Споделена история от Други

Градове и държави, които ви теглят?
Има ли места - градове и държави, които без причина ви привличат и такива, които ви отблъскват? Кои са те и дали вашите първи чувства са ви подвели или са ви показали истината? Като научих, че са ме приели в университета в един друг град ревнах без причина и не от щастие. Оказа се, че наистина не е моето място.

Коментари

1.   Аз имам някаква необяснима ненавист към София. Изключително отвратителен град, добре че не се налага да живея там.

2.   И аз като н 1 не понасям София.
От малка си мислех че, трябва да съм в Испания и доход. Беше като завръщане у дома...

3.   Израстнах в София. След това прекарах година в Несебър и се влюбих , но сега трябва да се връщам , защото мечтаната ми специалност я нямат в бургаските университети. Честно казано мислех, че си внушавам, но наистина по някаква причина много мразя града и много ме огорчава. Всяко друго място ми е по-положително.

4.   България е държавата, от която душата ми повръща всеки ден.

Нина

5.   Валенсия, Бордо, Марсилия са конкретни градове, които ми харесват. А конкретни държави - Холандия и Дания.
Бил съм само във Валенсия и е страхотен град за живеене.
2 години поред беше избиран за най-добър град за живеене в света.
Единсветно входовете на самите блокове имаха неприятна миризма на канализация.
Но, като се сетя колко е чисто и подредено там и ми се реве в каква кочина живеем в България...

6.   И в Африка отивам само да не е в България. Отвратително място с още по- отвратителни хора.

7.   Винаги съм харесвал и ме е привличала Италия, изпитвам много приятни чувства към нея, все едно ми е като втора родина. Отблъсква ме САЩ, там не бих отишъл да живея.

М22

8.   НЕ ми хареса и не понасям Холандия. Харесаха ми Словакия и Унгария. Испания не ме привлича нещо. Привличат ме страните в Азия и Латинска Америка, Португалия.

9.   "Теглят", докато не отидеш там и не се опариш... И тогава осъзнаваш, че "не всичко, което лети, се яде...", и се връщаш бързо-бързо с подвита опешка... Или оставаш от срам "какво ще си кажат хората? Отиде еди-къде си и не забогатя?!"
Друго си е да теглиш кредит, преди да се прибереш, тука да вземеш някой Мерцедес последен модел под наем, и "да покажеш на всички колко много си успял"...

10.   6, отиди, ама си вземи повечко вазелин, ако не и ковчег...

Лошото при тебе е, че "отвратителното", което виждаш в страната и хората около себе си, е просто твоето собствено отражение, така че и на Марс да отидеш - пак ще виждаш същото.

Но отиди, за да видиш, и ако имаш с какво - да проумееш къде ти е грешката в мисленето... Без отиване няма да стане!
Имах един познат - наследствен таксиджия, който реши да става пишман-програмист. Докато беше тука - българите му бяха виновни и черни до мозъка на костите! Като отиде в Германия - немците му станаха виновни и черни... Добре, че накрая приятелката му си намери сериозна работа, да го храни и се е поуспокоил малко... Но познай - всичко около него са изроди (за него)!

11.   Буенос Айрес! Бях там през април 2019, неповторимо място, сбъдната мечта! Като по-малка са ме водили в Пекин и Токио... Ами сега си мисля, че не са моите места, макар че тогава бях малка и не можех да преценя, страхотна динамика, луд начин на живот, това не е за мен. Буенос Айрес също е оргомен, но някак ме приютява, чувствам го като уютно местенце за душата. От по-близките обожавам Осло, Стокхолм, Копенхаген - съвсем различни са в сравнение с Аржентина, но пак ме вдъхновяват. И, да, щях да забравя - Дъблин! Ходила съм там два пъти и си го обичам това местенце!

12.   То и огледалото повръща щом ти зърне зурлата, но пак не реве, Нинчо.

13.   9 ми то това се отнася и за тези които идват в София. Остават от срам, нищо че половината им заплата отива за наем.

14.   10, спри да повтаряш едни и същи неверни заучени фрази- бил съм отражение на това което съм виждал, глупости пълни. Като съм се държал добре с хората, а те се държат гадно и като ги питаш защо вдигат рамене. Значи аз съм виновен, че българската сган са безпричинно злобни. Че не им се водя по акъла, не обиждам и не дразня другите, но обаче те били моето отражение. В 12 клас мъкнаха 200 метра едни огромни бетонни бордюри да ми ги наврат под колата. На идиота не му минава през главата че както ги беше наврял тия бетонни парчета навътре може да повреди колата, че да се стигне до опасен инцидент. И като го попиташ защо не знае, нито сме имали някакъв конфликт, нито аз съм им правил мизерии. Да се върнем малко повече годинки назад, няколко часа преди да се родя, майка ми я мъчат да роди естествено, но още като е ходила на прегледи при гинеколог като бременна са й казали, че на 38 години трябва да роди със секцио. В болницата я мъчат, времето си минава и докторчетата искат от баща ми 400лв да направят операцията. След като е дал парите на жената на един от " лекарския" екип веднага са почнали операцията. Иначе аз до няколко часа максимум съм си заминавал, за майка ми също е било много опасно. Грешката очевидно е в ТВОЕТО МИСЛЕНЕ, приятелче. Щом можеш да вирееш сред изроди, значи и ти си такъв.
Аз не съм в България( не съм и в Африка де), и тук не че хората са изключително добри, но такава злоба като в тая кочина България няма. В България първите няколко дни ми е трудно да свикна, като тръгна по улицата се усеща злобата и отрицателната енергия от хората доста осезаемо, затова първия ден е особено трудно, преди 2-3 часа си бил на друго място със съвсем друга атмосфера и изведнъж попадаш сред сбирщина от изроди. Другото е че българите постоянно се месят в твоя живот, разбира се да ти направят лошо, а където съм в момента поне всеки си гледа себе си, в България всеки гледа другия да е по- зле от него. Сега не ми се разправя как майка ми си замина наскоро от този свят засилена към гроба от една нейна " приятелка", която се е намесила и в нашите отношения с нейни препоръки майка ми да не ми казва определени неща. Наясно съм, че в крайна сметка майка ми се е водила по нейния малоумен акъл, но и онази се меси там, където не и е работата. Да, за мен хората в България около 70- 80 % особено сред младото поколение са изроди.
А ти си приготви още повече вазелин, въпреки че явно се вписваш
идеално при изродите, все ще се намери някой по- лош от теб дето да ти го набие в буквалния и преносния смисъл.
Повече няма да ти отговарям дори и ти да решиш пак да се правиш на много разбиращ, просто нивата ни са много различни явно, но не в твоя полза:)
От номер 6

15.   Това е паметта на душата.Ако предната инкарнация е била успешна ще те тегли натами когато видиш мястото душата ти веднага ще го познае.анао това не значи че е твоето място.Значи само,че си живял там и си постигнал напредък и щастие.Най-често трябва да се живее там,където не ни харесва,защото тоюно там ще трябва да научим необходимите уроци.България е точно такова място-кармична дупка,през коят минават индивиди имащи опасност от блокиране на личностната еволюция.Затова е такава кал тук.Но същевременно е и уникално място за постигане на напредък.Ясно ми е как сега дружно ще бъда оплют,но юуващите петлите ще разберат за какво говоря.

16.   Харесвам Исландия въпреки, че никога не съм бил там.

17.   Като отворят границите бих отишъл в някои изоставени места в Америка-има множество болници, къщи, училища, заводи и хотели, където няма как да видиш улеи по стените, защото жиците са изтръгнати-позната картинка във всяка изоставена родна сграда, нито ще видиш врати без дръжки или пък баня и тоалетна без душ и чешма-у нас е просто ужас, все едно бомба е паднала! Има и изоставени бункери, където всичко си стои, пък нашите не приличат на нищо и не стават за нищо, ако се наложи! При нас щом се изостави нещо, все гледат да го ограбят и разрушат-ето и белодробната болница в Радунци, тъй като тя е скорошен пример-хора от селото си я надзирават и пазят, запушват пролуките през които може да се влезе, а който иска да гледа-в You tube има няколко клипа на влогъри, които заснемат изоставени обекти у нас, в един от коментарите прочетох, че след репортажите по телевизията, които несъмнено се качват и в интернетпространството, разграбването и разрушаването на тази болница се е засилило повече и от преди! Излиза, че повечето българи, че и цигани сме едни разрушители и все се сърдим, когато даден обект се пази денонощно, макар и необитаем, понякога и с кучета, защото не можем да влезем в него! Ако всички бяхме като тези момчета, които само снимат, без да рушат, щеше да е много добре! В Америка също има разрушени сгради отвътре, но повечето са си във вида в който са оставени, макар и таваните им да са рухнали вече! Цели котелни помещения си стоят още цели-целенички, макар и вече да са ръждясали, някои са и под открито небе! Ако бяха у нас, отдавна да са нарязани за скрап! Изгледал съм много клипове на такива изоставени места и отдавна съм се убедил, че всички изоставени обекти в Америка наистина ме привличат, защото всичко си стои! И там има клошари, но те не правят като нашите-може и да живеят там, но си събират кутийки и бирени шишета, връщат ги в магазините и с парите си купуват нещо! Но не рушат там, където трайно са се настанили-на тях никога няма да им хрумне да изтръгват жиците от стените и да снемат душовете от баните! А на родните клошари щом се настанят в някоя сграда, първата им работа е да започнат да правят точно това! Но да се върнем към влогърите-ако отиват да покажат някое непознато изоставено място, нарочно не споменават местоположението му именно с тази цел, защото всеки ще научи къде е и ще съсипят всичко! А когато се появят нови влогъри, решили и те да покажат тези места, също няма да споменават къде са снимали, а и те си знаят как да ги намерят! А това, че американските влогъри споменават къде са снимали, то е защото в Америка никой няма да тръгне да руши сградите отвътре! Разликата е очевидна!

18.   София де Жанейро е най-забитата дупка в Галактиката пичове!
И пички!

19.   Целия континент Азия харесвам. Хората, културата. Винаги като общувам с азиатци, някак си ми действа лечебно. Говорят тихо, спокойно, доста будни хора са, интересни, мъдри, има доста какво да се научи от тях. Храната е страхотна. Жените са уникално красиви и имат един специфичен ген, че постоянно младеят. На скоро се запознах с една китайка и излизаме, много е финна, културна истинска дама. Уж срамежлива пред хората, но като останем на саме е страшна тигрица. Позитивни са, не мрънкат и готвят уникално. Започнах да уча помалко и китайски.

Местата, които ме отблъскват са София, и ганьовщината!

Чингис Хан

21.   Изпитвам леко отвращение към Турция. Веднъж бях там за три дни и мнението ми се затвърди. Единствено ме плени дворецът Долма Бахче. Не обичам много и Гърция. Тегли ме към Франция, Италия, всички райски острови... Кейп Таун много...

22.   В България на сърце ми е Пловдив, още като дете се влюбих в този град. Иначе в чужбина съм ходила само на екскурзии и трудно мога да преценя къде бих се чувствала щастлива. Харесвам Италия и Испания, в частност Барселона - там се почувствах като у дома си. Иначе ме привлича природата на Швейцария, мечтая да я посетя.

23.   Евала на номер 16. И аз искам да посетя Исландия, но още не съм имал възможност. Ще стане един ден, просто искам да я видя. Стара култура, стар и архаичен език, запазен с времето.

24.   19 така е Азия е много по-хубава от скапаната Европа. А София е просто като всеки град в България и Европа - пълна със злобни хора.

25.   15 ами щом Полша ме отблъсква много силно, повече от БГ въпреки проблемите у нас, там ли да ида? ДОри на снимки ми се повръща от нея, грозна и противна ми е.

26.   Не знам защо, но ме влекат островите от пасифика - Тонга, Фиджи, Самоа, Соломонови острови и прочее. Като големи градове - Токио на първо място. Живял съм в Стокхолм и Чикаго, като и на двете места съм се чувствал добре, с удоволствие бих отишъл пак. Иначе списъкът с места, където бих искал да отида е доста дълъг.

27.   Като държави най-много ми харесват Полша и Унгария (най-вече заради консерватизма). Харесвам също така Дания (бях там преди 2 години), Италия, Гърция.
Най-противните ми държави са Германия, Швеция, Северна Македония и Китай.

28.   Исландия. Много искам да я посетя някога, също Япония и Южна Корея. Като градове в България - Варна и Пловдив, макар в Пловдив да съм бил общо не повече от 12 часа, във Варна - 6 години.