Споделена история от Други

Престанете да опушвате непушачите. Като ви харесва цигарената смрад, отидете някъде далеч, сами и си я дишайте само вие
Не целя да обидя никого, ама напоследък все по-нагли стават пушачите. И, не, не мразя хората, които пушат, а мразя цигарите им.

1. Като пушите близо до друг човек, даже и да сте на метри от него, даже навън, пак вонят пушалките ви, и то яко. Омирисвате и нас, тровите ни, пречите ни да дишаме, защото цигареният дим ни ЗАДУШАВА - буквално. На работа гледам разни умници, че пушат на прага на вратата и си мислят, че са навън. Ами, не, всичките отрови идват вътре при нас и миришат отдалече. Аз лично надушвам цигарите от поне 7-8 метра. Наскоро четох, че в Италия са приели закон, според който, в радиус от 10 м нямате право да пушите до други хора. У нас, обаче, се пуши навсякъде навън, даже на много оживени места, по заведения, спирки, паркове, прагове и тн. Това, че сте навън, не значи, че не пречите. В България също се пуши в градския транспорт, защото прозорецът бил отворен... Логика и половина. Много е приятно да излезеш току що изкъпан, с чисти дрехи и някой да мине да те осере с цигарата си. Да, никой закон не ви спира тук, но от човешка гледна точка пазете другите, ако имате такава.

Случай от дете: Седим със съученичка на един чин, бяхме на 8-9 години тогава, моите и нейните родители пушат вкъщи. Учителката мина и каза, че от нас се носи цигарена миризма. Много приятно ни стана.

Коментари

1.   Абсолютно съм съгласна с теб и аз не спирам да го повтарям, но както каза ти - пушачите са доста нагли. Да не забравяме, че все пак цигарите са наркотик, макар и легален. Аз такива и за приятели не ги искам. Който иска да ме съди, всеки решава сам за себе си, не искам хора със зависимости и вредни навици около себе си.
Ж22

2.   А аз лично най-много мразя когато излизам или се прибирам и все пак живея на един от последните етажи и трябва да хвана асансьора и като отворя вратата и смърди на цигари. Толкова ли не могат да се сдържат тези пушачи да слязат или да се качат и тогава да си изпушат цигарата, ми трябва в асансьора?

Имам и друга ситуация, но с вейп. Един съученик си пуши вейпа в класната стая и учителката влиза, и той пуши пред лицето и. После се стигна до директорката това.

Имам и още истории, но тази ще е последната. Един път почнахме час и понеже съученичката ми не искаше да и пишат отсъствие, а и тя обича да си похапва, не и стигна времето да изпуши цигара, и по едно време ми вика "Крий ме, ако учителката идва ми кажи." и някак си се скри да пуши. Миришеше толкова гадно.

Не разбирам каква е тази мания по пушенето. Аз не съм пушила, но само искам да опитам за да видя какво е. И знам че така се започва една зависимост, но на мене ми се свидят парите за цигари. Кофти е като пушат хора около мен, но явно почти всеки вече пуши. Какво му е якото да пушиш, все още не мога да разбера?

3.   Сега ще почнат да се оплакват как замърсеният от колите въздух не ни пречел, че да се оплакваме от него, а не от цигарките им. Ами, пречи, но колата все пак е някаква необходимост, докато цигарите са един безсмислен наркотик. И безсмислен, и наркотик. Ако искат да се надрусат, поне да го направят като нормалните наркомани с нещо по-силно, поне да си заслужава. Аз също много мразя да изляза къпана, с чисти дрехи и напарфюмирана и някой да ме осмърди с цигарката си, а като прибавим "уханията" от разни мазни манджи и бутки за т.нар. junk food, картинката става топ. Изключително неприятно е. Никой не е длъжен да диша г*вната им. Да си пушат боклуците далеч от другите.

Black Sabbath

4.   Нямаш си и на представа колко си прав .Когато излизам с приятели които пушат им казвам възпитано да ограничат това действие ,поне докато сме в колата защотот там няма къде да се отдръпна. Но не, те не издържат отварят прозорците уж нямало да идва към мен дима. И накрая какво аз съм болна на следващия ден. Това е безобразие не стига че никаква полза нямат от тях и парите им отиват на вятъра, ами и аз да дишам тази отрова .

5.   Не се учудвай, че правят такива мизерии. Това са хора с изключително ниско IQ. Те са бита карта още със започването им. Те ако бяха интелигентни нямаше да дават по 6 лева за кутия, да вредят на себе си и околните. Т'ва е като да ходиш гол и с неизбърсан гъз - неприятно е за всички.

И като ги питаш, защо ги приемате тези лайна, бе? Отговорът по принцип е " уффф, ами, много ми е натоварено едно такова...". От кое ти е натоварено? От безпаричието? Спести пари като ги спреш. От работата, кофти е? Развивай се, купи си курсове (MS Office packet например). По 10 долара има евтини курсове със сертификати. Има ли желание, има и начин. Ако близък е на смъртно легло, еми, сори, с тази отрова най-много да отидеш при него по-бързо.

Само по това дали някой редовно пуши или пие, можеш да разбереш, че е със слаба психика. Повечето са такива.

6.   Напълно те подкрепям.
Аз си спомням преди като ходих по-редовно на заведения всеки път си омирисвах дрехите и миришех на боклук. Повръщаше ми се от тая смрад. Пушат ти в лицето, постоянно, без да те питат всъщност пречи ли ти това ??? Почват много да ме дразнят.

7.   Голям праз. Оплакваш се все едно лайно са ти вкарали в устата насила. Като ти пречи се отдръпваш от тях и готово, кво толкова...

8.   На обществени места е позволено да се пуши, следователно ако ти пречи.. то проблемът си е твой? Премести се. Ако съм на спирка, винаги питам и ако на човекът не му е приятно, не паля. Никога не пуша близо до деца, майки с колички и т.н. Не знам защо очакваш с тая тема половината население да започне да се съобразява с мрънкащите ви задници, като не ти харесва седни на друга пейка и стой далеч от мен.

9.   И аз страшно мразя някой да дими като комин около мен. Наистина се усеща и от няколко метра. Веднъж направих грешката да имам кратка връзка с пушач и ми осмърдя живота. Дори искаше да ме научи и мен да пуша. Опитах и още повече си затвърдих мнението за тази гадост. Имам познато семейство пушачи с дете, болно от муковисцидоза - белодробно заболяване. Ами тия хора не престанаха да му димят в лицето, иначе се преместиха в чужбина, за да го лекуват. Като казах на майката, че детето е пасивен пушач, тя ме пита "к'во е т'ва?" Някои хора нямат акъл за пет пари, това е истината. Моя леля почина с куп заболявания от цигарите, но с цигара в уста, въпреки забраните на лекарите. Щом пафкането е по-важно от живота, няма лошо, нарича се "естествен подбор".

10.   Аз съм пушач и съм 100% съгласен. Към списъка от пушачи-"умници" добавям следните индивиди:
- Тия дето стоят до отворен прозорец и си мислят, че не правят ЦЯЛАТА стая да смърди на цигарен дим. Ха-ха-ха... Трагикомедия.
- Дръпват от цигарката за последно преди да влязат в автомобил...
- Тия дето пушат като комини по принцип. Отворят ли си устата - пепелник. Пепелник са и ръцете им, и дрехите им. И не се усещат.
- Пушачите без елементарна устна хигиена. Не е толкова трудно да лапнеш един ментов бонбон поне...

То и аз не се усещах доста време, де, но поне се вразумих - да не пуша в затворени помещения, в автомобили, когато съм на маса (дори и да е навън), или в компания. Ако съм сам, да, отдалечавам се от другите доколкото мога.

Отвратителна зависимост е пушенето, ще ми се да имах волята да ги откажа ама на, нямам я.

11.   Станат сутрин и първата им работа на прозореца и с фъшкията в устата. Тъкмо отвориш прозорец сутрин и айдее фоня на запалено бунище. Вечер отвориш след жегите през деня айдее пак поредния кратун духа фоня и пушек.
Много вервежен, устата му мирише на кенеф, зъбите му кафеви и зелени, красавец.

12.   Вие пък престанете да искате навсякъде само на вас да ви е добре! Забраниха на пушачи да пушат вътре във всички заведения, нямат право на свой заведения, защо да няма отделни заведения и ресторанти за пушачи и за непушачи?
След като в Италия има такъв закон отивай там, забранихте ми да пуша на закрито, сега се мъчиш да ме задължиш да не пуша на открито, ако може и да не дишам, а само ти да имаш права.
След като искаш да не се пуши Бори се да спрът продажбата на цигари, а не да се ползваш от акциза който плащаме и в същото време да не пушим. Ако забранят продажбата на цигари, като наркотиците, няма да виждаш пушещи, ще пушат тайно.

13.   8, значи, аз да се преместя от една пейка, но която съм седнала първа (например да си изям закуската), защото след мен е седнал някой да ми дими с л*йното си. Еми, няма да стане. Виж, ако аз седна след някого на дадена пейка и той запали или доброволно отида в компания, в която се впоследствие се запуши, се махам или си мълча, но да се местя като идиот при всеки случай, в който наркоман дойде до мен да пуши, няма да стане. Щом аз мога да се съобразявам и да питам дали е проблем да си пия енергийната напитка около хора, или да си пръсна капки за нос (имам проблем с дишането), значи и пушачите могат да попитат дали е проблем.

Black Sabbath

14.   Към 7, 8 и 12:

Аз няма как да ходя със скафандър извън вкъщи само за да ви е удобно на вас да опушвате света. Цигарите са наркомания, така че ВИЕ сте проблемните, а не НЕпушачите. Щом ние не ви пречим, значи и вие нямате право да пречите на нас. Отидете някъде наистина далеч от другите и си пушете колкото искате, ама други да няма наоколо. Не сме длъжни да се съобразяваме с наркоманията ви. Решете си проблемите, има специалисти за това, и тогава елате в нормалното общество. Както казах, все по-нагли ставате и идиотските ви коментари са още едно доказателство.

Авторката

15.   На мен и във апартамента ми смърди на цигари от минаващите отдолу или съседите. Не мога да си отворя прозореца.

16.   от 8 към 13.
Е, именно?? И аз това казвам! :D Подчертах, че ВИНАГИ питам. Ако седя на една и съща пейка с непознат, ще попитам, разбира се. Но аз да си седя и пуша спокойно, да има още 5 празни пейки и някой да седне точно до мен и да ми налива акъл? Извинявай, ама има пушещи и непушещи. Ако искам ще ям лайна, ако ми харесва, не ме познаваш, не съм ти жена, дъщеря, майка или каквото и да е, че да ми даваш наклон какво да си слагам в устата, стига да не ти преча, разбира се. Когато едните се съобразяват с другите, всичко е ок.

17.   16, ако пушач ме пита дали е проблем да пуши до мен, от уважение към него бих се преместила. Правила съм го. Уви, такива съобразителни като теб са голяма рядкост. Веднъж в годината да попадна на такъв, да не кажа и по- рядко.

Black Sabbath