Споделена история от Други

Lidl мошенници
Lidl България са абсолютни подлеци! Пишат, че търсят касиер-продавач, а като се провежда интервюто става ясно, че работата е изцяло хамалска, пренасят се на ръка по 1тон на смяна и няма да има изобщо досег с касата. Има хора в операции или сериозни заболявания, редно е в обявата да описват коректно естеството на работа. За събаление и холемите компянии ся некоректни в обявите зя работа, а имах друго впечатление за тях.

Коментари

1.   Разбирам възмущението ти,хубаво е това да го напишеш и в официалната им страница и в бг работодател също,въобще навсякъде където може да се оплачеш дори ако можеш подай сигнал и в синдикалните организации евентуално,трябва да се спре с този тормоз над служителите сякаш са впрегатни коне,ако сами не си търсим правата ще ни мачкат,а ние ще си мънкаме под носа и така цял живот,трябва да отстояваме правата си!!!

2.   Както казва 1 или още повече хора ще прибягнат до работа в чужбина. После тукашните робовладелци пак ще започнат да квичат, че нямало работна ръка, нямало кой да работи и т. н.
Аз лично в последните години наблюдавам, че и все повече цигани се научиха да ходят да работят по чужбина.

3.   Защото, ако напишат, че работата е тежка физическа, то ще кандидатстват малко хора, а идеята е да има много кандидати за такава длъжност, за да може, ако някой се откаже в последния момент, лесно да бъде заменен с друг, на когото се обадят.
Реално от фирмата лъжът, понеже знаят, че ще мине номера.

4.   И да, и не.
Напълно против съм експлоатацията, двойното счетоводство и вредната за здравето работна среда.
Само че не припознавам Лидл в това число.
Преди човек да си пусне свто, особено в подобна сфера, където има частично свободен достъп до част от работното място, може да се поинтересува на място, преди да губи времето си с кандидатстване. В конкретния случай, ако Вие някога сте стъпвали в Лидл като клиент сте имали възможност да разгледате търговската площ, тактично да разпитате работещите там, буквално да наблюдавате работата им също.
Да. В тази сфера е така. Тежко и натоварено. Но пък предоставят всички нужни условия и всичко есе случва стриктно съблюдавайки се ЗБУТ. Работила съм там няколко години.
Тъжно е, когато човек има здравословни проблеми. В такива случаи, директно човек си преценява сам в кои сфери може да работи и в кои не. Тежко се вдига във сферата на строителството, търговията и логистиката.
За жалост, за всяка професия си заплащаме със здравето. Не е лесно нито цял ден да си накрак като фризьор или зъболекар, седящ като професионален шофьор или офис служител и т.н.
Най-тъжната истина е, нямаме в България нямаме много опции за работа, масовият работодател не осигурява нормални условия на труд, а и изискванията на служителите се свеждат до заплащане на време, а работно предпазно облекло, стаи за почивки и прочие никой не се сеща.... Любопитен факт е, че в Лидл още през първия ми ден там ме обучаваха как се вдига правилно кашон с минимален риск от гръбначни травми. (Това беше преди 8-9 години, както споделих работила съм там около 3 години.)