Споделена история от Други

За или Против ЛГБТИ общността?
Така, свидетели сме на една натрапчива подмяна на традиционното мислене на населението. Толерантността е качество, което всеки културен и цивилизован човек трябва да притежава.
НО, какво се случва, когато малцинствата започнат да не зачитат мнозинствата? Когато започнат да драматизират и преекспонират "липсата на права"? Да влизат в пряк сблъсък с другите хора? Да налагат агресивно своята гнусна пропаганда, тотално не зачитайки чуждото мнение?
Уважавам правото на всеки човек да избира своя интимен партньор! НО НИКОГА НЯМА да приема хора, неосъзнати със самите себе си, да посягат на децата ни! Било то осиновявайки ги, или втълпявайки им в училище чувството да си "различен"! Не, благодаря! Развратът на чалга-културата е повече от достатъчен!
Всеки има право на своя личен избор, но НЕ може той да бъде за сметка на добруването на цяла една нация, която и без друго е на път да се самозаличи демографски!
Когато предпочитанията ти, не съвпадат с колективния вкус, е редно да бъдеш съобразителен, така имаш по-голям шанс да бъдеш възприет от обществото! И по този повод искам да заявя - ПОДКРЕПЯМ Милена Славова! Да, може да не е спазила добрия тон, но някои агресивни нео-либерални провокации, заслужават дори по-директно отношение!
Защо личности като Евгени Минчев, Елтън Джон и др. не занимават света със себе си, а някакви си самовлюбени никакъвци ще ми налагат новия световен ред? Е, няма да стане, ние сме по-силни!
Европа, последвай примера на Орбан и Путин! Иначе горко ни!

Коментари

1.   Какво значи традиционно мислене?

По тази логика трябва да се переш и къпеш на реката, да носиш дрехи от бодлива вълна и всеки ден да си замесваш хляба, вместо да го купуваш от магазина...

Омръзна ми от комплексарщина и псевдопатриотизъм. Пазили били традициите...

2.   ЛГБТ е религия.

3.   До 1 - Всъщност, традиционно е имало мъже спящи с мъже и жени спящи с жени, мноооого преди група властимащи, да изпозлват нова и бързо разрастваща се религия, за да поемат тотален контрол над масите.

4.   3, а гей паради и гей пропаганда имало ли е? Вие отказвате да разберете, че не това, че спите със същия пол е проблема.

5.   Аз ги приемам като отделни хора, но не и като ЛГБТ общност. Това с общността е нова измислица и става точно като някаква секта/религия както казва номер 2. Тоест едни хора дето по стечение на обстоятелствата имат различна ориентация започват самите те да си слагат по-особени наименования, започват да си живеят в своя субкултура, започват да си правят празненства и тн. Всичко това ми е прекалено сектантско на мен лично.

Иначе хомосексуалност е имало преди хиляди години и ще има и след хиляди, макар сексуалната ориентация да не е толкова константна, колкото се опитват да я изкарат (с разните му там слогани "born this way"). Всъщност има хора, които си сменят ориентацията - има много изследвания за хетеросексуални мъже, които след престой в затвора добиват бисексуално или изцяло хомосексуално поведение. Има го и обратният вариант - през 60-те и 70-те години в САЩ преди да криминализират психеделиците, LSD е станало популярно като лекарство за борба с алкохолизма. Какво учудване било като групи холивудски гей актьори вземащи LSD срещу алкохолизъм лека-полека започват да бъдат привличани от жени. Дори и в днешно време ако се разтърсите има трип репорти за хора, дето стават хетеросексуални след трип с психеделици. Това последното го казвам, за да илюстрирам колко не-особено-реални са тези идентичности и за мен лично стават още по-измислени, когато започнат да се превръщат в религиозни и политически движения.

6.   До 4

Ние? Както и да е!

Не, не е имало пропаганда, но не имало и такива морални паники. Преди 10 години слушах едни лелки, как децата им били зпалашени от отвличане и изнасилване от гейове, а лесбийките давали хапчета за безплодие ...

7.   В момента ЛГБТ е нещо като религия, както е отбелязал 2. И това в лошия смисъл на думата. В желанието си да бъдат равни с останалите хора тези движения налагат дискриминиращи правила на останалите и по-лошото е, че не търпят нито критика, нито друго мнение. Ако не споделяш ЛГБТ идеологията им, то те те премазват по всички правила. По-лошото е, че са превзели Запада и се опитват да се наложат и над нас към момента. Погледнете сега споровете на германцуте с УЕФА - германците искат стадиона в Мюнхен да бъде в цветовете да дъгата, демонстрирайки подкрепа за ЛГБТ, на мача с Унгария, УЕФА им казва, че не се меси в политически разпри, а онези се сърдят... Унгария забранява ЛГБТ дейности спрямо непълнолетни, което си е съвсем нормално, за тях отговарят родителите им, пък като станат пълнолетни да си решават сами, но НЕ - ЕС ще съди Унгария, че дискриминира хомосексуалистите?! Ами подрастващите, които са подложени на нежелана ЛГБТ агитация, техните права кой ще защити?!
Въобще ме мога да разбера кому е нужно да ни обливат с проблемите на тези хора ежедневно, да ни карат да се чувстваме виновни, че не сме хомосексуалисти, ами не сме и не желаем да бъдем, оставете ни на мира. Ами аз съм хетеросексуален и също искам някой да ми решава проблемите само защото аз така искам, ама никой не се интересува от проблемите ми щом не съм от другия бряг. Т.е. вече не те, а аз се чувствам дискриминиран, тази обратна дискриминация, която вече доминира зад океана и на полов, и на расов принцип. Иначе имам познати хомосексуалисти и сред тях има много свестни хора, но има и откровени педерасти и точно тези последните вдигат олелия постоянно, че някой им е нарушил правата. Наскоро дори Евгени Минчев се изкара остро срещу педерастите сред гейовете - относно безумието на гейпарадите и подобни, човекът ми се вдигна в очите, защото не е важно с кого спиш, а какъв си по душа.
М, 43

8.   Аз съм хомосексуална жена и също мисля, че гейовете (и мъже, и жени) много се превземат. Как път всеки път, когато се посегне на човек с такава ориентация, се оказва, че е "активист"? Мен защо никой не ме пипа и не ме мрази. Дори имам приятели, които с години не са подозирали за ориентацията ми. Нито ходя да разказвам с кого спя, нито се запознавам с някого и му казвам "аз съм гей". Живея си както всеки друг човек и не се чувствам ощетена за нищо и по никакъв начин. Общо взето - сами си създават проблемите и озлобяват хората по този начин.

9.   Хомосексуалните са индивиди, при които има намеса на биохимични процеси! Хормоналното им развитие започва още в утробата на майката, но те не са генетично предразположени да имат такава ориентация. Това се оправя чрез приемане на медикаменти след раждането, а психическата нагласа - възпитанието. Повечето хомосексуални са травмирани в детските години. Момиченцето с лош баща - с момиченца, момченце слуша майка - с момченца. Няма хомосексуализъм в природата, защото при малкото проявления при различни бозайници, не се наблюдава присъствие на женски индивиди около тях. Затварят лъвове в една клетка и те започват да симулират чифтосване, но сношение така и така не се получава. :) Хомосексуалната доктрина използва тези примери за пропаганда, а реално нямат абсолютно никакви факти. Колкото до гей-парадите, да, те са една провокация и зад тях стоят организатори, които изобщо не се интересуват от правата им. Хубаво е да се знае, че правата на хомосексуалистите не са нарушени по абсолютно никакъв параграф. Парадът е провокация и отзвукът е напълно закономерен. Не съществува влечение към същия пол, всичко е в главата и се лекува.

10.   Силно против!

11.   Да налагат агресивно своята гнусна пропаганда, тотално не зачитайки чуждото мнение?

Това показва какво мислиш ти за общността.
Аз не съм лесийка но подкрепям тези хора прекалено много време бяха тъпкани и обиждани, и за какво за това че обичат някогo, затова че искат да се оженят и да създадат семейства.
Трябва да се дистанцираме от религията и нейната отрова.
На мен пък не ми харесва как във всеки филм задължително има секс сцени сякаш е норма. И да също не ми харесва как във всеки филм започнаха да се вкарват гейове и лисбийски защото това продава.
Аз съм за тези хора те трябва да имат права ,но не става едната страна да си мисли че нейната връзка е нормална и просто уж да толерира хомосексуалните а след това да се оплаква че имали прайд.
Много хора казват да разбирам ги ама и писна каква толерантност изобщо е това? И какво ги заcяга тези хора дали има прайд или не? Да покажеш че обичаш някого не е същото като да направиш нацистко шествие.
Има нещо наречено парадокс на толерантността
Мисля че всеки здравомислещ човек знае, че да се нарушават правата на хора които не вършат никому зло не е нормално. От друга страна ако се бият с хората проповядват език на омразата и тн да това не бева да се толерира ,но аз не виждам да правят това.
По -скоро виждам едни кисели хора които ако бяха толкова щастливи със своите традиционни семейства ,нямаше да имат време да се опитват за разделят хора които се обичат .
Или може би имат конспиративни теории че ще им промият мозъците и ще станат хомосексуални ? Хахах

12.   9 стига Фройдистки глупости горкият измамник даже и дъщеря си не е могъл да излекува от хомосексуализма защо ли, защото е е болест .Още във Платоновият Пир се споменава за този вид любов това съществува от мноого време и няма да изчезне. Явно мисленето ти е зстинало на ниво 1955 в САЩ но това отдавна е минало .
В природата също има хомосексалност проверявай си фактите преди да говориш небивалици, има днни за пингвини, черни лебеди жирафи и делфини показали хомосексуално поведение. Да не говорим колко велики личности са ЛГБТ Алън Тюринг, Оскар Уайлд, Фреди Меркюри и много други.

13.   Изглежда, че има огромно неразбиране по темата, за това е и всичката омраза. На сайта на София Прайд бихте могли да намерите много достъпно написана информация. Там ще разберете защо се провежда прайд, от кога се провежда и каква е целта му.
Мога да ви уверя, че това събиране от хора няма за цел да разбива традиционното семейство, да развращава децата и други митове, с които се осквернява това събитие. Авторът много правилно отбеляза, че интелигентните хора имат разбиране и приемственост към ЛГБТ, защо ли обаче? Ами защото четат и са готови да погледнат и от другата гледна точка.

14.   Аз подкрепям LGBTQ обществото.

15.   Имам приятел гей. Добър човек е. Има си любовник и на никого не пречат.
Отвратен е от това, което става по площадите и по "гей"-парадите...

16.   13, огромно неразбиране има единствено от страна на плоските и промити мозъци, които ги водят за носа (през определена последователност от "прозорци") към крайната цел. А тя (целта) ще лъсне само след 1-2 поколения...

Дъщеря ми се беше увлякла по "благородната" кауза относно правата на т.нар. ЛГБТ и ходеше по парадите. Там срещала мой приятел - гей, за което ми сподели. Викам й: "Къде са му децата на Х?" (той няма такива...). "И твоите ще отидат при тях!"
От тогава - не ходи.

17.   Стига с тези педали, децата си на джендъри ли ще правите? Щом по природа са сбъркани, няма нужда да им се обръща внимание, оставете ги да се лигавят помежду си. Като голите охлюви са, красиви, но гадни, а нормалните охлюви с черупките са симпатични и полезни.

18.   Твърдо за ЛГБТ хората съм. Те са най-вече ХОРА. Работят, плащат си данъците - това ми е достатъчно, друго не ме интересува.

Авторът между другото хич не е прав. Точно в училище трябва да се обучават децата че има различни. Аз още в началното училище използвах думи като "педал" и "педераст" като възможно най-грубите смъртни обиди, бях възпитан да възприемам хомосексуалните като пълни отрепки - за моя радост се усетих че ги мразя ей така, защото са различни и защото неква вехта книга ми нарежда да ги мразя, и коренно си промених отношението към 13-14 годишна възраст.

Не виждам нищо лошо гейове да осиновяват деца. Щом човек може да стане гей в обикновено хетеро семейство, значи сексуалната ориентация на родителите няма нищо общо с ориентацията на децата им. То и не че говорите с децата си (или вашите родители са говорили с вас, когато сте били деца) по каквито и да е било сексуални теми, нъл'тъй? Но да се върна по темата - не виждам нищо лошо, защото ЛИЧНОТО внимание и финансови средства на двама души ГАРАНТИРАНО осигуряват много по-добро възпитание, обучение и въобще подготовка за живота като цяло, отколкото държавно сиропиталище, чиито работници, доколкото съм чел, не само че не им ПУКА за децата, но и в чести случаи дори ги МАЛТРЕТИРАТ.

Та така.

"Когато предпочитанията ти, не съвпадат с колективния вкус, е редно да бъдеш съобразителен, така имаш по-голям шанс да бъдеш възприет от обществото." -- А не мислиш ли, авторе, че едно такова общество, където всяко малцинство трябва да се съобразява с мнозинството и да си 'трае' едва ли не - защото кой ги пита кво мислят, 'се пак - би довело до стагнация? Замисли се.

19.   Против талибаните съм! И не говоря за онези с брадите и пушките, а за талибаните, за които светът започва и свършва с тях, те решават кой какво трябва да прави макар мнозинството да е на друго мнение. Ако си малцинство, седиш и мълчиш - такъв е редът в света! Не избираме управници като гледаме за кого е гласувал един човек /затова Йоло Денев няма шанс за политик/. Не се правят глобални промени, защото бай Хой се дразнел, че нямал фонтан пред дома си горе на връх Мусала!

Така че спрете да ни занимавате с евтините си сапунки и заживейте живот! Това в момента е сериал от латино тип - има си злодеи /всеки, който не ви пристава на акъла/, има главни герои, които се борят за любовта си и се очаква всички да се възхищават на същата. Ако искам сериали, има едно нещо, наречено телевизор! В реалността си имам свои проблеми и не ми трябват вашите капризи! Сигурен съм, че и останали българи и хора като цяло са така, затова хайде обратно там, откъдето излязохте, когато едни чужди посолства и организацийки почнаха да ви финансират!

20.   За. Какво ни влиза в работата кой с кого си ляга? Вие българите обожавате да се бъркате в животите на хората! И да, децата Ви са видели предостатъчно в интернет; за тях не се тревожете!