Споделена история от Други

Надомна работа, или така наречената работа от дома
Имам желание да започна да се занимавам с нещо което е свързано с надомна работа, защото като човек с увреждане нямам много възможности. Регистрирах се с няколко групи предлагащи такава дейност. Предложенията които получих бяха от лица работещи за световноизвестна фирма от Германия, предлагаща различни видове парфюми, балсами и кремове за лице, пасти за зъби. Самият аз усещам разколебаване и несигурност защото се опасявам да не попадна в някаква престъпна схема, или да стана жертва на измамници. Иначе би било добре човек да се занимава с нещо след като по цял ден няма какво да прави. Някой занимава ли се с такава работа от дома ( работа онлайн) за каквато пиша тук? Надявам се че ще получа разумни съвети. Благодаря.

Коментари

1.   Така, както си го написал/а, ми прилича на МЛМ фирма. Легални са, сигурно от повече от 20г ги има в България. Но личното ми мнение е, че само онлайн няма да имаш реализация. Проблемът при тези фирми е, че продуктите им идват скъпи за стандарта на повечето българи, нужен е личен кръг от познати с финансови възможности, които да купуват от теб вместо от аптеката или други специализирани магазини. Не пречи да се пробваш, разбира се.
Може да опиташ с Microworkers. Преди време ги гледах, малък, но надежден доход.
След като имаш време, пробвай всяка възможност.

2.   На мен като цяло тези романтични мисли как правиш пари от работа, докато си във вас, на плажа, в ресторанта докато си пиеш лимонадата или в планината ми се виждат смехотворни. Пълни шменти капели, дори и да има такива професии те едва ли са сериозни, стабилни и дългосрочни. Единствено ако си програмист може да си бачкаш от където искаш стига да си вършиш работата, и пак зависи. Други сериозни професии, където да "работиш" докато си лежиш на леглото не знам. Това е мнението ми за тези професии, които ги пробутват като мечти на хората. Конкретно за теб бих те посъветвал да учиш програмиране/уеб дизайн докато си бачкаш нещо странично за което имаш възможност (Не знам какви точно проблеми имаш, съжалявам за което) Имам много познати програмисти, които си бачкат от тях, един дори идва в нашия ресторант и си бачка от там докато си пие кафето. Може би това е твоето нещо или нещо с уеб дизайн/анимации, ама трябва да учиш яко. Успех!

3.   2, аз пък ще ти кажа, че е напълно възможно, ОБАЧЕ трябва преди това много добре да си си опекъл работата (да си си създал контактите, бизнеса, доставките - всичко!). Но да си мислиш, че можеш да стартираш нещо голямо по този начин, е повече от наивно... Може би след 50-100 години, когато всичко се роботизира и хората надживеят личните контакти, ще е възможно но сега - не.

4.   Работя изцяло от вкъщи когато започнаха пандемиите до сега. Пари се изкарват но ти трябват познания. Аз се занимавам с уеб дизайн на сайтове - разработвам оферти за бъдещи клиенти на фирмата за която работя на граждански договор. Плаща ми се на проект. Например 2 фирми имат нужда от новатороски сайт. Във фотошоп разработвам как ще изглежда сайтът им в до 3 варианта за всеки. Имам срок до края на седмицата и взимам около 800 лв и за двата. Супер, нали? Да, ама проектите рядко валят и често тва 800 лв си остава за целия месец като основен доход. Другият път проектът може да е само един или да не бъде одобрен, като аз получавам само 200лв за изработката. И съм на минус. Обобщено работата от вкъщи не е пей сърце и монотонно цъкане по обявки. Искат се познания, умения и най-важното самодисциплина. Да, нямаш шеф на главата буквално, но трябва да си спазваш сроковете, защото пари няма да видиш, а откаже ли се един много трудно ще вържеш втори. Конкуренцията е доста сериозна в този бранш.