Споделена история от Други

Как да мъ покажа че имам интерес ?
Здравейте срамежлива съм и не бях правила първата крачка до сега и изобщо не знам дали ще си заслужава,но много бих искала да опитам защото вече ми омръзна да го чакам. Влюбена съм в мъж наш семеен приятел,необвързан е но не знам как да направя първата крачка виждаме се веднъж месечно на гости как да го заговоря и да покажа интереса си,как да го предизвикам да ме покани на среща?Знам че това звучи като натягане може би обаче усещам че и той ме харесва просто е притеснителен и е деликатна ситуацията може да не иска да пробваме за да не си развалим отношенията,знам ли...Нали казват че очите никога не лъжат а в неговите виждам онази искра,за която всеки си мечтае?Постоянно мисля за него сутрин като се събудя е първата ми мисъл,вечер като заспивам е последната. Обаче понякога се държа студено,защото не знам как да реагирам не искам да си мисли,че съм някоя лепка...Моля ви посъветвайте ме как да постъпя..Родителите му също ме харесват като човек не знам дали са забелязали че имам симпатии,не са от онези дето биха ни сватосали на всяка цена..

Коментари

1.   Авторке. В повечето случаи нещата си стават от само себе си. Той не показвали някакви знаци? Има също значение от колко време си влюбена. Ако няма какво да губиш рискувай, в най-лошият случай ще ви стане сконфузно следващите пъти като се засичате.

2.   " виждаме се веднъж месечно на гости " - ако родителите му, а и той самият те харесват, няма да се виждате по един път на месец, а по често. Като си гостувате само плюскате ли, не си ли говорите? Нямаш ли си своя стая, покани го да слушате музика, да гледате нещо на компютъра и така постепенно ще се сближите. Но той щом не усеща, че имаш чувства към него, или е джендър, или ти си много дървена. Човек има ли чувства, не може да не ги покаже!

3.   От моята гледна точка (на мъж) се опитай да засилиш сигналите, които му дават. Постепенно и плавно. А не изведнъж да му изръсиш нещо. При шока може просто да те отсвири. А когато му пращаш сигнали може да вземе да се усети и мъжката природа в него да се прояви и да започне да те гони.

4.   Престорено студеното отношение е най-лошия възможен знак. Как може да не ти е ясно, че ако е щял да направи нещо иначе, много ясно, че няма като си студена понякога. Ето тези смесени сигнали объркват срамежливите и после се чудите защо не ви канят на нещо повече...ами, не знам...как мислиш?
Води се с влюбеното си чувство. Всички влюбени са пълни идиоти и това чувство някак си успява да накара нещата да се случат. Магия е някаква и добре, че я има. Прави каквото се чувства отвътре и ще те разбере. За жена е доста по-трудно да се изложи, някак си всичко е ок и мъжете са винаги приятно изненадани или поне поласкани дори да не стане нищо и няма кофти чувство после. Нещата отсреща не са така :D Давай

5.   Ако я имаше онази искра в очите му, той нямаше да си седи. Отдавна щеше да е направил нещо. А може би и те вижда като детето на семейни приятели, нищо повече. Хората рядко възприемат като потенциални гаджета децата на семейни приятели, защото са им почти като семейство.

6.   Ако те искаше, щеше да те е имал, повярвай. Просто не иска. Не олеквай да му се предлагаш.

7.   Най " обичам" жена, като ми се направи на интересна и започне с уж студеното отношение, а и аз и тя знаем, че всичко е театър.
Директно спирам комуникация. Това не е начинът. Това си е чиста манипулация. Виж ме колко съм недостъпна, за да те накарам да ми се молиш. Еми няма как да стане, спирам комуникация и не се занимавам изобщо с нея. Колкото и да си срамежлива не това е начинът.

8.   От авторката може би сте прави и съм си въобразила, благодаря ви ще се оставя на течението