Споделена история от Други

Плача почти всеки ден от два месеца насам, тъжна съм и много рядко се чувствам щастлива и на мястото си
Моята история е много дълга, незнам дали да Ви я разкажа от начало или да я поскъся малко. Не умея да пиша много добре и се надявам да ме разберете въпреки това.

На 20 години съм, вчера имах рожден ден на който изкарах пак толкова скучно и тъжно колкото ми е и всеки ден. Момиче. Студентка съм в Бургас и приятелят ми е от тук, но проблемът е, че освен него и неговите приятели които наистина се държат мило с мен, нямам свои приятели с които да излизам и да се забавлявам. Имам но те са само познати и се сещат за мен два три пъти в месеца. Чувствам се нещастна от факта, че от както живея тук аз много плача винаги за какво ли не и най-вече като остана сама.

(Оставам сама, защото наистина няма на кой да се обадя, няма ги моите хора, няма човек който да е на моя акъл и да прекарвам повече време с него, да се забавляваме, да споделям с него и т.н., нямам ПРИЯТЕЛ или ПРИЯТЕЛКА) И това ме съсипва, защото когато се прибера в родния си град, което се случва много рядко, се виждам с моите истински приятели, и ми е тъжно, че те са далече, че вече от една година живея в Бургас и не мога да си намеря такива като тях, на които мога да разчитам.

А не искам да се местя да живея в друг град, защото обичам моят приятел и не искам да го напускам. Направо незнам какво още да ви кажа, защото се чувствам много тъжна и затова плача толкова често, моят приятел ме разбира но той не променя факта че аз съм нещастна без ПРИЯТЕЛИ:(

Затова нямям и желание да с хвана работа, нямам желание да уча за университета, сутрин се събуждам тъжна и без желание за нищо, а преди не бях такъв човек, нямах такива проблеми, откакто живея тук започнах да се чувствам така, навсякъде другаде съм си намирала приятели, в Пловдив и в Софиа също имам приятели на които да разчитам и които да запълват самотата ми, само тук, в този гаден Бургас, няма никой:(

Коментари

1.   Не зная за какъв приятел говориш, след като казваш "нямам ПРИЯТЕЛ или ПРИЯТЕЛКА с които да си споделям. Ти ако наистина обичаше своя приятел нямаше да се чувстваш толкова нещастна където и да си. А тези дето се сещат за теб от време на време не са ти никакви приятели, ако това са същите хора, които ти наричаш "истински приятели". вярвай ми-няма истински приятели, а само познати. И аз вярвах, че ги има се кълнях в тях, но те ме предадоха. Когато става въпрос за собствената ти кожа и да пазиш кокала, който си захапал /разбирай приятел, любовник/то тогава разбираш, че всеки гони своя интерес и не се интересува от другия. Казва ти го човек на 2х20 години. Опитай се да оцениш приятелството /до колко може така да се каже/ на момчето до теб и не се вживявай толкова на тема "приятели".

2.   Има истински приятели! Колкото и да го отричате аз знам че има!

3.   Виж темата ми за това как живота ми минава в правене на пари и тогава се оплаквай че нямаш приятели, приятелят ти за какво е? За секс само? Или за лиготий, я не се излагай, ти ако го обичаше истински щеше да ти е достатъчен. Мен цял живот жените са ме използвали заради парите ми и не знам какво е да обичаш, но мисля че ако го обичаше нямаше да се оплакваш от липса на приятели.

4.   Номер 3 най после каза нещо свястно.
Измених си мнението за тебе.
ГС1

5.   И още нещо, за да победиш себе си. .за да имаш пълен контрол над себе си и над емоциите си, има само едно нещо което трябва да направиш, но е страшно трудно - спри да се самосъжаляваш. Всяка една твоя мъка, неволя, липса са базирани на това че собствения ти ум ти казва.. ах горката аз, как може да съм толкова нещастна. Пробвай да не се самосъжаляваш. На под-ниво включително, бъди малко по сурова към себе си, търпи "неволите". Насочи енергията си вместо в плач - в някакъв спорт, спорта стимулира отделянето на серотонин и допамин (демек щастие). Аз играя тенис примерно.
От номер 3..

P.S.
Номер 2... Истински приятели няма, има вечни интереси, горе главата - сам/а си. :)

6.   До номер 5: НЕ не съм сама и няма да остана (никога). Имам истински приятели и аз самата съм истински приятел, но никой от вас не ме познава и затова съдите по този начин.
Няма да ме разобедите колкото и да се мъчите!

7.   До номер 3: Даваш страхотни съвети, а със себе си не знаеш какво да правиш... Защо според теб е така?

9.   Момиче ти си щастливка че имаш поне своя приятел. Имаш опора и подкрепа,човек на който винаги да разчиташ. Оцени го! Аз пък съм от Бургас и живея тук откакто съм се родила, но мразя града си защото наистина си нямам никой. Трябва да се радваш на истинските хора до себе си много трудно се срещат такива!

10.   7 аз контролирам самосъжалението си, просто ми писна да съм сам :)) За другото нямам представа.

11.   Номер 9 Как така живееш в бургас и си нямаш никой, нямаш ли някой по близък който да познаваш от повече време, много гадно така, аз вече взех да се оправям ,не ми пука много много, в момента съм в Пловдив на гости при моите приятели и ми е много добре да ги видя, те ми помогнаха да преодолея тази глупава депресия :)

12.   От №9. Кофти стечение на обстоятелствата, но просто най-добрите ми приятели не са от Бургас. Много е гадно да мразиш града си (при все че е толкова хубав), но просто имам лоши спомени свързани с него. Като не съм тука просто съм друга. Как да ти го обясня. За това писах на авторката че трябва да се радва и на това което има.

13.   Номер 12 Аз съм авторката и аз ти писах от Номер 11 :) хах, аз не съм от Бургас, но въпреки че съм родена в Пазарджик, в по малък град, Бургас не е нищо по различно, а хората са толкова студени че нямам думи, всеки се пази ,мълчи, не иска да се открие пред другите, да содели, много трудно допускат някой до себе си, не са мили. От два дни съм в Пловдив на гости при моите приятели и всичко е съвсем различно, дори в магазините и в такситата отношението към хората е съвсем по мило отколкото в Бургас, там всеки те гледа лошо дори и за първи път да те вижда, затова бях изпаднала в такава депресия, въпреки че моя приятел е от малкото различни хора в Бургас.

14.   Аз съм убедена че момичето е изпаднало в депресия. Това е една коварна болест и много рядко дори и лекарите не успават да разпознаят симптомите. Казвам го от личен опит. В повечето случаи нещата стигат твърде далеч и е много малък шанса човек да се справи с депресията без лекарска помощ и медикаменти. Успех!

15.   Разбирам те напълно аз сам в същата ситуация само че съм в София нямам приятели нямам нищо идва ми да се хвърля отнякъде. Пиши ми - Нели - скаипа ми е нелката142 на латиница.

16.   ХЕЙ МОМИЧЕТА Я СЕ СТЕГНЕТЕ И СЕ РАДВАИТЕ НА ЖИВОТА. ТА ТОЙ Е ТОЛКОВА КРАТЪК НЕМОЖЕ ВСЕ ДА Е РОЗОВО ИМА И ЛОШИ РАБОТИ. АКО ГОРЕ ГЛАВИТЕ!!!!!

17.   Хей момиче ти си много голяма щастливка! Аз съм едно момче което ..... винаги са бил без приятели до сега съм нямол и момиче до себе си и по цял ден стоя в къщи пред компютъра и това е моето ежедневие ЗАТОВА СЕ РАДВАЙ НА ЖИВОТА МАКАР И БЕЗ ПРИЯТЕЛИ ИМАШ МНОГО ПО ГОЛЯМО ЩАСТИЕ ДО СЕБЕ СИ НО ПРОСТО НЕ ГО ЗАБЕЛЯЗВАШ!!!

18.   Здравей.Търсех някой, който да има, ако не същия, то подобен на моя проблем.Открих теб :) В момента и аз също съм самотна.Така че горе долу влизам в положението ти и те разбира.

Едва ли много бих ти помогнала.Сигурно си свикнала да чуваш неща като ''Всичко ще се оправи","Ако са ти истински приятели, няма да те оставят","Живей си живота" и най различни...Жалко, но .. докато сам човек не повярва..няма да се оправи всичко.

Това, което мога да ти кажа е да оцениш дори малкото приятели, които имаш.Макар че съм сигурна че именно защото ги цениш, ти липсват толкова много.Права си:не трябва да оставяш приятеля си..А и от друга страна .. хей ! И неговите приятели те харесват ;)

Тези дни също много се замислих, че искам някой, който да е на същия акъл като мен .. ако мога така да кажа.. Забелязах че ти също търсиш такъв човек.Ако от хората, които познаваш няма такъв, който да те разбере правилно и който да споделя твоите разбирания..ами можеш да се запознаеш с нови хора :) Огледай се! Има толкова хора, които имат нужда от приятел, точно като теб :)
Заговори някой..Може дори в интернет да потърсиш :) Винаги ще се намери някой, който да подаде ръка!
Благодаря, че изслуша бръщолевенията ми :D Надявам се да намериш нещо полезно за теб сред тях :)

19.   Оф момиче не знам каква студентка си, но според мен трябва да се засрамиш,че пишеш " не знам" слято и "на кой" вместо" на кого"....

20.   Хей много е гадно когато нямаш истински приятели зад гърба си .. Казваш че имаш само познати в Бургас амии опитай се да излизаш с тях повече ,опитай се да не плачеш постоянно можеби може да се получи нещо или ако не направи си регистрация в някой сайт и се запознай с нови приятели може те да се окажат повече от познати : ))) ..

а колкото до това : " Оф момиче не знам каква студентка си, но според мен трябва да се засрамиш,че пишеш " не знам" слято и "на кой" вместо" на кого".... " - няма значение как пише ,предполагам че ти си правил/правила грешки ;)

п.с ако не ме послушаш замисли се колко още ще бъдеш тъжна .. успeх : ) ) ) а и за всяка минута, в която си тъжна губиш по една минута щастие . . .