Споделена история от Други

Какво означава бой и ебан не се връщат
Извинете ме за невежеството, но не можах да схвана смисъла на тази премъдра метафора. Постоянно я повтаряте тук, какво за Бога трябва да означава това?

Коментари

1.   Означава, че след като е станало не може да се промени. Тъпа поговорка, но смисълът е верен, защото времето не се връща назад.

2.   1, нещо като "битият бит, ебания ебан" ли?

3.   Изтъркана тъпотия, която много хора си мислят, че използвайлки я, са оригинални и забавни.

4.   Поредна робска поговорка. Все едно бияча спи с бетонна броня и няма как го го смелиш от бой, или да му оправят цолажа отзад.
Няма токова нещо, има си групички с това си вадят хляба, поръчваш го да се чуди от къде му е дошло и занапред да си наляга парцалите.

5.   Ами ако ти откраднат колата, могат да издирят извършителите и да ти я върнат. За пари същото, колкото и да е трудно, ама е възможно. Ама като ти пръснат халката какво? :D Няма връщане назад.

6.   Не е невежество, да не си запознат с цинизми и простотии, спокойно.

7.   До 4
И ще върнеш ли сефтето, което са ти направили? Смисъла не е, че не можеш да му го върнеш на него, а на себе си!

8.   Означава точно това което е написано. Ако те набият си изтърпяваш раните и дори да осъдиш или да си платиш да набият бияча ти, пак ще си останеш човек претърпял побой. С ебането също, дори след това да убиеш, онзи който се е възползвал, девствеността няма да се върне.

9.   До 8

Не знам. За мен винаги е било проява на слабост. Моят инстникт в такива моменти е да реагирам с максимална сила и жестокост, по възможно най-коварния начин и ... определено се чувства много по-добре. Не съм особено голям по прошките и оставям нещата, само ако нямам никаква възможност за действие, поне докато не изкочи възможност.

11.   До 9 не е въпроса колко си отмъстителен, а че каквото и да направиш, ако си изнасилен девственост не можеш да си върнеш, дори и да убиеш насилника си.

12.   До 11

Ъххх ... върпосът е, че този човек НИКОГА повече няма да може да ти навреди, а всеки който те познава и е свързан с теб, ще помилси сериозно, преди да навреди на теб или на хора близки до теб.

Самата фраза лъха на слабост. Да, не моежш да промениш случилоо се, но що за човек си, ако имаш силата да отвърнеш и не го аправиш Не го ли направиш, ще те изнасилват за закуска, обед, вечеря и после, каот им се приходи по нужда до таолетната.

13.   до 12 темата не е за това колко си отмъстителен. А че точно тези две случки не можеш да промениш. Битият си остава бит, е*ания е*ан, дори и след това всички околни да ги е страх от теб, пак ще си останеш, оня дето го *****

14.   12, батенце, аз съм автора. Дори и аз разбрах вече смисъла, но ти очевидно не. Тук не става въпрос дали е слабост, дали трябва да му отмъстиш, дали е за назидание на другите и т.н. Става въпрос, че чисто и просто, като те наебат, не можеш да върнеш времето назад и да спреш да си наебан. А какво ще правиш след това - ще отмъщаваш ли, ще биеш ли и даил е слабост, това не е предмет на поговорката. Смисълът е, че вече са те ебали и няма как да станеш отново ненаебан. Пък ти щом искаш, пак можеш да си отмъстиш, пак можеш да си силен, пак можеш всичко, но все още си оставаш наебан, пък макар и отмъстен, макар и другите да спрат да те ебат, понеже си ги уплашил.

15.   До 14

Да, поговорката е идиотска. И хората я позлват грешно. Повечето я казват в смисъл на "остави нещата така". Затова тая нация толкова жестока наебана. Защото всеки и е разпорвал задника и тя се е усмихвала. Толкова е раздрана, че се държи да не и изкапят червата и само гледа, да си сложи лубриканти за следващото голямо чукане. В един момент, трябва да се запитаме, дали просот не ни харесва така?

16.   14, ами тогава ще ги изтребя до крак другите заедно с извършителя. Просто няма да ги има, няма да съществуват, тъй че дали съм е*ан или не , съм си само аз свидетел.
Тъй че дали съществува и в каква форма мойто нае*аване ,само аз си решавам.
Е ,който е чул ама не е видял ,мълчи щото не е видял и щото му треперят гащите от ранната среща с лукавия.

17.   Зависи... Ако не си жена, а гей, можеш да върнеш ебането. Те там си се менкат редовно. Боят - и жени го могат, ако станат културистки и напомпат мускулите, а после намерят бияча. Толкова с тая поговорка!