Споделена история от Други

Какво да очаквам първите дни в университета
След това лято ми предстои да постъпя първи курс в софийския. Казват, че студентските години са най-приятните и затова не искам да имам провали относно социализирането както когато започнах гимназия и да свърша с двама-трима приятели, с които не излизаме кой знае колко. Мислейки си за това, се сещам за един момент още в началото на 8 клас, когато ме поканиха да отидем на наргиле бар и аз отказах. Ако бях отишъл, щях да тръгна по различен път и може би да бъда един от популярните и затова в университета няма да правя същата грешка да отрязвам така хората. Но както всеки, който прави нещо за пръв път, така и аз не знам какво да очаквам първите дни и се обръщам към вас да ме просветлите. Не съм от най-социалните, но съм склонен да пречупя бариерата си на комфорт. Само не ми е ясно какво да кажа, ако ги заговоря първи, къде да ги поканя, кои клубове са най-благоприятните за създаване на социални контакти, през почивките как да си изиграя картите така, че да създам поне един нов приятел и най-важното - как да си намеря лоялна приятелка?

Коментари

1.   Отначало ще е интересно,приятно,понеже всеки ще си е сложил една лъжлива маска,за да може и той като теб поне да изглежда социализиращ се,приятен за околните и приет в някоя групичка.След няколко месеца обаче всичко ще си дойде на мястото,понеже неможе цял живот да носиш маска.В един момент те падат и цялата скрита помия и тиня лъсват.Селянията и простотияте се разкриват в пълна сила,групичките се сформиат и затвърждават и започват мръсните селски български номера.Българщината се развихря в пълния си блясък,слава и непринуденост.
А недай си Боже ти да си добър в ученето,да получаваш хубави оценки и да си вземаш изпитите своевременно и да не участваш в чалгаджийските им изстъпления....ооо,тогава смъртната ти присъда е подписана негласно и с кимане от всички и ще се почувставш като гола жена насред войнишко спално помещение.

2.   В началото на 8 клас и аз отблъснах некоректно доста хора. Не се държах както трябва и съм в същото положение като теб - няколко приятели с, които не излизам кой да е знае колко... а иначе щях да тръгна по друг път. Спомням си как някои момичета ме поздравяваха всяка сутрин, а аз дали кимах поне, едно "добро утро" не казах. И момчетата толкова пъти сядаха до мен тогава, а аз тъпо си мълчах... и с времето просто спряха да комуникират с мен. Ако само знаех как трябваше да се държа. Завърших и аз тази година, така че одобрявам тази тема, като доста полезна.

3.   Дръж се себе си. Не се прави на човек, който не си. Не бъди с цел на всяка цена да им се харесаш. Аз ако не бях задник, щях да мина бая момичета, но минах само една и се свалях с друга. Но до там... Нямам приятели, защото се държах кофти и надменно с всички и се правех на много умен.

4.   Гадно е това, което казва номер 1, но е самата истина за съжаление. Група хора, събрани от всякъде ги нахвърлят на едно място и понякога попадаш на готини хора, понякога не, всичко зависи от късмета. Аз като цяло гледам в университета да страня от всички. Само 1, 2-ма най-стабилни съм създал сериозни дълбоки отношения и другите изобщо не ми харесват. Въпреки, че се опитвам по всякакъв начин да действам по единично и не се занимавам с никой, пак ме заплитат в някакви интриги и ми тровят живота

5.   Ей пич, не очаквай кой знае какво! При мен беше следното: В първите дни повечето хора не се познавахме и всеки си беше с телефона и никой не искаше да се запознава с никой. Аз видях, че ще остана сам и не съм се набутвал на никой. Просто пишеш и през почивката четеш, за да научиш повече и за вкъщи да ти остане по-малко работа. Сега хората няма да са редовни и ще си сам като мен. При мен в специалността сме 15 човека, от тия 15 най-много се събираме трима! Аз съм най-редовен и ходя на всички лекции и упражнения. Мойте колеги от специалността ме намразиха, защото аз съм отличник, не ходя по дискотеки, барове и тем подобни други нощни забавления и те ме отсвириха. Аз им правех услуги винаги когато поискат, но един ден ми се наложи аз да ги помоля да ми изпратят лекцията и всички ми отказаха, след това и аз ги отрязах и те започнаха да се заяждат с мен. При условие че преди това винаги съм им помагал, изпращал съм им лекции, задачи, контролни, отговори, но те са едни неблагодарници.
Съветът ми е следният: Не помагай на никой, учи си, Бъди САМОСТОЯТЕЛЕН! Не разчитай на никой. Ако некой те помоли за услуга, искай му пари!!!

6.   Ей пич, не очаквай кой знае какво! При мен беше следното: В първите дни повечето хора не се познавахме и всеки си беше с телефона и никой не искаше да се запознава с никой. Аз видях, че ще остана сам и не съм се набутвал на никой. Просто пишеш и през почивката четеш, за да научиш повече и за вкъщи да ти остане по-малко работа. Сега хората няма да са редовни и ще си сам като мен. При мен в специалността сме 15 човека, от тия 15 най-много се събираме трима! Аз съм най-редовен и ходя на всички лекции и упражнения. Мойте колеги от специалността ме намразиха, защото аз съм отличник, не ходя по дискотеки, барове и тем подобни други нощни забавления и те ме отсвириха. Аз им правех услуги винаги когато поискат, но един ден ми се наложи аз да ги помоля да ми изпратят лекцията и всички ми отказаха, след това и аз ги отрязах и те започнаха да се заяждат с мен. При условие че преди това винаги съм им помагал, изпращал съм им лекции, задачи, контролни, отговори, но те са едни неблагодарници.
Съветът ми е следният: Не помагай на никой, учи си, Бъди САМОСТОЯТЕЛЕН! Не разчитай на никой. Ако некой те помоли за услуга, искай му пари!!!