Споделена история от Други

Не мога да се обличам добре
Гледам - всички облечени добре, хубаво, според модата, еднакво, лъскаво.... Не завиждам. Но аз нямам хубави дрехи. И най- важното: притеавам дрехи, които са несъвместими! Какво да правя? Не знам как да се обличам? На всичкото отгоре всяка дреха ми пречи, мразя ги, и предпочитам да ходя гола. Да стана ли нудист? Ккаво ще кажете вие?
Ж, 23.

Коментари

1.   Не мисля, че проблемът е в дрехите ти. В мислите с които си облечена е проблемът, тях трябва да ги съблечеш и да си облечеш подходящите за теб.
Забелязал съм, че различните хора имат различни естетически предпочитания. Някои харесват дадена дреха, цвят, съчетания други харесват други.

2.   Е, по улиците ли ще ходиш гола?
Съветът ми е да си подбираш дрехите внимателно, така че да се съчетават и да са ти удобни. Примери за стайлинг има много в нета.

3.   Ако имаш пари за нови дрехи, проблемът ти е лесно решим. Отиваш в някой магазин / мол, който отговаря на идеята ти за стил (спортен, елегантен, делови...) и гледаш нещата на манекените. Те винаги са подбрани така, че да си пасват и ги купуваш заедно. Така ще е сигурно, че няма да сбъркаш.
След това ги обличаш, отиваш в друг магазин и питаш продавачките: искам друга блуза за тази пола или обратно. Ето ти раздвижване на тоалета. Още по-лесно е с рокля, там няма какво да съчетаваш :-)
Можеп да търсиш по сайтовете готови сетове, ето например тук: https://www.explosi.bg/index.php?route=product/category&path=128_130
Айде успех и да се похвалиш после :-)

4.   Истината е, че на никого не му пука как се обличаш. Дори и някой да забележи, след 5 мин е забравил. Както ти харесва така ходиш

5.   Стегни се,21век наеми си личен моден дизайн

7.   "всички облечени добре, хубаво, според модата, еднакво, лъскаво"
Еднакво, еднакви... като нощни шкафчета, ти това ли искаш?
Обличай се както на теб ти харесва и се чувстваш добре в кожата и дрехите си.
Дори (примерно) в обикновен спортен клин с къс топ и дълга разкопчана риза отгоре, някакви кецки, шапка тип капела ще изглеждаш блестящо ако така се чувстваш.
В България обикновено малко закъсняват с модите, но сега се върнаха поли и рокли тип "прегърни ме" стоят женствено на всякакъв тип тяло, а само обувката (ток, сандал, спортни т. н) променя и стилът им от спортен към елегантен.
Поиграй си с дрехите които имаш. Едно коланче може да промени много видът, една цепка на пола/рокля, панталон с къса/дълга/разкопчана/закопчана риза т. н.
Потници, тениски чийто гръб можеш да "клъцнеш" или скъсиш от горе към вратът, от долу към кръста, според желания и форма на твлото.