Споделена история от Други

Познавате ли други такива като мен и какво ви е мнението?
Аз не слушам музика. Не обичам, дразни ме, възприемам я като досаден шум. Не си пускам никаква музика. Когато шофирам, радиото ми е изключено. Не ходя на концерти и не слушам песни. Мразя, когато някой ми пее или свири. Познавате ли други, които не обичат да слушат музика, и какво ви е мнението за тях?

Коментари

1.   Не съм я спрял напълно, но последната около година съм я намалил доста. Музиката прекалено много влияе на емоционалното състояние и не искам настроението ми да е свързано или не с музиката. Освен това съм против разни певци и шоумени да забогатяват баснословно и да стават свръхпопулярни вместо читавите хора - лекари, изследователи, учители.

ZZ

2.   Щом питаш, отговарям: човек без вибрации...без душа.

3.   Не познавам хора като теб и съм точната противоположност на теб.Още като стана от сън си пускам музика , в колата слушам на макс , пея си.Не слушам само когато спя или съм навън. Музиката е едно изключително изкуство. Музиката лекува определено.Когато съм се чувствала физически и психически зле съм си пускала любими песни и реално съм се почувствала по-добре после. Според мен не си намерил стила музика който да те пали и да те кара да го слушаш постоянно. Пробвай различни стилове,песни,изпълнители .

4.   Не знам, не мога да си го представя. Но пък аз съм в другата крайност-ако има как постоянно ще слушам музика. Действа ми като антидепресант. Иначе няма нищо лошо и в твоето, в крайна сметка не вредиш на никого. Може би просто не си намерил твоя стил.

5.   Номер 2 много точно. Музиката прочиства душата, човек който не слуша музика... не знам, не мога да го приема. Аз постоянно слушам музика, каквото и да правя. Помага ми на моите психически състояния.
Съвет: слушайте музика, действа като антидепресант.

7.   Вероятно си чалгар и се страхуваш да признаеш пред себе си че поп-фолка е твоята музика и затова се спираш от слушане на каквато и да е. Не е срамно да си чалгар, споко.

8.   Аз обичам музика НО не мога да слушам със слушалки, получавам паник атаки и ме изнервя. Понякога като карам също, защото ме разсейва. Но обичам да я изпълнявам - да пея.

10.   Не мога да го разбера. Събуждам се с музика, понякога дори с отварянето на очите си имам определена песен в главата и имам нужда да си я пусна. През цялото време съм със слушалки в ушите, не мога дори до магазина да отида без да слушам музика, нужна ми е. Както бяха писали по-горе - като антидепресант ми е и не мога да живея без нея. Ако съм в депресия - помага ми, ако съм щастлива - прави ме още по-щастлива, преживявам нещата заедно с човека, който пее чрез текста. Винаги съм се чудила на два вида хора - тези, които не слушат музика и тези, които не обичат да пътуват. Вярно, че всички сме различни, но ми е трудно да проумея как живеят тези хора.

11.   Може да имаш леко разстройство на аудиалната обработка (Auditory Processing Disorder).

Аз лично съм на периоди.

12.   Все едно гледам себе си преди. В продължение на години не слушах музика, нямах нещо, което да ме грабне, но от както намерих любимия си жанр и няколко банди, които наистина харесвам не спирам да слушам. Просто все още не си намерил музика, която наистина да ти харесва.

13.   Не, не познавам такива хора. Намирам го за странно. Сигурен ли си, че нито един стил не ти харесва?
Аз самата не обичам много шум, например ме дразни понякога, когато хората говорят на висок глас по телефона или в рейса, но музика обичам да слушам често.

14.   Аз също не слушам музика. Особено като малък никак не обичах - все едно някакъв излишен шум е надвиснал над главата ми. Оправдавах се с това, че не знам английски и не разбирам за какво пеят. А българската музика, независимо от изпълнителя, съм я мразил. А като ни я пускаха в училище да пеем... ставаше ми зле. В колата също винаги карах родителите ми да я изключват. Много пъти са ме питали, особено като отидох в гимназията, каква музика обичам да слушам. Ставаше ми много неприятно като не можех да отговаря на въпроса.
Днес, разбира се, отношението ми не е чак толкова крайно. Сега съм на 18, ако има някакво значение. Днес обичам да слушам (не повече от веднъж в седмицата или дори месеца), защото виждам някаква полза в това или просто защото има хубави песни и ми става добре. Но е факт, че не разбирам нито от жанрове, нито от автори, певци и т. н. Българската музика все още да вметна не я харесвам.
А що се отнася до радиото в колата, то то е там, за да не заспи човек.

15.   Според мен имаш някакъв вид психическо натоварване и имш нужда от повече спокойствие и тишина. Аз бях така на предишното място, на което работех. Постоянно се карах с колегите и по-точно с една, която винаги и беше тихо и скучно.

16.   Странно е как такива като 2 имат толкова харесвания, явно тук влизат такива. Вибрации, остава още да започне да говори за чакри, йога, медитация и т.н. простоии, с които тъпите хора се занимават.

17.   С глас се смея на тъпите коментари в стил музиката пречиствала душата. коя музика - за класическата може би, но поп музиката е всичко, но не и пречистваща, а замърсяваща. В нея кодират специални сигнали и ви правят такива малоумници като 90% от пишещите по форуми и тук в сайта.

18.   Щом са изобретили слушалките и смартфоните вървят в комплект с тях за да чукат по челото собственикът им да ги ползва, а не да притеснява околните с музиката си, само защото не може без музика, значи по-скоро психопортрета на нормален човек е такъв като авторът, а не такъв който не може без музика край него и не вдява, че може да има хора които не я понасят и притеснява околните с нея. Ниски вибрации имат точно такива 2-ри. Лидл е най-голямата верига хипермаркети и в тях музика не се пуска. Не си мисли, че е случайно. Никой няма право да налага на друг какво да слуша. Дано с музиката стане като с цигарите на обществени места. На Ганьо му трябват яко закони и стегната каишка. Може на 100 човека двама да не понасят музика, но останалите 98 са длъжни да се съобразяват с тях! Както колона от 98 коли набиват спирачка на пешеходна пътека по която преминават двама човека! Двамата са с предимство пред тях защото те като не слушат музика не правят проблеми на останалите, но останалите които я слушат им правят проблеми на тях.

19.   До 2 и 5 - по-полека с обидните квалификации и присъди.
Нямал бил душа, защото не слушал миузика.
А какво има? Пише ви текстове тук, защото е ИИ ли?

20.   Преди много години срещнах такъв човек. Беше ми малко странно, но като цяло нямам категорично мнение. Всеки с особеностите си.

Black Sabbath

21.   Н 17, е, аз не се смея, а чукам на дърво ксто чета такива като теб.
Ето ти малко за обща култура въпреки че, е много повече
https://justbook. bg/blog/neshtata-ot-jivota/kak-vliqe-muzikata

22.   Имаш медицински проблем - музикалните ти възприятия са нарушени. Ако прецениш можеш да посетиш невролог или психиатър. Хора, които имат травматични или исхемични лезии в определени части на мозъка, страдат от амусия - т. е. те вече не могат да произвеждат или оценяват музикални звуци. При рядкото разстройство музикогенната епилепсия, чуването на определени песни (дори добри песни) може да предизвика епилептични припадъци. Имай го предвид.