Споделена история от Други

До ревлите и ревльовците в сайта
Това е за онези ревли (и ревльовци) дето все реват, че са нещастни в любовта и реват по сайтовете. Вместо да се радвате, че има кой да ви харесва изобщо, тръгнали да ревете! Разберете, че вашите проблеми са смешни в очите на хората, които никога не са имали връзка и никой не ги е обичал.

Като толкова се оплаквате от любовта ви пожелавам да останете сами като кукувици, без никой да ви погледне и да ви хареса. С години в самота да се лутате и без приятели да останете даже, да видите, че има по-лошо от нещастната любов и това е самотата! Самота, която ми е позната.

Но разбира се, вие сте свикнали да се правите на примадони и никога не сте сами. Зареже ви поредното ви гадже, поревете малко в сайта все едно светът се е запалил и след два дена сте отново на линия и си хващате друго гадже. Така че вашите проблеми са просто смешни на фона на хора, които познават само самотата.

Коментари

1.   Бих казал че това е история на един самотник който си избива комплексарщината във всичките й видове. А защо е такъв? Ами от страх и от гняв, ето защо. Страхът и гневът са демони и единствените му спътници в живота.

2.   Като толкова се оплаквате от любовта ви пожелавам да останете сами като кукувици, без никой да ви погледне и да ви хареса.
-----------------------------
Жалка работа си авторе/авторке. Нали знаеш, който нож вади... Аз пък ти пожелавам да не познаваш повече самотата, защото без да го осъзнаваш и ти ревеш в сайта. А може и да го осъзнаваш. Всеки сам си решава дали да стои вкъщи самотен или да излезе сред хората. Направи своя избор.

Ale

3.   Еми, до колкото си спомням те реват че никой не ги обича.. никой не е ревал че го обичат...

4.   @които никога не са имали връзка и никой не ги е обичал. @

Не знам, кой ще тръгне с теб, но когато стане, ще разбереш хората с проблеми във връзката си. Или по-скоро партньорът ти ще разбере. И ще създадеш още един ревящ човек по форумите.

5.   Хората пишат, за да споделят. Това е неизбежно. Никой не може да живее, ако не е споделил това, което чувства; това, което иска; това, което го кара да се чувства щастлив или нещастен. Ако на тебе не ти изнася, просто не влизай и не пиши в такива сайтове...

6.   Спокойно бе човек, всеки си има проблемите, обаче не се обръщай към хората с такава злоба, или ненавист. Понякога самотата е хубава, понякога любовта е хубава, когато си попаднал в едната яма другата ти се струва златна. А ти в момента се превръщаш в ревящ човек из сайтовете, само че вместо с мъка даваш с ядове. Пък и хората дето се оплакват го правят защото партньора им, човека който обичат, ги притиска, използва ги, не ги цени... не защото ги обича безусловно.

Стегни се, самотен/а си, ами действай, не ми стой като пън да обиждаш влюбените, живей, дивей, излизай, не позволявай на скапаната самота да те облее до там че да не излизаш на вън. Ако ще да си вървиш сам/а по улиците, къде е проблема!?

7.   Не отправяй клетви към хората, не е хубаво и за тебе, защото те се връщат на този, който проклина!

8.   Аз те разбирам, а вие какво я наливате; хората трябва да се радват, че някога са имали изобщо нещо, голяма работа, че не се е получило- важното е, че някога сте били щастливи, има хора, които все още не са познали щастието и е глупаво да съжалявате за нещо подобно, нищо, че е свършило (радостта не е вечна) много хубаво послание иначе, Браво! и успех, не се притеснявай някой ден и ти ще бъдеш щастлива, просто не трябва да се съсредоточваш върху това и не трябва да ти е цел, щастието идва само... за жалост и си отива само

9.   Ето че имало и нормално мислещи хора в Интернет:
Мдааа много си прав брат аз съм един от самотните на 20 години самотен без нито една врузка до сега и още девствен тааа тея мацки дето си живеят живота да не се оплакват защото самотата е много много ама много по гадна от не6тастната лубов и аз ви го пожелавам същото, но после да не ревете че сте сами като кукувици. Ввече няма нормални момичета на тоя свят.

А на предните ще кажа - радвайте се, че има кой да ви харесва и да ви тича по задниците, егоисти такива! Защото сте егоисти. Не стига, че си имате цели орди с обожатели, пък и се назландисвате. Не мога да изброя колко истории от рода на "харесвам двама, кой да избера" има тук. Егати проблемите! Има хора, които си имат много по-сериозни проблеми от вашите.

10.   И какво трябва да е това? Знаеш ли пък колко по-големи проблеми има от твоя?! Самотна била, ми има хора, които нямат и къде да живеят, нямат какво да ядат, нямат семейство и т.н... Ако гледаме от тази гледна точка?
Ами винаги ще има и по-големи проблеми от тези, които ни вълнуват в момента, но за всеки има различни проблеми. На някои любовта, за други-самотата. Проблемите не се измерва по важност, невинаги. Това си е напълно индивидуално.

Мег*

11.   3, има и такива, но повечето всъщност реват, че си имат любовник/любовница и се чудят дали да изберат него/нея или гаджето/мъжа/жена си. Егати проблема - да те обичат двама/две и ти да се чудиш кой/коя да избереш. Този проблем е направо смешен на фона на самотата.

12.   И аз плачкам, но от много по-сериозен проблем - от самотата. А тези ревли ако и два дни останат сами без гадже или поне приятели/приятелки ще се гръмнат. Но те никога не остават сами, защото реват пред приятелките си и си ближат взаимно раните. Реват един ден и после им мине и си хванат ново гадже.

13.   Ее, много злобно написано.. Предполагам, че авторът наистина е самотен и никога не е изпитвал истинска любов и тъга по любим човек..

*Syndrome

14.   Страхуваш ли се, че никой не те обича? Защото майка ми казваше, че хората наистина се обичат. Те просто се притесняват понякога и забравят как да си го кажат.
(Франсис Паскал)

15.   Че си права права си но не изцяло по леко с пожеланията. Иначе наистина момичетата поциврят 2 дена от лиготия и вечерта са разкрачени. Хектор

16.   8, благодаря за коментара ти, но не съм момиче.

17.   В много голяма грешка си. Самотата е личен избор.

18.   Една жена: Не слагайте всичко и всички под един знаменател. Свят голям, хора всякакви!

19.   Според мен авторът е прав до някъде. Всеки си мисли, че светът се върти около него и малко хора осъзнават какви са истинските проблеми всъщност - смисълът на съществуването.. Вместо да се оплакват хората, които са били излъгани и зарязани, могат просто да помислят защо изобщо са на този свят и какво добро могат да направят на себе си и на другите. А любовта сама идва при тези, които я дават от сърце.

20.   Някога виждали ли сте две еднакви дървета? ! Не, нали :) Ами такива са и хората. Няма да се разберете. А относно проблемите, имаше една такава приказка - на бедния не му достигат 20 стотинки за да си купи хляб, а на богатия 2 милиона, за да си купи ферари. Но и за двамата проблема си е проблем. Така че е глупаво да се разглеждат нещата така.

21.   17, боже какво безочие, самотата била личен избор. Когато всички ти се подиграват без причина изборът не е твой!

22.   17 е прав - аз наскоро се върнах в България след 10 годишно отсъствие, направо се връщаш в чужда страна като чужденец. Върнах се и в голям град, различен от родния, в когото никого не познавам. БУКАЛНО НИКОГО. В рамките на 2 седмици вече си лафя с продавачките, поздравяват ме хората по улиците, знаят ме таксиджиите, дори служителките институциите , аз просто дори не им смогвам да им запомня имената! Изграждам си и връзки, и бизнес партньори, а си нямах никаква представа, кой кой е в този град. За два месеца напълно се социализирах, веднага ме поканиха да гледаме волейбол заедно в бар, в събота съм поканила страшно много хора да полеем жилището ми... не само в квартала ме познава всеки, но и вече извън него. Винаги отделям време за хората и те за мен. Чудесни са нашите си българи, който е живял без тях, знае да ги оцени. У нас не можеш да останеш сам, ако не го искаш! Хората имат нужда от малко - усмивка, ОЧЕН КОНТАКТ, разговор за времето, котки, рецепти, Б.Б. , новините и т.н.

23.   17 съм, 21, кой клас си?

24.   22, просто ти си такава жена вероятно. Има много хора, които са по-студени, включително и аз и тези, които са по-отворени ме изнервят. Хората са всякакви.

25.   22 канят те, защото първо си жена, второ изглеждаш евтина и трето, мислят си, че ще ги огрее.

26.   23, не съм никой клас! В университета съм!

27.   Автора е абсолютно прав! Няма по страшно нещо от самотата...

28.   25, не знаеш как изглеждам, но в едно си прав - жена съм. Канят ме приятелите и познатите ми - бяха с приятелки дори. Знаят, че няма да го огрее, защото познават приятеля ми, а и никого не е огряло в последните 10 години, освен него, така, че нямат основание да се надяват.
Живейте си сами, но не мислете, че другите са ви виновни!

29.   Е, 26, в университета ли ти се подиграват без причина? Нещо ми е трудно да го повярвам. Аз самата се чувствам доста самотна, но поне си признавам пред себе си, че така ми е добре и не правя нищо по въпроса това да се промени. Така ми харесва, така живея. Друга не мога да бъда, а и не искам. Има и хора, които ме харесват точно такава, каквато съм. А, ти, 26 или авторе, кажете ми вие какво правите, за да се преборите със самотата, след като толкова ви тежи?

30.   28 ако обичаш спри да коментираш!

31.   Качвам се на превозно средство или ходя по улиците с тайната надежда някое момиче да ме заговори и да ми предложи да й стана гадже или пък някой друг пич да поиска да станем приятели. И всеки път оставам с пръст в уста. Явно хората са отвикнали да се запознават по улиците и в градския транспорт както са правили едно време.

32.   Евала.. Влез у би ти ви-то и там стани някъде главен редактор. Или на някой вестник де да знам... Напиши 50 книги, хвани 23 работи на ден, от които работиш малко, но печелиш много. Натрупай състояние.... И накрая когато направиш грешки, което е неизбежно в този прост живот, не ги споделяй, нека да нямаш приятели. Сигурно ще притежаваш няколко медии, сигурно и интернет медии, но не споделяй по никакъв начин това, което те вълнува, което те заобикаля, това, което те мъчи. Бъди си сам, нямай приятели, жена, деца...

Ей така и да ревеш няма да се намери някой, който да ти каже, я сри да ревеш "мамка ти", има някой, който да те харесва, нали! или поне парите ти, де...

Цеко*

33.   Съгласен съм казаното от автора, но не и с втория параграф. Първо, защото за "ревлите и ревльовците" е вече късно да опознаят истинската самота, понеже вече са имали човек до себе си. Второто е, че повечето коментирали са прави - няма нужда да кълнем.
Такива сайтове показват, че жените имат лоша преценка за мъжа до себе си и понякога съмнителен морал, мъжете са самотници или са жертви на някоя манипулаторка, а и двата пола твърде често питат за въпроси от областта на секса или искат да ги осветлим за здравословни проблеми, но за първото си има родители и публикации в Интернет, а за второто лекари. Тук може да е безплатно, но едва ли в тези сайтове пишат все лекари и световноизвестни специалисти в дадени области на здравеопазването (нищо лично към потребителите на сайта) и не винаги могат да дадат правилния съвет по тези въпроси.

34.   Само човек, който никога не е усетил истинската самота твърди, че "по-добре сам, от колкото с лоша компания"!

35.   31. Качвам се на превозно средство или ходя по улиците с тайната надежда някое момиче да ме заговори и да ми предложи да й стана гадже или пък някой друг пич да поиска да станем приятели.
Ами пробвал ли си ти да заговориш някоя. Да видиш хубаво момиче, да я спреш, да и кажеш колко е красива и да я поканиш на кафе. Не хапят, повярвай ми, а и не всички са чалгосани кифли, на някои момичета им е хубаво да чуят нещо подобно. Повярвай в себе си и го направи, защото трудно ще стане момиче да те заговори на улицата. Успех.

Ale