Споделена история от Други

Малко неща за баба Ванга.
Здравейте. Да си поговорим за Вангелия Гущерова, а.к.а баба Ванга. Аз съм ѝ фен. Роден съм след нея, но съм ѝ фен. И като неин фен се поинтересувах от нея. Много от тези предсказания, които уж са нейни не са нейни. Не е предричала края на света, не е предричала, че Европа ше стане ислямски халифат със столица Рим и американците щели да нанесат удар по него, да променят климата и такива глупости. Не е предричала, че щяло да има болест, при която хора остаряват за миг, не, не и не! Това за апаратите на унгарците, които през 22-ри век щели първи да прихванат извънземни май и то е лъжа. Както и вирусът от космически кораб и човечеството, което отпътурало с космически кораби към новия си дом след като Земята умира. Лъжи! Тези лъжи са от “биографични книги”, писани за баба Ванга. Те трябва да бъдат забранени, а хората им осъдени. В тях пишат лъжи. Не ги четете. Ванга е допускала само 3-ма човека до себе си. Да, приемала е и други и им е казвала неща. Но иначе лъжи за нея има постоянно и някои болни мозъци ги измислят да търсят сензация за нещо. Например Обама като му свърши мандата някой шегаджия беше пуснал лъже, че Ванга лредрекла как Американската империя щяла да падне и последния ѝ президент щял да бъде чернокож. Възожно е да се случи, но онова беше лъжа. А как да познаем истинските предсказания на баба Ванга? Много просто! Тя е говорела на петрички диалект. Вместо “всички” е казвала “сите” или “сички”. Вместо “ще” или “ше” е казвала “ке”. Вместо “захар” “шекер”. Често вместо “я” “е”. “Ти требва да си по-благ от шекер! Така ке стане!” Ето така са интерпретирани и много нейни предсказания. Македонците я обявиха за македонка. В паспорта ѝ било писано “македонка”. Това е защото в края на 40-те, 50-те и началото на 60-те в Благоевградска област където тя живее се извършва процес на насилствена македонизация. Хората са били принудени да се пишат македонци. В училище се учели македонски език и история и който не бил съгласен бил бит, заплашван и затварян. А какво остава за една немощна сляпа жена? С нея не са имали проблеми. Пишат “македонка” и това е. По-старите македонци казват “македонка е”. Но по-младите не я харесват. Много хора, и българи, и макета казват, че била превзета от дяволи. Който го каже, счупете му зъбът! Тя е платила с НЕЙНИ СОБСТВЕНИ пари да се построи църква. Повтарям, сама е платила със сосбтвени пари. Как може да я е превзел дявол? Тия дето го говорат тва тях дявол ги е превзел и са същите като ония дето пишат книги. Айде платете вие от вашия джоб да построите църква. И за тва е мрънкала на попа. Да е по-благ от захар и така трябва да е. Намесих македонците. Казват, че е била македонка. Чакай малко, тя е говорела за българския народ. За македонския не е говорела. Има запис как е в болницата. Лежи и говори за българския народ. Какъв човек трябва да си, за да си болен, да лежи, и да говориш вместо за болежките си за един народ? И тя е говорела за българския, не за македонския. Не знам дали е истина това, че Македония щяла да се върне в България, защото в интернет не е написано на петрички диалект. А и като гледам как нешата се развиват, Македония верно няма да я бъде, но май ше мине към Албания или ако не там към Гърция, защото тя е най-силна икономически. Между другото има предсказание, че освен Македония и Албания нямало да съществува вече. Но не знам. Още нещо, което трябва да знаете, е че много от хората, на които казвала неща и те после споделяли може да са си поукрасили. Казала нещо на едни руски комунисти и те изръсили, че им казала как комунизма щял да се върне в нова форма. Кой ги знае дали не са си исмислили? Не казах за загадъчността. Ето какво е казала за кулите близнаци. “Американските братя ке паднат накълвани от железните птици. Невинна кръв ке се излиза като река. А вълците ке се смеят от храстите.” Ето. Загадъчност на петрички диалект. Така се познават нейните предсказания. Но не можем да бъдем сигурни, защото всякакви палячовци си измислят, а хората ходили при нея често си украсяват историите. Хитлер казват е бил и след като излязъл ръсел псувни на немски една след друга. Шега де, но се е хил ядосал яко. Мислите ли, че ако някой му каже в очите, че ще загуби войната той е щял да го пощади? Не знам, просто питам. Възможно е. Говорел е за Чърчил с уважение, така че нищо чудно просто да излезе от къщата ѝ и да се ядосва без да ѝ държи сметка. Хахава ли е била? Не. Не смейте да я обиждате, тя е велика българка. Всъщност не е била велика. Тя е била просто една обикновена жена. Замислете се какво е правела като не е казвала неша на хората. Излизала е за хляб, слушала е радио, мела е с метла, миела си е чашата. Такива обикновени неща, сащото тя е била обикновен човек. С тази разлика, че е била сляпа. Така че тя не е била велика. Не е била и хахава. Просто записите с нея се появяват предимно през 80-90-те години, когато вече е била стара и малко изкуфяла. Но е имала глава на раменете. Казала е още “Каквото каже Слава Севрюкова да ѝ вярвате!” Аз не искам да вярвам на Слава, защото е предрекла кошмарни не,а са България как част от нея отива към Турция ей така и как България никога не е оправя икономически. Така че не, мерси бабо Ванга, но ще си го спестя. Освен ако устието на река Резовска подарено на Турция през 1997-ма не е това, за което Слава е говорела. Тогава може.

Сега да отговоря на въпроса права ли е била баба Ванга за нещо? Отговорът-не. Баба Ванга не била права за нищо и за нищо не е права. Тя е предричала. Какво е предричане? Видение. Може да се случи, но може и да не се. Както казах, тя е била обикновен човек. Дори по-слаба от обикновения, защото е била сляпа и не е можела да се оправя сама. Но иначе си е била съвсем обикновен простосмъртен човек. А обикновените простосмъртни хора не казваме какво ще и какво няма. Някои от предсказанията ѝ се сбъдват. Да, но всички хора сме господсри на съдбата. Можело е и да не се излива невинна кръв като река. Имало е много предупреждения. Дори американският номер 911 може да бъде предупреждение. Така че кръв е можело и да няма ако хората са го разбрали. Македония и Албания щели да се разпаднат. Жалки държави са, но все пак са държави. Ако преосмислят сегашната си политика може и да не се разпаднат. Баба Ванга ли ще определя съдбата на цели държави? Че тя е никоя. Човекът сам си е господар на съдбата. Предсказанията нямат значение. Това са само предположения.

Коментари

1.   Оставете жената да почива в мир. Много хора на неин гръб направиха пари, с книги и какво ли не, с неща които тя никога не е казвала. А да не говорим че Вангелия като цяло не е била нещо особено, жена с интуиция, но толкова.

2.   Има един човек нейн съсед обяснява за нея много подробно. Бивш полицай е. Ще ви е интересно на всички. Ето линк

https://youtu.be/ksqSuibvDxk човека е от Петрич

3.   Казваш, че си роден след Баба Ванга, което ще рече, че си доста възрастен. Кой какво е писал за нея е ясно защо, защото са писали за нея за да направят пари.
Интересно ми е като казваш, че Ванга не е била права за нищо. Как пък ти прецени, че не е права за нищо. Била предричала и отговаряш какво е предричане. Предричане според теб е видение. В това си абсолютно прав. А ТИ знаеш ли какво е видение? Сигурен съм, че незнаеш. Видението е духовен феномен. Човек с духовни видения може да вижда в бъдещето, но също така и в миналото. Когато не си сигурен какво е духовно видение по-добре си мълчи. Ще ти дам само 2 примера: През 19-ти век немския химик Кекуле чрез видение открива структурната формула на бензина. Другия пример е от един наш поп Антим, доста възрастен, който със жена си са ходили при Ванга и тя им казала как изглежда къщата на баща му и майка му с големи подробности. Това е видение в миналото. Доста хора имат духовни видения в бъдещето. Това са хора ясновидци каквато е била и Ванга. Много неща които ще се случат в бъдещето, ако са лоши, тя не ги казва на хората на които гледа за да не се тревожат. Права е била за много неща.
Аз също съм имал духовни видения в миналото по време на медитация. Аз знам кой съм бил в предишния си живот, колкото това да ти се струва невероятно. Ние всички се прераждаме много пъти докато стигнем до духовно съвършенство като Исус.
Другото което искам да ти кажа за Ванга е, че аз знам защо тя е ослепяла. И да ти кажа причината ти никога няма да разбереш.

4.   Авторе нямаш ли намерение да коментираш-отговориш на коментар номер 3. Той е казал нещо противоположно на твоята история. Не се ли чувстваш засрамен да мълчиш?