Споделена история от Други

Трудно ми е, загубил съм воля...
Здравейте, на 21 години съм и се чувствам супер гадно. Нашите са разведени от 5 години и живея с баща ми. Имаме финансови проблеми, постоянно си търся някаква работа за да мога да живея по добре, но не мога да се почувствам истински щастлив.

От миналата година септември месец имам отношения с едно момиче, но тя имаше друг приятел и аз бях нещо като любовник... чаках я до май месец тази година, за да се разделят и ние се събрахме... аз заминах лятото на морето, защото там намерих работа и сега след като се прибрах нещата между нас не вървят.. а аз толкова много чаках и давам за нея..

Много съм се отчая като гледам навън как хората се развиват и живеят добре... а аз? Постоянно търся и се лутам за някви предложения за работа, но уви все не става...
Супер объркан съм, загубил съм воля... всичко около мен се срива..

Коментари

1.   Приятелю, не се отказвай. Рано или късно нещата се подреждат. Всичко се случва поради определена причина. В България не е лесно да си намериш доходна работа, ако няма какво да те задържа тук (момичето ти), можеш да пробваш късмета си в чужбина.
Успех! И не се отчайвай.

2.   Една жена: Ако не си забелязал, всеки в живота си има периоди от около 10 години, когато нещата вървят или се сриват. Когато вървят, всичко е 6 - щастлив си и не мислиш, но когато изведнъж попаднеш в следващата 10-ка ти се завива свят...

Не всички навън са щастливи и се развиват. Само така дават вид, но всъщност не е така. Има много хора по-зле и от теб. Няма как да ги видиш, защото никой не парадира с нищета и отчаяние. Щом си мъж, съвземи се, направи си сам за пред себе си реална равносметка - къде и как да търсиш работа, как да живееш живота си и дали си заслужава да си с тази жена. Тя не е нито първата, нито последната на този свят. Най-вероятно не те оценя достатъчно и тя също си го мисли... Постави картите на масата и на първо място оправи личния си живот.

А, и един ТЪП, но оказа се МНОГО ПОЛЕЗЕН съвет - Където и да си - УСМИХВАЙ СЕ повече. Оказа се, че усмивката отваря не само врати, а и МНОГО възможности. Никой не харесва начумерени и самовглъбени типове. Усмивката създава приветливост и печели доверие.
УСМИХВАЙ се, дори да ти се плаче. УСМИХВАЙ СЕ и се мобилизирай! А момичето - не си губи времето. Решавай!

3.   2, не са 10 годишни периоди, при някои хора са по-къси, при всеки е индивидуално. При мен са около 4-5 годишни, но варират - предния беше хубав и беше само 4 години, а последния е гаден, но е 7 годишен. Дано тази година да свърши, а от следващата да почне добър период, който да е много дълъг.

4.   Благодаря Ви много ще се всушам в съветите ви и ще се постарая да гледам по оптимистично на нещата :)

5.   Ей, вие ще принесете икономическите цикли на Кондратиев (така май беше) върху отделната личност.
Първо, нека авторът се научи да цени материалното, което има.
1. Имаш ли покрив над главата?
2. Дрехи и обувки
3. Ядене...
... а дори имаш и компютър и интернет авторе!

Излезни, седни на една пейка, вземи си кафе от машина за 30 ст. и се наслади на чудесното време. За такова лято мечтаят милиони европейци в момента. Най-добрите неща са безплатни - времето, хората около теб, да живееш сравнително сигурно, без война, без издевателства...

2-ро, научи се да не тъжиш за неща, които не зависят от теб и не се отнасят за твоя живот. Такова нещо е разводът на родителите ти. В повечето случаи дори е било за добро.

Колкото до приятелката... ти май сам си стигнал до извода - тя си има друг любовник, скъпи. Жената, която с теб е изневерявала на приятелят си, просто не може друго яче - тя търси винаги у другия нещо, което да я прави щаслива, чувства те отговорен за живота и щастието си и като те е нямало... ами намерила е другъде будала.
Гледай си живота, не е толкова зле. Дори да нямаш много пари и работа, имаш пък свободно време. Направи нещо от него и не го пропилявай в линеене и тъга, днес се живее, животът е твърде кратко благо - наслади му се! Щом не върви с това момиче, не върви - има хиляди отвън

6.   5 на 35-40 градусовата жега и пек ли му викаш приятно време? Дето не може да се диша на слънце, а сме вече Септември? !?

7.   Да, чудесно е - живей ти малко на Север и ще видиш. Гледам ги и руснаци, и англичани и всякакви такива се напичат като гущери у нас. Не е само времето, има много чудесни безплатни неща. Някога бях много бедна материално, но не позвилих това да ми разруши живота, научих се да си се кефя на дреболии и да ценя нещата, които имам СЕГА, преследвайки мечтите си, но не се чувствах нещастна от бедността си. Сега, когато имам повече пък съм свикнала да му се радвам, да го деля или просто да не се вживявам много в него - не ми пречи пак да си седна в парка и да се напичам с останалите, да си правя приказка с някаква баба, да се погрижа за някакво улично коте... изобщо - добра идея, ти за домашен любимец мислил ли си?
Аз в момента искам котка, ама да е домашна. Да знаеш, като бях в депресии, животинче коте много ми помогна. Друго е да видиш, че някой ти вярва така, че има нужда от теб и буквално ще умре без грижата ти. Спокойно, ти си много стойностен човек, не заслужаваш да се тормозиш за глупости, докато си здрав, имаш ядене и покрив... Ако и баща ти е ОК и може да се живее с него, какъв ти е проблемът? Това е само временно положение, гледам, че се стремиш към работа...колкото до приятелката ти - под 5 съм ти писала, какво мисля за нея - банално, но не те заслужава .

8.   Чудесно НЕ Е. Защото не мога да издържам на време над 30 грладуса, потя се постоянно и се задъхвам и уморявам. А и не е нормално септември да е толкова топло. Преди 7-8 години летата бяха по-хубави, по-прохладни, а зимите по-меки. Защо отказваш да приемеш, че някои хора не издържат на жега? Това, че ти издържаш на жеги, а зимата си зиморничав се отнася лично да теб. Ходи в Индия като толкова ти харесват жегите.

9.   Бе вие за времето ли ще говорите :D . Айде по-спокойно, жега, студ, нормално е, замислете се има хора на Екватора има и по полюсите и си живеят добре, най-малкия проблем е това. По-оптимистичен поглед към живота, повече време с приятели и си добре. Впрочем всички сме така, това че някой не го показват е друга тема, но иначе колко да са 70-80% от населението.

10.   Първо Царството Божие, и след това всичко ще ви се прибави. Опитайте Ме, и ще видите колко Съм благ. Нищо не сте поискали в Мое име, и не съм ви го дал.

Знаеш ли, че Бог може да промени нещата?