Споделена история от Други

Объркан
Здравейте, напоследък съм редовен читател тук а и понякога пиша, понеже имам свободно време. Става въпрос за следното последните няколко години сякаш се откъснах от социалната среда и на моменти губя представа за реалността дори с познати и приятели почти не се срещам и това е малко депресиращо на моменти честно казано, преди поне се обаждаха от време на време излизахме това онова, но напоследък имам чувството че никой няма наоколо излизам навън да се разходя за да се разсея малко, разбира се когато имам време, и никого почти не виждам, не разбрах как се случи така изведнъж дори и да потърся някого все не успяваме да се срещнем все някаква пречка излиза, това добре, разбирам стари познанства, приятелства да ги оставим в миналото, но създаването на нови също се оказва проблем. Моля ако има някой с опит който е преживявал подобно нещо да сподели как се е справил, конкретно когато е оставал сам без хора около себе си как отново се е социализирал и връщал към нормалното. Нека се изкажат по-сериозно запознати хора, а не кратки и заядливи писаници колко съм бил зле и тн. мисля че може да се заформи конструктивен диалог и да се помогне и на други хора в подобно положение, поздрави и бъдете здрави!!!

Коментари

1.   Хей! Това е нормално след завършването на универститет, но никой не ни подготвя, че ще се случи... Бъди активен, не чакай те да се обадят. Прави нещо, работи, намери едно хоби, и ще видиш колко приятели ще намериш. И най-вече - спри порното и всичките възможности за удоволствие през интернет - това е най-големият съвременен бич на обществото. Виж например yourbrainonporn.com

2.   Аз си направих експеримент с така наречените ми приятели.
Един ден спрях да пиша и на отделни хора и в групи във вайбър където сме повече и се разбирахме чат пат за излизане.
Прочетох следното в нета: Спри да пишеш пръв и ще видиш на кой наистина му пука за теб. Това е от тези послания в социалните мрежи, където всички постват. Обаче си викам що па да не пробвам.
Трети месец вече никой не ми е писал да ме пита как съм или какво правя, къде съм, да се видим, нищо. 3 месеца откакто спрях да пиша пръв и абсолютно никой не ми е писал или звънял. А иначе големите приятели бяхме.
И не става въпрос за тийнеджърчета, а за хора на по 30. Хора, които съм защитавал и винаги съм подкрепял.
Еми майната им на всички. Аз съм в твоето положение. Има дни, в които не говоря с никой, но вече не ми пука.
Не се отчайвай, много хора минаваме през подобно нещо.
Най-самотен съм бил в компания от много хора, с които уж бяхме приятели.
Аз лично предпочитам да съм сам, отколкото да досаждам на някой, който 5 пари не дава за мен.
И номер 1 не е прав. Няма как винаги ние да пишем първи. Понякога просто осъзнаваш как никога не си бил фактор и важен в техния живот, а просто познат за убиване на времето.
Аз лично го приех зле и бях адски ядосан на наивността си.
Така че няма как да си активен и да пишеш първи на тея, които не те търсят.
Фокусирай се върху себе си, това е моят съвет.

3.   Аз бях в подобно положение и си намерих приятели в църквите и други алтернативни социални клубове. Там хората са по различни, имат идейни стремежи, не са пълни материалисти, търсят алтернативни начини на живот, вярват в доброто!

4.   Много хубав пост е написал но 4. Браво!
Само че реакцията му е погрешна. Всички в днешно време се събират за да получат внимание. Повтарям - за да получат внимание. Те са консуматорите. Тук таме в компанията ще има един-двама които ще дават внимание , с тайната надежда че ще получат обратно такова. Един вид бизнесмени.
Има и 1/100хил такива ,които безкористно ще се раздават . Те не искат внимание обратно. Те просто искат да видят приятелите си щастливи. Тези хора са силни . Нищо не им трябва , от нищо нямат нужда. Даже може да се каже че са щастливи . Обикновено това са успяли хора. Но е с пари и влияние , а с професия , която им носи радост и удовлетворение.
Е , точно са тези , които всички ги търсят , защото имат нужда от тях. Те са душевното кошче за отпадъци на компанията. Като се напълнят , почват да търсят къде (върху кого) да се изпразнят.
Сега ти си избери от кои да си и кой всъщност вече си ? Консуматор , бизнесмен или кошче ?