Споделена история от Други

Изгубена в дълбините на живота
Здравейте, пише Ви едно момиче.

Не знам с какво да се занимавам. Нямам никакви хобита и интереси.Работя по специалността си за малко пари и не се чувствам удовлетворена. След работа съм смазана и нямам желание за нищо. Вече не съм щастлива. Нищо не ме радва и не ми доставя удоволствие. Не мога да рисувам, не мога да пея и в спорта не съм добра. Нямам никакви таланти. Чувствам се като провал. Забила съм и не виждам никаква перспектива. Чувствам се като заложник на гадната ми работа и мисля, че няма да си намеря по-добра. Страх ме е от неизвестното.

Посъветвайте ме какво да правя от тук нататък.
Дайте ми някой съвет.
В коя сфера да се насоча?
С какво мога да се занимавам и да работя за себе си?

Коментари

1.   Никой не може да ти каже с какво да се занимаваш за да си удовлетворена, но мога те посъветвам да четеш книги за личностно развитие. Аз лично бях в същата ситуация и просто един ден изпуших и напуснах работа и след около девет месеца измислих какво да правя и четери години по късно пак ми предстои промяна и седя и мисля. Всичко е в главите ни.

2.   Без да те опозная на живо няма как да ти дам подходящ съвет за това, което питаш. Но ти пиша коментар по-скоро за да те предупредя, че в този сайт можеш да получиш сериозна доза негативизъм и злоба за това си питане. Просто те подготвям психически за всеки случай.

3.   Трябва да имаш някакви интереси. Не може от нищо младо момиче да не се интересува.
Грим, мода, обувки, интериорен дизайн? С тълкуване на таро гледам в ютюб много девойки се занимават извън работа, учене .
Просто си се фокусирала върху лошата страна на живота и не виждаш други възможности.
Намери влогъри в ютюб. Ще намериш лични съвети ,които щв ти повдигнат малко духа.
В момента се сещам за едно момиче Изабел в ютюб. Изглежда мила и умна.
И аз бях и все още дъм като теб и направих сериозната крачка да напусна работа. Работех по специалността,но живеех в страх и стрес.
После започнах ма друго мястоз но там пък бяха мошеници.
Сама без подкрепа с пари , с морална подкрепа лека по лека се оправям.
Напоследък плача, колкото да ми мине.

Послушай съвета ми. Рови , търси в ютюб ще намериш насоки.
Все ще дойде от някъде вдъхновението.

4.   След като не си добра в нищо и нямаш таланти, вероятно няма с кой знае какво да се занимаваш? Сигурна ли си, че няма поне едничко нещо, в което да си добра? А има ли изобщо значение това? Не е нужно да си добра за да го правиш.. пей, рисувай, танцувай и се радвай на живота. Дано не ти се налага да го оцениш по трудния начин.