Споделена история от Други

Как да се прочуем в България?
Здравейте от много години насам, може би и аз като типичен младеж в България мечтая за слава, слава изразена в това хората да ме припознават и да знаят кой съм, да се пише тук-там за мен, а може и да се поява в телевизията.
Та въпросът ми е какви идей и съвети имате вие, как би било възможно да стане това, но да не е основано на някоя простащина, а да блика уважение и респект.

Коментари

1.   За да се прочуеш с добро, трябва гъз. Я да направиш научно откритие, я да си голям талант в изкуство, спорт. Не става само с ядене, трябва и акъл, че и работа с години. Защо мислиш, че повече разчитат на простотията - защото е по-лесно.

2.   Трябва да имаш контакти в светските среди.

3.   Не е грешно това, което казва 1. Обаче е факт, че доброто в България по-лесно и бързо се забравя от лошото (често дори не се и забелязва особено).

4.   Хм...Не казваш да имаш някакви таланти, нямаш насоченост към определена тема/сфера.
Ще ти подам една която определено ще вдъхва уважение и респект, ще събере последователи, ще се разчуе бързо, а и ще помагате на хора/животни/околна среда.
Започни да събираш приятели и познати на първо време (или чрез обява в някой сайт) за благотворителност каквато най ти е на сърце- да съберете дрехи например и в определен ден да обявите подаръци за нуждаещи се. Да събирате останали непродадени обяди/вечери от ресторанти които и без това изхвърлят и да сервирате в чинии за еднократна употреба на подходящо място за нуждаещи се или пък в тарелки да раздавате на социално слаби пенсионери.
Да намерите ветеринари за които живота и здравето на животинките да са достатъчно важни, а не само бизнеса и да подпомагат кастрация и общи прегледи, да речем да се включват по един ден в месеца.
Ей такива нещица! Започвате да снимате още от първите ви прояви, след това си правиш ютуб канал и започваш да качваш там видеа.

5.   С много работа.
Като човек, за който вече се говори в медийното пространство и е познат на конкретна група от хора (няма да се бия в гърдите, че съм звезда, понеже такова нещо е абсурдно да се говори), мога да ти кажа, че успехът ми дойде след близо 15 години потресаващо усилено бачкане, учене и развитие в посоката, към която вървя.
И идеята ми не беше "да стана известна", а да мога да бъда сред най-добрите в това, което правя.
Популярността е допълнителен бонус или тежест, в зависимост от ситуацията.
Но като цяло, глупаво е да искаш да си известен, за да си известен и да те знаят. Не знам какво ви прихваща , и други деца съм чувала да искат подобни неща.
Защо ти е да не можеш да излезеш на спокойствие на терасата да изпиеш една бира или да изпушиш една цигара? Виждате само блясъка, а ви се губи цялостната картина.

6.   В България не си струва да си известен. Ако се прочуеш с някакво добро то ще е за кратко и хората нито ще те разпознават, нито по телевизии ще те викат. За да стане това ти трябва яко простотия. Дори талант да имаш, ако не покажеш някоя магария на никого няма да си интересен. А това не ти трябва, някой ден, ако имаш дете то ще носи и твоите изцепки като свои. Замисли се колко ли често на сина на Божинката му се случва да слуша за баща си колко е прост или пък майка му каква курва е. Известността е излишна показност, по-добре насочи тази жажда и стремеж за слава в някоя друга посока.

7.   Най-добрата реклама е лошата реклама.

8.   Стоян Колев стана доста известен в последно време.
Дрогирай се, снимай се нон-стоп на live, прави простотии и ще станеш известен.
Другите начини са да станеш любовник на някого/някоя, полът няма значение. Даже по-удобно е да си хомосексуалист.
Можеш да станеш и чалго рапър или нешо подобно.

9.   С мускули и татуировки или с леко поведение, ако си жена.

10.   По-добре да отидеш в Гърция и да пееш лайко. В БГ пазарът е малък, там са 10 милиона поне.

11.   Най-бързия начин е с някоя уникална простотия. А като получиш ореола на завършен простак или лека жена, е тогава продължаваш в същия дух. После те канят в някое шоу тип "Биг/Вип брадър", където разбира се поведението ти е върхът на простотията и си готов. Вече си любимата Вип персона на цяла България. Е, после само от време на време ще правиш глупости за да се появяваш на страниците на жълтите вестници и в клюкарските шоу програми и готово.
А сега сериозно, ако това не ти харесва другият начин е с талант и много труд, но това е доста по-трудно, отколкото да си медийна звезда заради простотии и изцепки.

12.   Пишеш идеи с й? Човече, ти ще станеш известен! Вече си неграмотен, плебсът ще направи останалото!