Споделена история от Други

Какъв си ти да ме наричаш...
Какъв е смисълът на тази фраза? Например ако А иска да констатира, че Б е с нисък коефициент на интелигентност, защо веднага Б трябва да изисква информация за идентичността на А? Какво общо има идентичността на А с констатацията, че коефициента на интелигентност на Б е по-нисък от средния?

Този въпрос означава ли, че А трябва да има по-висок коефициент от този на Б, за да констатира подобно нещо? И как той предварително да знае чий е по-висок?

Представете си следната ситуация. А смята, че Б е нискоинтелигентен. И си мисли:

- Хм, сега ако констатирам това си предположение на глас, ще изискват от мен да имам по-добро логическо мислене от Б. Аха... Значи ще направя следното. Първо ще помоля Б да си направи тест за интелигентност, после аз ще си направя тайно такъв и ако резултатът ми е по-висок, ще изразя предположението си на глас, което междувпрочем вече няма да е предположение, а само констатация.

- Извинявай, Б, би ли влязъл от телефона си в IQ.com?
- Да, защо?
- Амииии... искам да проверя нещо. Би ли отговорил на тия въпроси?

След няколко минути.
- Ехеее, имам 97 точки.
- Мамка му, трябва да изкарам поне 98.
- Извинявай, каза ли нещо?
- А, не, аз... пея си една песен.

След малко...
- По дяволите! Имам 96. Сега не съм такъв, какъвто трябва да съм, че да му кажа, че е такъв. Ама не, аз пак ще го направя!
- Ахаааа... Имам 98 сега. Е, малко използвах знанието, че на втория въпрос бях сбъркал първия път, ама нали имам доказателство, че съм по-умен. Ей, сега ще ти кажа аз на тебе какъв си ти и какъв съм аз.

- Ей, педал, ти си много тъп бе.
- Абе, какъв си ти, че ще ме наричаш педал, бе?!
- Ех, мамка му, де да бях хетеро.

Добре, бе хора, защо по тази логика, не се изисква да си по-тъп от другия, за да го наречеш умен? Представяте ли си?

- Ей, пич, ти си много умен.
- Абе какъв си ти, че да ме наричаш умен, бе?!
- Спокойно, брат, аз съм си тъп, няма нужда от IQ тест. Не се ли вижда с просто око?
- Внимавай ей, ако ще го казваш на друг, първо се убеди, че си по-тъп от него.

В смисъл защо когато констатираш нещо негативно, винаги трябва да даваш обяснения, но ако забележиш нещо хубаво, никой не го интересува по-тъп ли си, по-умен ли си, от кое село си и коя е майка ти? Не може ли човек да е обективен без значение какъв е? Защо трябва да си някакъв, за да изразиш мнение?

Коментари

1.   Най-често се отправя към самовлюбени малки човечета, които изговарят гръмки фрази, отправлни лично към някого, без да го познават, докато използват език и маниери издаващи някакъв вид превъзходство.

2.   Аз мисля да спирам да влизам в този сайт. Омръзна ми само да чета теми на някви откачалки и асоциални средбостатистически хора.

3.   Абе само на мен ли ми се струва, че този сайт последната седмица съвсем се напълни с откачалки?

4.   Хахахаха ха, повече от това не си струва да се пише...

5.   Взех хапче против главоболие, толкова ти е заплетен разказа.

6.   Това беше опит за сценарий за стенд ъп комеди, но или вие сте прекалени буквалисти, или аз не съм си свършил работата добре. По-вероятно второто. Предният път ми се получи, но този път явно не.

9.   Диалогичните части са си ок, но аналитичните са малко спънати за комедия.

12.   Скъсах се от смях! Цитираме първия ти абзац, откъдето почна смеха:

"Какъв е смисълът на тази фраза? Например ако А иска да констатира, че Б е с нисък коефициент на интелигентност, защо веднага Б трябва да изисква информация за идентичността на А? Какво общо има идентичността на А с констатацията, че коефициента на интелигентност на Б е по-нисък от средния?"

За да определиш нечий коефициент на интелигентност за по-нисък от средния, ти трябва да познаваш средния и вероятно да имаш поне такъв, което да ти помогне да прецениш, че другият е на по-ниско ниво. Е, може и ти самият да си с по-нисък и да заявяваш, че другият е на твоето ниво, но защо ли не помня да съм виждал това в действие? Винаги критиката е от позицията на "ах, колко умен съм аз, пък тоя тука..." Познай какво мисля за някой с под средния коефициент, който ми разправя, че аз съм с под средния! Каквото мисля за доктор без завършен дори първи клас, та камо ли да е учил медицина!

Като цяло е добре да имаш някакви качества, за да критикуваш другите! И е наистина важно да не покриваш това, в което ги обвиняваш! Т.е. дебел да обижда на дебел, алчен да нарича другите алчни и т.н. Схвана ли защо ти търсят доказателство, че си компетентен по темата? Както ти трябва диплома, за да практикуваш дадена професия, така и в живота не можеш просто ей така да критикуваш и да ти вярват, защото нали си ти, великия и неповторимия? За съжаление на някои хора не можете да сте компетентни по всяка тема, а ако ви пуснем да бъдете, познай кой внезапно също ще стане толкова компетентен и съответно пак няма да можете да раздавате критики без да получите поне 2 пъти повече! В пат сте, човече! Или "преглъщате" мястото си на планетата, или се издигате, за да останете на същото място заради това, че и останалите се издигат с вас, т.е. крайният резултат от процесите е, че сте на същото място, на което сте били в началото /само временно сте се носели нагоре преди другите да почнат да ви догонват и подминават/. Други варианти просто няма!