някоя арабска държава, където масово се кълне е цъфнала и вързала и има бъдеще. Това е нашата карма заради отрицателната енергия от кълненето.

16.   15, когато се кълне масово, не хваща, защото се прави механично и без много емоция. Новиж, ако те прокълне човек, който рядко кълне, ей тогава вече проблем. Защото той за да е опрял до клетва, значи наистина много е набрал. Емоцията му е силна и концентрирана и има опустошаващо действие. Такъв човек никога не би проклел, ако не е убеден на 100%, че е прав и че другия наистина е минал всякакви граници. Той кълне с убеденост, от екстремно силно възмущение от несправедливост. От такива клетви да те е страх.

Не случайно казват, че майчината клетва е най-силна. Ами замисли, че майка, за да е стигнала до там да кълне детето си, то колко трябва да е прекалило и какво емоция и сила на мисълта трябва да е насъбрала и концентрирала такава жена. Никоя нормална майка не би проклела детето си току-така. Ами трябва наистина да е фрапиращ случай. Ей го в историята майката е проклела зет си, защото е била шокирана от безпомощния вид на дъщеря си. Това за една майка е страшна болка да види собственото си дете в такъв вид. Тази огромна болка създава и огромна емоция и сила. Затова и клетвата е имала такъв пагубен ефект.

Аз в моя живот съм усещал подобен ефект много явно, когато съм бил притиснат към стената. Когато съм толкова отчаян, че спонтанно съм концентрирал страшна енергия и спонтанно и почти несъзнателно съм изричал молитви. И скоро след това - воала, всичко се нарежда по някакъв невъзможен начин. Това е нещо подобно. Но съзнателно е трудно да постигнеш такава концетрация. Ако наляво и надясно се молиш/кълнеш, няма да има абсолютно никакъв ефект.

17.   16., а имаш ли представа как мога да се отърва от неоткриваема от лекарите болест - жестоко подуване на корема и задържане на вода. Това се случи след огромна завист, че отслабнах без никакви усилия преди година (на хормонална основа). Тогава една колежка, която и без това ме мразеше все говореше за разширяване на стомаха, една друга (туркиня), която по принцип е завистлива като характер, като говорехме за отслабването и си стискаше устните много яко, чак се притеснявах да не й стане нещо, че е на възраст и с наднормено тегло.
И много хора се спукваха да ми завиждат. Как да се отърва от урокито? Даже дотогава не вярвах в такива неща...

18.   17, нямам представа. Пробвай с поп.

20.   17 пробвай да изтегляш или късаш въжетата, които те свързват с тези хора. Виж в нета късане на енергийни корди.

21.   16 изобщо не оправдавай клетвата. Разбирам майчината, но клетвата без причина или от завист трябва да се наказва със съд. В Саудитска Арабия за магии и клетви осъждат сурово.