Споделена история от Други

Превзели блока...
Да, напълно превзет блок!
Наскоро се нанесохме с приятелят ми под наем в кв. "Лозенец". Блокът е 10-етажен. 9-тият и 10-тият етаж се ползват от три сестри, стари моми, които живеят заедно и са превзели блока. Апартаментът им е нещо като мезонет. От съседка научих, че и трите работят в съдебната система, едната е била прокурор, а другите две - адвокатки. Проблемът е, че са твърде властни в кооперацията. На 8-мия етаж сме, точно под тях и постоянно слизат да ни тропат на вратата, да ни упрекват, че малката ни дъщеричка много плачела, да я успокояваме, да млъкне....а да запушим устата на 6 - месечно бебе ли? И трите са груби, невъзпитани. Не поздравяват никого, като няколко пъти сме се разминавали, и нито дума от тяхна страна. С това сме свикнали. Те никой от блока не поздравяват де. Съседката сподели, че никой не смее да им каже нещо за поведението им, защото директно тръгвали със заплахи и скандали. Посъветва ни да не се занимаваме с тях. Върхът беше като една вечер и трите се изредиха на вратата ни, за да ни предупредят, детето да млъкне, или викат полиция. А как никой друг съсед досега не се е оплакал от бебешките неволи на дъщеричката ни, а все те. Хора, не се издържа вече. С приятелят ми се опитваме да постъпваме цивилизовано, да сме добри с тях, но те зорлем усложняват положението. Брокерът в началото ни предупреди, че имало някакви жени в блока, които налагали контрол от тяхна страна, но не знаех, че ще се окаже чак такъв контрол. Това всъщност не е контрол, а изблици на гняв, злоба и завист от тяхна страна. Не мислим да се местим, защото сме запланували да си вземем апартамент скоро. Но засега ще останем тук под наем. За жалост откакто сме тук нещата с тези три женици ескалират. Злоупотребяват с власт. От съседката на нашия етаж, която се оказа много мила и разбрана жена, също научихме, че и едната от тези три съдебни корифейки, заплашвала със затвор. Чудим се в цивилизован блок ли попаднахме, или в съдилище?
Няма оправия с тях. Съжалихме, че дойдохме тук.

Коментари

1.   Ми и другите хора не издържат без секунда спокойствие от дерящи се лапета и нахални родители мислещи си, че като са изтърсили едно лапе и са с повече привилегии от другите.

2.   Ами какво да ти кажа,на всеки може да се случи,хубавото във вашия случай е че е временно щом ще си купувате апартамент,няма да ви се налага да ги виждате повече и това ще ви остане просто един спомен,но за момента трябва да потърпите,това е положението.И не забравяй след всяка буря идва слънце ;)

3.   А приятелят ти какъв мъж като не може да се оправи с три жени? Вместо да се подпичква да вземе да си влезе в ролята мъж да защити семейството си.

Чингис Хан

4.   Сигурно са незадоволени, прати приятеля ти да ги оправи и ще са кротки

5.   Ами пуснете и вие някоя жалба срещу тях за тормоз, върнете им го. Колко пък връзки да имат, да не са босове на мафията?

6.   "Злоупотребяват с власт" - там е слабото им място.
Следващите 2-3 пъти като ти се изреждат на вратата, ти направи дискретно видеа. Да им се виждат лицата и да се чуват добре.
После просто публикувай и че видиш как бързо ще се кротнат като станат "известни". Никак няма да е готино за две адвокатки и една прокурорка подоба слава.

7.   Номер 3 ми зема буквите от клавиатурата. Какви мъже си хващате страх ви е от три жени че ели да ви викнат полиция на мене през седмица викат такива злобни съседи. нека викнат нищо немогат да ви направат