Споделена история от Други

Работата и стреса ме превземат постепенно
Здравейте,исках да споделя и изслушам вашата гледна точка като цяло за този тип проблем,който ме е налегнал.
В момента съм в такъв период ,в който трябва да бъда доста силен ,един път заради семейството ми и баща ми,който е в болница,заради приятелката ми и работата ми.
Въпроса е обаче ,че напоследък доста динамична започна да става моята работа и поглъща почти всички мои налични сили, които определено трябва да адресирам и на други места. Знам,че съм прекалено съвестен и може би навлизам в някаква територия,която не бива да прекрачвам и трябва да разграничавам професионалното от личното,но айде де.
Работата ми е на компютър, екипа ми е добър,заплатата също,все още съм новичък и навлизам в нещата ,но цялата тази обстановка и хоум офиса усложнява допълнително нещата дори и чисто комуникативно. Справям се добре с работата-знам го,но това ми коства супер много ,най-вече нерви ,които като че ли започнаха да се показват особено сутрините и вътрешното напрежение ,с което се събуждам от понеделник до петък.
Не съм тийн,на 28 години и знам,че всичко изисква време и няма как да стане от днес за утре,но просто силичките ми ме напускат,а нервите като,че ли се засилват. Не знам дали е от цялостната картинка,но определено бих изслушал и вашата гледна точка как мога да разгранича личния от преофесионалния и сам за себе си да приема,че работата ще я има и след мен,за да мога да бъда полезен не само на работното място.
Със здраве!

Коментари

1.   Авторе, нормално е, добре дошъл в живота на възрастните, както мисля че вече сам си се досетил. Пишеш умно, затова отделям време да ти напиша коментар. За съжаление това е реалността в България - работи се много, за малко пари. В твоя случай за добри пари, вероятно си в IT сферата. Бих ти дала съвет да си вършиш работата и да си взимаш заплатата и оттам нататък да не ти пука за работата, но вероятно те мъчи това, че се изморяваш и нямаш сили за личен живот.
Аз бях така преди 7 години. Няма да изпадам в подробности, но работих наистина много като обем през деня, смятай вечер припадах на леглото в 7ч., работих и в събота.

3.   Със здраве, брат'чед!

4.   Как може да се действа в такива ситуации чисто практично?