Споделена история от Други

ТЪРСЯ МИЛИОНЕР!
Здравейте! Не се лъжете по заглавието, не искам само пари!
Тук съм, за да си намеря ментор. Те са го казали хората, който търси намира. Българин съм, живея в България и съм пълнолетен от тази година, за това реших да пиша и на едно българско място. В местата, които съм писал и общувал до сега са чуждестранни и най-вече в щатите. Знам, че има успешни хора тук (няма значение как знам). Търся си ментор.
Тук говоря за наистина успешен човек- духовно, физически и материално богат, подчертавам духовно богат.
Не вярвам в Исус Христос и като цяло в почти никоя религия.
Обичам астрологията, луната и тн.
Вярвам в много неща!
Имам за цел да бъда мултимилионер и ще го постигна, каквото и да ми струва- ще мачкам наред, за да го постигна!
Занимавам се с няколко неща- целта ми е да идват пари от възможно най-много места и то, докато спя!

Подканвам вас "милионерите" да оставите по един коментар!
Ще прочета накратко вашето представяне, вяри и тн. и ще си пишем във форума! Благодаря! :)

Чета коментарите през 2 дни! Но специално тук ще следя редовно!

Благодаря предварително на всеки читател и коментатор!
Хубав и успешен ден! :)

Коментари

1.   Хахаха добре ме разсмя, но малко си попрекалил с книжките на Кийосаки. Ела да пишеш след 10 г. да видим колко милиона си направил.

2.   Да бе...все ми е на ума, че милионерите ще висят в този сайт. Влез в реалността момче! И ако искаш да ставаш милионер, бягай в чужбина. Тук никой няма да ти го позволи освен ако не станеш б*клук.

3.   Напомняш ми на мен самия, кгоато бях прекалено млад. Още не го осъзнаваш, но в момента залагаш бъдещото си разочарование. От сега мога да ти кажа, че залитнеш по "гурута" тип Румен Виста и Юли Тонкин, ще наринеш една камара пари за семинари, курсове и книжки, после ще пробваш дропшипинг, търговия с кации и подобни, после ще изпаднеш в депресия от разочарование и на края вече според зависи или ще станеш отчаян алкохолик, или просто ще осъзнаеш реалността по болезнения начин, ще си наложиш парцалите и ще започнеш да работиш на заплата като нормалните хора. Но следващите 10-15 г. не те чака нищо добро. Така и не разбрах въпросния милионер какво ще спечели, като те научи ти да си щастлив. Каква полза има той някой 20-годишен келеш да е милионер и да си губи времето с него? Ти дори не си разбрал, че за да правиш бизнес, имаш нужда от партньори, които също да имат интерес от твоя бизнес. Никой няма да се занимава с глупости за твоите черни очи.

4.   Да беше уточнил какъв милионер търсиш. В рубли, евро или рупии.

Чингис Хан

5.   Аз веднъж бях пуснал тема със запитване дали има милионери в сайта и се включиха няколко човека. Една мацка беше казала, че нейният приятел има 2 милиона в сметката, но какво от това...

6.   Трудна работа, брат. Ти какво предлагаш на милионера в замяна на менторстването. Пари си има, жени си има, боли го кура за теб.

7.   Аз лично срещамментори основно в работата, ако съм на същия път, като тях. Всички искат три неща. Да си им асистент, да си им протеже, за да им вдигаш егото и да им носиш големи печалби. И тези неща няма нищо лошо, докато си знаете границите. Разбира се, може да станете и много добри приятели. Ама е трудно.

8.   А и друг съвет - инветирай в неща, който ще ти носят пари. Редки, труднодостъпни, желани неща. Финанси, машинно учене, софтуерна архитектура, маркетингови стратегии, статистически анализи ... Всичко, което е трудно. Най-малкото е добра тренировка за ума.
А и още два съвета, които дирекнто ще повлияят положително:
- Тренирай физически. Не се застоявай. Аз правих грешакта, да уча по 12-3-4 часа на ден. Всеки ден, в който не бях зает, всеки час дори. Само това и нищо друго. Лошото е, че тялото ти започва да страда, а с него и мозъка, но защото процеса е бавен, не те удра от един път, а го осъзнаваш след месец, дори години.
- Почивка! Не мързел, а правилна почивка. За съзнанието ти, за нервите ти, за креативността ти, за тялото ти, за емоциите ти! Намери начини, да се отпускаш и да си почиваш. Голямата ми грешка бе, че си клягах не когато бе време за лягане, а когато беше физически невъзможно да не го направя. И това ме накра да страдам много.

9.   До 6

Това от "бизнсемените" е, нали? То от такива, съвети не искай :D

10.   "духовно извисен милионер" само това подсказва че, темата е бъзик, но даже и така е много плоска.

12.   И той те търси!
Няма си друга работа, завалията, по цял ден обикаля анонимните сайтове и търси теб...

13.   Здравейте отново (аз съм автора)!

Отговор към №1: НЕ! И добре, с удоволствие, стига да имаш възможността да влезеш във форума.

Отговор към №3: НЕ! Няма после ще, ти не знаеш какво ЩЕ!
Това, че ти си тръгнал по друг път и не си успял, не означава, че аз няма да успея! Ти няма как да знаеш какво ме чака и какво не, или пък да не би да гледаш на кристална топка за пари? Чувам, че и това е много доходоносен бизнес.....
Това с ползата ще ти кажа едно- само милионерите ще разберат, ти не си такъв и за това си беден, защото мислиш, като бедняк!
От партньори винаги има нужда, но някои неща могат да се правят и сам! Това е от мен към теб!

Отговор към №8: Активен спортист съм и наистина забелязвам нещо такова! Благодаря ти много за съветите, наистина знаеш как е!

Отговор към №10: Темата не е на бъзик!

14.   Вие пишете , аз отивам до микровълновата да зема пуканките :)

15.   След 10 г. ще съм тук и ще те чакам да напишеш колко милиона имаш. На 02.07.2031 г. ще съм тук в 17:30 в очакване на коментар. Запиши си да не забравиш. Ако имаш спестени не милиони, а равностойността на днешните 20 000 лв, ама да си ги изкарал сам в България без мама и тати и без да имаш задължения, аз ще си отрежа пишката.

16.   На колко си? Нека позная. На 20? На 20 всички сме си мислили, че всичко, което хвърчи, се яде. То ако ставше така, куцо и сакато щеше да милионер.

17.   В България няма пазарна икономика, затова със способности не можеш да станеш милионер. За целта трябва да си от върхушката на някоя политическа партия . Всичко се свежда до връзки в политиката отпреди и сега. Затова не си съставяй погрешни мечти. Ако искаш добра заплата стани програмист да работиш за чуждестранна фирма или научи отлично някой рядък език. И ще работиш в колцентър, който също ще е чуждестранна фирма. Иначе ако искаш със соббствени способности да станеш милионер, се ориентирай към богата западна държава, вкл Канада и САЩ.

18.   От автора.
Отговор към №15: Разбира се! Това изкарал сам в България е нещо много относително. В България ще изкарвам парите, но не и пряко от България, но не знам дали ще стоя тук, понеже самата ни държава има определени минуси, които не ми допадат! И да не забравиш- сложил съм си Reminder-и на няколко места, надявам се форума до тогава да съществува, ако ли не ще се погрижа да откриеш обръщение от мен към теб с търсене в google, с конкретната дата и час.

Отговор към №16: 17, след няколко дни правя 18. Всичко, което хвърчи и се яде, просто не знаете как да го сдъвчете!

Отговор към №17: Ориентирал съм се към щатите с няколко проекта, които за сега имат голям успех! Програмист не съм, но ми е интересно просто да знам, за това уча през събота и неделя по малко, а и е хубаво за мозъка. Занимавам се с неща, за които тепърва научават някои хора, дори по новините се говореше за НЕГО, но не се занимавам главно с него, който знае-знае.

19.   С какви хора се навъди този сайт...

20.   Слез от облаците и се хвани някъде на работа, запиши бакалавър в университет-избери си специалност и професия която е добре платена. Започни да си правиш реални планове за кариера и самостоятелен живот. След като си намериш работа по време на следването се изнеси на квартира. Аз когато бях на твойте 18 години-мечтаех да започна работа и за запиша висше. Затова моят съвет е намери си работа съчетаи я с университета може да не е редовна форма на обучение има и задочна. Слез на земята и спри да търсиш Милионери и Милиони ако ставаше толкова лесно всички щяхме да сме милионери.

21.   Абе то ментори много, милионери още повече , пък и духовно извисени съвсем най-много повече.
Само да можеш да духаш, аз педерюга беден не съм виждал.

23.   Правилно го каза: "Който търси, намира" ! :) Но те съветвам да ги търсиш на живо, не тук. :)

24.   "след няколко дни правя 18"

Така кажи, какво ме караш да ти обяснявам. Нормално е на 18 всеки втори да си мисли, че всичко, което хвърчи се яде. И какви па проекти може да има келеш на 18 с жълто около устата? Затова ли опря до сподели.нет да си търсиш ментор? Ама иначе по новините го давали, ама опрял до анонимни форуми. Ти ако беше такъв гений, те не менторите, ами инвеститорите щяха отдавна да са те намерили. Мислиш ли, че ако имаш реализируема иновативна идея, някой ще пропусне да спечели пари от нея?

Малчо, слез от облаците, ами хвани някой занаят и почни да бачкаш. Не може всеки келеш да е като Илон Мъск. С това нереалистичен оптимизъм много разочарования те чакат. Ако беше толкова умен, до сега Харвард да са те поканили да учиш там.

25.   От Автора
Отговор към №20: Така не се става милионер, както ми лафиш. Лесно е, просто малко хора се сещат! Има реални примери за хора, направили 3млрд. долара в рамките на 1 час и то с 100$ва инвестиция, прочетете малко. Това, че вие сте разочаровани от живота и живееете в системата нищо не означава!

Отговор към №23: Одобрявам коментара ти!

Отговор към №24: Първо- не съм келеш, и нямам жълто около устата, надявам се да нямаш възможността някой ден да разбереш какъв съм, а да си останеш същия ;).
Не съм се изразил правилно, грешката е моя. Не търся ментор, по скоро нещо, като хора постигнали нещо, които да ме "подкрепят" и при това безплатно. :)
Това с новините няма и да го коментирам, твърде си слабоумен, за да разбереш какво имам впредвид.
Относно Илон Мъск, ти изобщо знаеш ли нещо за този човек, малко по-навътре, че го благословиш? Госпожице, тази тема не е за вас! Лека вечер!

26.   ОФФ..., посмали малко!
Аз пък искам...любов!
Ха сега де!:-D

27.   25, лека.

28.   Авторе стани обратнорезбов, и се хвани с милионер гей. Пълно е с гейове сред милионерите. Това е единиствения ти шанс. Иначе не виждам каква ще е неговата сметка.

Чингис Хан

29.   Не е учудващо, че няма нито един положителен коментар. Това показва разликата между успешните хора и всички останали. Това младо момче знае какво иска, от къде тази сигурност, че няма да успее? Тайната на успеха се крие в упорството и непреклонната решимост. Да натрупаш милион не е трудно, дори и в България, магията е в числата и в начина на мислене. Повечето хора не са в състояние да ти дадат адекватен съвет, защото са в окаяно положение и нито възможностите, нито умът им стига отвъд рутината, която ги убива всеки ден. Не позволявай на такива хора да изгасят искрата ти.

30.   Стани обратен, авторе. Ако бях непукист и можех да се прежаля в момента щях да съм доста напред с материала финансово и кариерно. Сваляли са ме гейове, но не мога да си го представя това чудо. Иначе единият беше доста силен съдия от върховния касационен съд, друг беше гръцки бизнесмен с яхтен клуб на остров Родос, трети беше голям банков шеф. Та, ако ти стиска хич няма да ти е трудно. Въпросът е после какви психологически последствия ще получиш. Мой приятел - обикновен работник в Германия, беше разбрал от негови приятели - охранители в заведение, че немецът собственик на заведението си привиква здрави, прави, предимно тъмни балкански субекти за го оправят, като щедро си е плащал. Та моят приятел решил да изкара някое евро повече и го завели, но още като влязъл в стаята и видял чичкото немец се отвратил и се отказал, та месеци наред изпитвал ужас от мисълта, каква глупост е щял да свърши.

31.   Той автора е на 18, но звучи като да е на 10. Обичал астрологията и луната.. Какво значи да обичаш луната , не можах да разбера. Това някакъв лексикон ли попълваме тука?

Вземи порастни малко първо де

32.   Извинявай, ама точно тук едва ли влизат милионери. А и да намериш някъде такъв, едва ли ще каже как точно е забогатял. У нас почти всички са успели чрез измами и престъпления, останалите просто са имали късмета да успеят. Аз бачкам зверски от 7 години и още не съм се видяла с пари, едва ли да ми се случи с честен труд. Нямам подходяща среда за развитие, нито връзки, с които да се уредя. Да стана престъпница пък не е моето. Въобще България не е страна, в която можеш да печелиш, тези неща си ги избий от главата. Най-добре, ако имаш възможност, иди да учиш в чужбина. Докато завършиш, ще видиш как се правят пари там, ще завържеш приятелства, връзки, които после могат да ти бъдат полезни. Зависи и от самия университет, някои са пряко свързани с големи корпорации и само това, че си завършил еди къде си, може да ти отвори много врати. Чети също, доста на брой успели хора имат автобиографични книги. Е, не е гаранция, че всичко е истина, но пак може да попиеш знания и идеи. Късмет!

Нина

33.   Не ти требва ментор просто почваш да изкарваш пари и тва е, ако искаш идей пробвай копаене на крипто, proof of stake и тн.

34.   "У нас почти всички са успели чрез измами и престъпления, останалите просто са имали късмета да успеят."
това изчепва темата, така е.

35.   Ок, аз коментирсх горе че, е бъзик темата, за съжаление не е...
Авторът търси масони които да го забележат където и да
е явно. Ако ти беше за "високо" място сред тях, щяха да знаят за теб от раждането ти още. Определена кръв веднага се праща за генетичен анализ и така се знае с коя от няколкото фамилии си родственик, по каква линия и някои други подробности по които те преценяват дали да те насочват "случайни съвпадения" от детството в желаната от тях посока докато си "готов" да те привлекат или пък напротив, да ти се стъжни живота от детство, да те пречупят ако предполага някаква опасност за тях генетиката ти и някои специфични характеристики...
По ниските стъпалца привличат амбициозни, но послушни... Те не траят дълго.
Ако ти имаше нужното за тях, щеше да бъдеш намерен- явно нямаш.
А насила да се тикаш- няма да стане.
Ако смяташ че, идеята ти е иновативна и ще бъде "БУМ" помисли за патент.

36.   Нина в чужбина, също никой няма да се захване с въпросния да му покаже как се правят пари. Пари се правят с акъл, който или имаш по рождение или нямаш. И да нямаш не е фатално, защото щастието не е в парите. Автора още не е узрял за да го осъзнае. Знаеш ли един от най-бедните народи са и най-щасливи. А именно кубинците. Отиди в Куба някой ден и ще се убедиш.

Чингис Хан

37.   До 35

Ще ми обясниш ли, как точно разбират дали генетиката ти е "опасна"? Не, честно! Целият процес! По кои критерии, с какви методи и на базата на какви теории, изследвания и експерименти? Ще ми е интересно, защото биоинформатиката, като поле, реално взе да насъбира скорост преди 2-3 години и подобен анализ е още "фантастичен", ама според тебе, автора, които се е родил преди 15-20 години, някой, отнякъде, някак си, му е взел кръв, пратил я е в лобаротия, където са с 40-50 години напред във ... всички, направили му изслвдвания, и хопала - Стар Трек!

Сори, ама трябва да кажа един голям BULLSHIT на цялта ти теория.

38.   Н 37 "Определена кръв (!!!) веднага се праща за генетичен анализ"
На всички бебета се взета кръв след раждането, а сега вече дори и преди раждането се знае повече.
Естествено че, за теб е bullshit, ти си от най-базиковите...няма да разбереш, та ти дори краткия коментар не можа да си "преведеш".

39.   Какъв кратък коментар да си преведа, какви небивалици приказваш?
На всички бебете се взимало кръв и отивала къде? В тайната лаборатория на илюминатите?
Зададох конкретни въпроси, искам конкретни отговори!

Кой прави изследванията!
Как се правят изследванията!
С какъв метод се определя как " предполага някаква опасност за тях генетиката ти"?

КОНРКЕТИКА!

Да, тотален bullshit e, дори не се позоваваш на някакво доказателсвто, а просто изтрелваш нещо, дето звучи от събдредита на някой крайно десен q anan-ец.

40.   Илюминати, елити, демократи пиещи детска кръв, хора-гущери, извънземни, от 4-тото, от 5-тото измерение ... Бааха, на какви хапове сте, бе? Това LSD вместо вода ли пиете?!?

41.   Да ти кажа и аз търся има-няма 30 години, ама на - няма и няма.
Ж50

42.   Поздрави от личният секретар на господин милионера! Той е зает в момента и ме помоли да ти предам следното /съжалявам за корпоративния жаргон, ние така си общуваме по принцип - с контрагенти, с клиенти и с обикновени хора, нямащи общо с бизнеса ни/:

Г-н милионерът е поласкан от поканата ти и с удоволствие би обсъдил бъдещо сътрудничество между вас. Смята, че имаш потенциал, но сегашната икономическа обстановка е сложна и той предпочита да не рискува с нови начинания като това. Оставя си вратичка, ако конюнктурата се промени в бъдеще. Би дошъл да ти отговори лично, но имаше спешно пътуване в чужбина. Пожелава ти успех!

43.   39, не ѝ се впрягай. Тя тази, понеже е с отрицателен резус фактор, се е взела за гений с извънземна ДНК и нарича хората с положителен Rh (нямам пред себе си точни данни, но примерно 80-90% от цялото население на земята): маймуни, макаци, базикови резуси/ки и тем подобни. Тя, завалията, е дотолкова уникална и неповторима, страхотна и свръхинтелигентна, та не е научила едно просто правило — ако се пише запетая, то тя е винаги пред, а не след съюза "че". Толкова за капацитета ѝ.

44.   Авторе ако видиш кажи какво става има ли напредък

45.   В България само IT сектора не е превзет от мутрите, защото са тъпи и не знаят за какво става въпрос. Всичко останало е превзето от тях.
Не знам с какво друго може да се занимаваш и да станеш милионер в България. Частта с духовното извисяване пък е... не знам как да се изразя... може би глупава. Не виждам какво общо има едното с другото.

46.   Привет,

Познавам много милионери на хартия. Какво означава това - че имат бизнеси, имоти и др. оценени на стойност над 1млн. лв. Не познавам нито един човек, който да има такава сума в сметката си. Ето например моя мъж. Има наследствена къща на стойност 0, 75 млн. лв. Притежава още няколко имота на доста по-ниска стойност. Притежава в движимо имущество (коли и механизация) над 300 000лв. Притежава и безнес. По документи той е милионер, на практика нямаме и 60 000лв общо в сметките си, под дюшека и т. н.

Аналогичен е случаят със собственика на фирмата, в която аз работя. Притежава изключително успешен бизнес (с над 20млн. лв годишен оборот), притежава офис сграда, още няколко имота и т. н. По документи е милионер, но в сметките си няма милиони.

Познавам и още няколко собственици на фирми, които също се водят милионери, понеже не осигуряват на реалните пари своите служители. По този начин балансите им не излизат. Казват, че плащат 1000лв, но плащат 3000лв. Така разликата счетоводно се води приход на фирмата. С годините се натрупват тези суми и така.

В общи линии, милионерите рядко разполагат с милионите си. Те се водят така на хартия, но в действителност ги нямат. Да не говорим, че е доста тъпо да държиш подобни суми и да не си ги инвестирал в нищо. Отделно, въпреки, че имуществото ти е оценено да подобни суми, в повечето случаи продажбата и реално взимането на тези суми, не е като да продадеш старата си кола. Трябва някой да разполага с тази сума за да го купи или някоя банка да отпусне кредит на потенциалния купувач. Този потенциален купувач също дълги години няма да се води милионер, до докато не изплати кредита за закупения бизнес. До тогава той ще е на банката. Та така... не е толкова сладко, колкото звучи. Да не говорим за факта, че с големи пари, идват големите отговорности.

В заключение - ако си представяш, че милионер означава да имаш над 1млн. лв в банковата си сметка - грешиш. Това най-често са милиардерите. Обикновените милионери нямат почти нищо в сметките си.

Успех!

47.   Навремето познавах един такъв набеден милионер. Продаде си апартамента и всичко вкара в пирамидата "Югоагент". Един ден идва на работа и черпи богато-уискита това-онова салтанати... както си трябва. Питаме го ние за повода, а той отговаря, че станал милионер. Парите му на хартия в пирамидата били станали вече милион по тогавашните стандарти. То не бяха пози, чалъми, надуване.... както си требе. След няколко месеца "Югоагент" прекрати плащанията, Гаич избяга някъде с парите и всички пиха една студена вода, начело с нашия псевдомилионер.
Така че сигурното е това, което е в ръцете. Неслучайно хората са казали, че по-добре врабче в ръцете, отколкото сокол в небето.