Споделена история от Други

За Съдът за човешки права в Страсбург.
Здравейте. Напоследък всеки ден виждам как някой осъдил България в Страсбург. Даже вече май сме най-осъжданата държава там. Имаше теми колко точно Беларус бил по-беден от България. Ще ви кажа. Беларус е по-беден от България само с няколко милиарда долара, но не плашат членски вносове, нито имат стотици присъди в Страсбург, така че напрактика са по-богати от нас. Сега ще оплюя този така наречен “съд за човешки права.” Мале, за малко да напиша “човекови” по македонски вариант, защото те вече 14 пъти са осъдили България да им признаваме партии и несъществуващи малцинства. Все тая. Може сега някой да каже, че го оплювам щото ме е яд, че сме най-осъждани в него. Донякъде. Къде е този съд? В Страсбург. Къде е Страсбург? В Германия. Оп, не е там! Той е във Франция. Много странно. Провинцията където е той някога е имала германско население и това, че този град във Франция носи немско име е признак на това как в миналото са се нарушавали човешки права да се разделят народи в изкуствени граници. Но това историческа тема. Но като я подхванахме, каква държава е Франция, че точно там да има съд за човешки права? Франция е точно една държава, която до ден днешен системно нарушава човешките права. Отбягвам това, че създава терористи и участваше в унищожението на няколко държави в Африка и Азия. Започвам с френските колонии в Северна Америка. След това джуджето, което е отговорно за война в цяла Европа. Търговия с роби. Франция и братовчедите им във Великобритания са една от причините етническите граници на света да са толкова прецакани. След Първата световна война френски генерали разделяли границите буквално със затъпени моливи. Разделяли села, дворове и дори къщи. Дори когато немците ги окупирали и видяли какви ги вършат пак не се променили. В Алжир са избили куп народ. След това слагат картата на Африка, хващат линия и моливче и с англичаните рисуват фалшиви граници, разреляйки африканските народи и племена. Та заслужава ли този съд да е точно във Франция? Съд за човешки права в държава, която вече векове не е спирала да нарушава човешките права. Или както сега САЩ ги узаконява и преди все е имало кой да им узакони магариите? Но все пак Европейският съюз е наддържавна организация. Дори Франция е осъждана. В този съд ответна страна има ли? Защото като гледам нас вече всеки ден ни съдят и май нямаме ответна страна? Значи когато двама човека се съдят ответна страна има, но когсто един човек съди цяла държава няма ответна страна? Или България прави така, че да няма? А какви са тези хора, които съдят. Те са престъпници, те са задържани, арестувани, осъждани, участват в забранени организации и какво ли още не. Не само. Казах за македонците, че ни осъдиха 100 пъти. Имаше една македонка, която съдеше РСМ в Страсбург защото синът ѝ беше убит, а държава нищо не предприемаше. В такива случаи разбирам. А какво се е променило след това всъщност? Но предтъпници да ми осъждат цели държави, това вече е малко странно. Има доста “дупки в сценария” в този съд. Да кажем един убиец. Убиецът явно има права. Жертвата вече я няма, но той има права. Нарушил е правото на живот. Това не е човешко право. Това е природно право. Тоест той е нарушил не само човешко, но и природно право. Може да осъди цяла една държава в Страсбург. Чакай, той не е ли нарушавал човешките права в тази държава? И най-голямата дупка в сценария. Кой плаща присъдите? Те съдят държавата за доста големи суми. А кой плаща? Парите в една държава идват от нейното население. Тоест всички ние плащаме присъди. Е чакай бе, нали държавата като институция е виновна? Защо тогава трябва да плаща народа за нещо, за което не е виновен? Това всъщност нарушава човешките права на народа. Да платят политиците, но техните заплати пак са от народа, така че няма разлика. Тоест за да се обезщети един човек се ощетява цяла една нация. Абе много сбъркан сценарий. Европейският съд за човешки права сам нарушава човешките права, с цел уж да защити човешките права. И последен пример. Бяха събаряни незаконни цигански катуни. ЕСЧП в Страсбург ревна “Няма да ги събаряте! Нарушавате човешките права!” Я по-спокойно, неолиберастки снобари такива! Ще намеся държавата Хаити. Бивша колония на Франция. Пращала негри на озни остров да работят във френските колонии. Каква борба за човешките права само! Те се вдигнали на бунт, изритали французите и така създали своята държава и своя народ. Но франсетата били бесни. Искали им репарации и Хаити плащали репарации чак до 70-те години на 20-ти век. Французите ядат яко бой от немците. Най-накрая всичките им магарии им се връщат. Но репарациите продължават да се изплащат. Бедната държава е давала по 70% от брутния си вътрешен продукт на Франция. Ето защо Хаити е толкова бедна държава. И заживели хаитяните в паянтови къщички като нашите цигани. 2011 ги удря едно земетресение, бързо скованите постройки се струват върху главите им и 300 000 души загиват, а милион са ранени. Същото нещо може да се случи и с незаконните ромски гета. Става едно земетресение и тия постройки им падат на главите. ЕСЧП всъщност така не защитава техните права. Още повече, че строенето на незаконни постройки отново е в разрез с правовата държава, каквато Франция има претенциите, че е. Забранявайки това те всъщност нарушават правата на циганите и едно земетресение ще докаже това. Малко се отплеснах. Хубаво оплюх този съд, но мисля, че е заслужено. Той за мен е нелегитимен. Франция и човешки права, престъпници съдят цели държави без ответна страна, после народа плаща. Това е като сценарий на зле направен филм. Може би в началото не са имали точно тези идеи. А кой ще прати Франция на съд за всичките престъпление срещу човечеството, които е извършила и продължава да върши. Може би с този съд гледат да си прикрият магарешките уши. Нещо ме навежда на мисълта защо няма присъди за женското обрязване, бурките и други такива неща, които са порочна практика в света? Толкова за този съд.

Коментари

1.   Това, което не разбирам, е защо при положение че някоя Калинка не си е свършила работата, осъждат държавата, респ. мен като данъкоплатец да платя сметката на някой некадърник. Който не си е свършил работата или е крал да си плаща масрафа. Демек веднъж ме крадат тези некадърници, после като ги осъдят, пак аз плащам. Някой полицай пребил не когото трябва, той НИ осъдил в Страсбург да му платят 100 000 лв обезщетение (примерно). И тези пари ги плащам аз и всички данъкоплатци. Защо? Аз какво общо имам с това, че някой Ушев е блял, като са му обяснявали кого трябва да бие? Защо с тези пари не се направи нещо полезно? Ей улицата пред работата ми вече е проходима само с луноход и е така от няколко години вече. С подобна сума ще се оправи тази къса отсечка. Аз съм си платил данъците за целта, обаче те отиват за некадърността на някой си и аз продъжлавам да си чупя колата. А аз кого да съдя за тази несправедливост?

7.   Ами като си много компетентен я вземи измисли нова система на управление на света, няма абсолютна демокрация и като мрънкаш вземи стани ти полицай доктор или адвокат и се разправяй със световните несправедливости. Парите определят правилата на играта и единственото важно е по справедливо да бъдат разпределяни и да се вземе в предвид че много неща които нямат възвращаемост също се финансират от системата защото ние като цивилизация трябва да се развиваме и то със световно население с около 60-70% под средното ниво на интелигентност.