Споделена история от Други

Има ли шанс за това куче?
Здравейте! Ситуацията е следната. Преди 4 месеца почина дядо ми от Covid 19 и в момента се налага баба ми да освободи жилището и да се пренесе да живее у нас. Ние сме в къща с двор.Проблема е,че тя ще дойде с нейното куче (което беше и на дядо ми) у нас.Става въпрос за мъжка немска овчарка на 4 години.Проблем в случая ми се явява това, че ние пък имаме мъжки доберман на 1 година и 7 месеца. Баба ми не иска да си доведе кучето, защото се притеснява, че ще се унищожат двете. Все пак моето си е на негова територия.Моето куче е вързано и се извежда вечер на разходка, но НЕ е социализирано с други кучета,защото макар и малък проявяваше агресия дори към едно женско с, което се засякоха на улицата. Вързано е на синджир поради това, че беше пуснат на воля повече от година и направи всевъзможни бели, като последната беше, че тръгна да къса кабелите за тока от едно табло на къщата и се решихме на тази стъпка. Както и да е.Относно немската овчарка тя Никога не е била връзвана за 4 години, освен за по 2 часа 2 пъти месечно.За да се получат нещата, то е ясно, че и двете кучета, трябва да бъдат вързани на синджир в двора, който обаче не е много голям.Немската овчарка никога не е водена на разходка, защото тича свободно в голям двор. Обмислям да направя клетка за добермана, за да се избегне евентуална среща между тях, защото няма кой да ги разтърве, ако се сбият.И мисля за клетка, защото 4 пъти къса синджира и бяга по улиците.Та въпроса ми е има ли вариант да ги социализираме, да ги сприятелиме или каузата е обречена? Имаме 10-15 дни на разположение.... Другото предложение, което ми дадоха е да си дам добермана на някакво село, за да остане само немската овчарка,което няма как да стане абсурд

Коментари

1.   Пробвайте да ги "запознаете" на неутрална територия, например на някоя поляна. Ако са приятелски настроени едно към друго, има шанс да живеят заедно.

2.   Начина е да наемете учител на кучета да му платите да възпита кучетата и да научи вас че като вас куче не се гледа. Как ще имате доберман на 1 година и 7 месеца и той няма да е възпитан и ще проявява агресия? Това вашето е безотговорност.

3.   Евтаназия за гадния доберман и вкарвате немската овчарка! Друг вариант - не виждам!

4.   Съгласна съм с номер 1 за запознанството на неутрална територия.