Споделена история от Други

Какво за вас е лош човек
Въпросе е в заглавието! Лажете какво за вас е лош човек и смятате ли се за такъв! Моля да бъде публикувано!

Коментари

1.   Лош човек е този, който има различни от моите цели и преследвайки ги, ми нанася вреди.

2.   Арогантният човек, който наранява другите и после се изкарва жертва или се преструва, че нищо не е станало и не е направил.
Човек, който не се вглежда в себе си и се държи незаслужено зле с хората без да поеме отговорност за действията си.
Такива хора, които не могат лесно да изрекат думи като "Извинявай", "Обичам те", "Прости ми".
Комплексари, които се опитват да сринат живота на другите хора без реална причина, просто заради проблемната си психика.
Манипулаторите, готови на всичко само за победата.
И още, и още...списъкът е дълъг.
Лоши хора много на този свят.
Чистите и добрите са малко, та към тях се фокусирайте и тях подкрепяйте.

3.   Лош човек е българина.

4.   Приятелката ми, която ме обра със 700лв

5.   Аз не се смятам за лош човек. Мога да ти кажа какво за мене е лош човек. Този, който лъже, краде, обижда, клюкари, отмъщава, гледа да прецака някой и да го набута с нещо. Горе долу това иначе има и друго какво да се каже.

6.   Лош човек за мен е този, който не се интересува от нищо и никой освен себе си. На който му доставя удоволствие да гледа как дори близките му страдат. Да лъже, да обижда, да посяга физически и съзнателно да смазва психиката на хората около него. Да храни егото си от чуждото нещастие.
Не се считам за лош човек, макар да знам, че и аз като много други хора имам своите особености. Но те не вредят на хората от обкръжението ми и никога не съм била спокойна, ако знам, че съм наранила някого волно или неволно.

8.   Хора, които се държат незаслужено зле с добрите и честни хора, по правило в трудна житейска ситуация за вторите - при болест, майчинство и пр. Хора, които калят други хора безпричинно, обикновено са прости, с голямо самочувствие, арогантни и ако човек се вгледа в родителите им вижда или че и те са арогантни, или че толерират наглостта, безпардонността и безочието им. Такива хора обикновено са заедно с други и в група нападат словесно по правило един човек, който е раним, чувствителен, плаче тайно за обидите, а пред тях мълчи. Живеем във време, в което интелигентният човек мълчи, а простакът играе ръченица на главата му с кеф.

9.   Когато някой каже "от добротата си патя" веднага ми светва червена лампа.
Това са хора които очакват дори поздрав дс бъде "подобаващо" оценен. Вечно сс жертви на незадоволият си манипулативен мозък, на очакванията други да им попълва емоционални, та дори в някои случаи и материални нужди.
Тези са ми най- противните и определено за мен са лоши хора!
Откровеният даже да е арогантен, поне е откровен, няма да ти дойде изненадата в гръб. А никой никого не може дс мачка, ако мачканият сам не позволи!

10.   Няма добри или лоши хора. Всичко е неутрално и зависи през каква призма ще го пречупиш.

11.   Хора , които градят щастието си върху нещастието на другите. За жалост бройката им нараства драстично.

12.   Лош човек е този, който умишлено прави така, че на околните да им е зле. Нищо повече от това. Аз не съм лош човек, а съм безкрайно добра и всеотдайна... понякога обичам дори враговете си, за съжаление. Но и често съм лоша, с който заслужава!

13.   Всеки, който съзнателно наранява по-слабите от него.

14.   Човек, който мачка се опитва да всява респект у останалите всявайки им страх с обиди и крясъци, не влизащ в положение на другите. Човек, който използва насилие срещу по - слабите без значение физическо или психическо.

15.   11 Трудно е да градиш щастието си без да е сметка на чуждо нещастие. Техниката у вас, която имаш е произведена от хора китайци, които директно умират от работа в заводите. За мен лош човек е такъв лишен от емпатия. Често това са психопатите.

Чингис Хан

16.   Лош е този, който никога нищо добро не може да помисли или сътвори. Човек без морал, неспособен да изпитва съчувствие или емпатия. Все някой му е крив, все животът му е черен, все всяко друго същество заслужава да страда. В общи линии тези хора гонят отрицателна крайност и следват максимата на Вуте да му е зле.
Ако си заобиколен от лоши хора, рано или късно и твоите лоши черти се проявяват, засилват и взимат превес. Омразата поражда омраза, такова било правилото. Аз лично си подбирам средата.

17.   Лош човек за мен има много значения. Ще ви дам пример. Баба ми(от бащина страна) е страшно двулична жена. Постоянно говори за хората. И то само лошо. Тая била глупава, оная курва защото МОЖЕ БИ е бременна. Вярва на непотвърдени слухове и ги разнася. Тя дори себе си мрази. Един път ходихме при стари роднини и тя по пътя само лоши работи ми говореше за тях. Като отидохме при тях се правеше на много мила и добра, ама накрая като се прибирахме пак почна да говори лошо за тези роднини, а те бяха толкова мили. Ако не познавах баба си щях да се чудя какво са и направили толкова че да ги мрази. Ама тя си е такава. Един път гледаме едно комедийно шоу и тя почва да ги плюе че не са сериозни. То това е целта на комедията. Да не споменавам че никога не е виновна и винаги за всичко са и виновни другите.

19.   Някой,който се наслаждава и изпитва удоволствие от нещастието на близки хора и не само. Или се издига за сметката на други ,като ги използва ,за да си значеше егото и после ги набеждава и тях и ги отписва . Хора,които се подиграват с малки деца. Лош човек за мен е някой,който знае,че си в беда и гледа да ти направи още по-мръсно . Примери има много.

20.   Не бях лош човек но животът ме стъпка и се озлобих, а винаги съм се чудила на такива хора.

21.   20 винаги ми е било интересно, какво може да провокира някого да се озлоби. Всеки си има някакъв праг на търпимост. Би ли споделила какво се случи в живота ти, за да промениш мирогледа и поведението си?