Споделена история от Други

Идеи за собствен бизнес с капитал до 2-3000 лв?
Отдавна искам да започна нещо свое, твърде се уморих да работя за нещастници и с колеги други нещастници. Първоначално мислех да си отворя заведение, но градът е малък и няма хубаво място, на което да го отворя. Второ, че с наеми и хазяи не ми се занимава, имам много лош опит. И трето, може би и най-обезпокоително е, че ще идват пак разни отрепки, алкохолици и тн. Тоест не мога да си подбирам клиентелата, съответно и да работя с качествени хора, а това ми е най-важно. Искам спокойствие. С този и онзи не искам да се занимавм. Да работя пък от вкъщи не знам какво. Ще ми се да запиша някакъв кратък курс до 1-2 месеца максимум и да работя от вкъщи с лаптопа. Да, наясно съм, че в началото докато си намеря клиенти ще е трудно, все пак Ако има перспектива в такова начинание, посъветвайте ме къде и какво да запиша. Всякакви други идеи също са добре дошли. Благодаря предварително!

Коментари

1.   Дропшипинг или Афилиейт маркетинг. Можеш и без пари да стартираш, теиз бизнеси, аз лично правя с Афилиейт маркетинг по 5-6 хиляди лева на месец, като чиста печалба ми е към 3-4, като съм доволен, но е нужно да имаш умения, доста печеливши бизнес модели, ако трупаш умения и си по-добър от конкуренцията. Физическите бизнеси са тегави и са нужни много пари.

2.   С тия пари освен да си купиш машинка и да почнеш да щамповаш тениски. Или една водна прахосмукачка и да чистиш дивани по домовете.

Дропшипинги, мропшипинги се изтъркаха и всеки втори вече е такъв. За нов е почти невъзможно вече, само Вистата печели от курсове.

3.   АКО ще регистрираш фирма и тн . тези 2-3хил са ти разгоди и един касов апарат.
Има един бизнес който прави доста пари , но трябват повечко пари
Вземаш под наем едно място , може би по добре е на морето и слагаш една плоча за сладолед .Казвам плоча , защото съставките за сладоледа се слагат върху плоча ,после се събират със шпатулка и се сервира във фунийка или чашка .Има информация за тази технология в интернет

4.   Номер 1, къде си придобил умения? За колко време стигна такава печалба? По колко време работиш? Ще се радвам да споделиш повече информация!

5.   Авторчето веднага клъвна на номер 1. Все едно гледам аудиторията на Румен Виста. Авторе, вече не останаха хора, нечували за Алиескпрес, така че трудно ще ги лъжеш с китайски дрънкулки на двойна цена. То това реално е дропшипинга.

6.   Всеки иска бързи и лесни пари, еййй, на никого не му се работи, всеки иска да е началник.
Ма не става така, какините - дорде не се измъчиш, не можеш да се пъчиш!
Лесни пари стават само с кражби и далавери, ама за там си трябват акъл и здрави гащи - не е за всеки.
По-добре си седнете на гъзовете и работете, че мама и тате няма да са вечно живи, да ви инвестират в модерните разработки.

7.   От 1 до автора. От интернет, конкретно youtube, има много канали по темите. Афилиейт маркетинът е доста по-добър бизнес модел според мен от дропшипингa и тепърва ще набира скорост. Най-просто казано, рекламираш продукти, като се присъединяваш към различни affiliate networks, а те са много и буквално във всяка нисша, продуктите може да са физически или дигитални и получаваш комисионна, която варира различно Първо започнах със SEO да класирам сайтове в търсачките за определени ключови думи в конкретна нисша и рекламирам продукт свързан с нисшата, после се научих на платен трафик с Facebook реклама, Google, както и много други платформи, където можеш да пускаш реклама, като си плащаш за трафик. Платеният трафик е най-бързият начин да скалираш, обаче, ако нямаш пари е по-добре да стартираш със SEO. От 2 години се занимавам, след първата започнах да изкарвам доста добри пари, уча постоянно за да съм конкурентно способен, в момента варирам около 5-6к в лева, като имам и разходи за трафик, понеже има конкуренция, както във всеки друг бизнес, работя по повече, от колкото някъде на работа, някои дни по 10-12 часа за сметка на това, че като натрупам повече умения ще мога да си позволя да работя по-малко часове и да изкарам максимална ефективност, в момента менажирам кампаниите си, къде съм на зелено добре, където съм на червено, оптимизирам за да изляза на зелено, в момента съм само на платен трафик. Просто започни и бъди постоянен, това е моят съвет и не слушай хора, които никога не са успели в какъвто и да е бизнес, както подозирам за някои от пишещите в коментарите.

9.   Направи онлайн курс на английски, за това, как се свалят жени. Плащаш на няколко жени да участват във свалките, за да видят хората, че те бива и да ти купят курса а съветите ги преразказва от различни източници от нета.

10.   Биоземеделие, но там се искат поне едно 10 хилки за започване, много четене и здраво бачкане.

Reb

11.   Виж сега, бизнес НЕ СЕ прави със собствен капитал. Ако имаш добра идея, потърси финансиране. В момента банките раздават буквално на всеки. Специално за заведение... не мисля, че сега е моментът.

12.   С 2-3000лв не може да се направи нищо, което да те храни и да не ти се налага да работиш за друг.

С тази сума може да се регистрира фирма за услуги с 2лв капитал и предмета на дейност да е със собствен труд да извършваш услуга, от която да печелиш. Трябва много реклама и време за изграждане на име в сферата на дейност, т.е. не става да увиснеш само на този доход като основен за прехраната и сметките ти.

С 2-3000лв може да се вземе кафе-машина, която да ти носи 100-250лв на месец чиста печалба на монети, с които пак не можеш да живееш...

13.   Като почнат ей тъй като номер 1 да ми разпряват как всичко, което хвърчи се яде и едва ли не безплатно почваш да правиш бизнес за милиони, направо не знам какво ми става. И естествено винаги има балъци като автора, готови да купят мечти. Афилиейт, мафилиейт. Ама то това дори и да стане, не става от днес за утре. Трябва голяма аудитория, която се гради с години. И дори с години успяват 1-2%. Автора сега налапа въдицата и ще чака балъци да му цъкат на линковете. То дори и да е ставало едно време, сега е много трудно да изместиш вече съществуващите инффлуенсъри, ютюбъри и др. подобни. Всеки втори стана влогър и инфлуенсър. Не че нещо, ама автора един курс да изкара с тия пари, ще почне да печели много по-бързо, отколкото да чака с години да натрупа аудитория и я натрупа, я не. Аа защо да се мъчи човека, като може да гони Михаля.

14.   От 1. Авторът, ако ви слуша със сигурност няма да просперира, работете си от 9 до 5, цял живот, аз му казвам, неща, които реално ги правя и съм доста далеч от Румен Виста, продължавам да си развивам бизнеса и да уча нови неща за да си скалирам бизнеса и да правя нещата, които ми харесват.

15.   Може да погледнеш и мнение 34 от ето тази тема:

http://spodeli.net/9/story-129519.html

Човек е в състояние да започне своя дейност с търговия на подобни неща с далеч по-малка сума от 2000 лева. Регистрираш се като свободнопрактикуващ или като ЕООД с регистрация по ДДС, като във втория случай това са разходи около 400 лева заедно с двата фирмени печата, плюс 50-100 лева месечна такса за счетоводна фирма, ако не можеш сам да си водиш сметките. Ако се сключват граждански договори за изпълнение на художествени творби по поръчка, дори няма нужда от регистрация на фирма (виж членове 258-269 от Закона за задълженията и договорите).

- Кифлоприземител

16.   Бизнес с 3000 лева ще е нещо мижаво или пари на вятъра. Едвам що годе добър компютър бих ти стигнали. Освен това ще ти трябват и пари и много време докато задобрееш с програмиране или други специални и търсени умения за работа с компютър. Постави си осъществима цел, което не е свързана със пираминдални и розови структури като хазарт, понци схеми, афилиейт маркетинг и други, които изискват от парите и времето ти, а в замяна получаваш голи мечти.

17.   Относно цената на необходимата машина за работа с програмиране или проектиране, има съвсем разумни решения за под 1000 лева. Познавах програмист, който допреди година все още програмираше на PC от 2007 година, т.е. модел на цели 13 години тогава. Не е необходимо да е нещо кой знае колко скъпо и мощно. Естествено, Мечо Пух с основание е рекъл: "Колкото повече, толкова повече". За програмиране дори няма нужда от видео карта, т.е. лесно се пестят едни 1000-2000 лева, тъй като там основно трябват бърз процесор (и 10-годишен такъв става) и SSD за по-бързо архивиране на програмния код.